• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

بیست و پنج حقیقت جالب در مورد کودکان

• نویسنده موضوع ساعت دار
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 26
  • بازدیدها 312
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
11. کودک از ذوق موسیقی برخوردار است

طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه هلسینکی، نوزادان موسیقی را که وقتی در رحم مادر خود بوده اند، می شنیدند، تا چهار ماه بعد از تولد می شناسند. در حقیقت، آهنگی که کودک در دوران بارداری می شنید، حتی می تواند ناراحتی کودک را تسکین دهد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : ساعت دار

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
12. کودک می تواند ضربان قلب شما را تحت تاثیر قرار دهد

یک دانشگاه اسرائیلی دریافت که وقتی مادر و نوزاد به چشم هم نگاه می کنند، ضربان قلب آنها برای چند ثانیه هماهنگ می شود. قلب کودک در بدو تولد حدود 180 بار در دقیقه ضربان می زند. این میزان در مدت چند ساعت به 140 مرتبه در دقیقه می رسد. این تعداد وقتی کودک یک ساله می شود، به 115 مرتبه در دقیقه می رسد. در بزرگسالان، ضربان قلب در حال استراحت 70 تا 80 ضربان در دقیقه است.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
13. کودک می خواهد همه چیز را در د*ه*ان خود قرار دهد

تقریبا همه ما از این مساله آگاه هستیم. کودکان می خواهند همه چیز را در د*ه*ان خود قرار دهند. او ممکن است جوان تر از آن باشد که قادر به جویدن کلیدها یا دم سگ باشد، اما این بدان معنا نیست که نمی خواهد این کار را انجام دهد. یک تحقیق فرانسوی نشان داده است که نوزادان با این تمایل ذاتی به دنیا می آیند تا همه چیز را در د*ه*ان خود بگذارند.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
14. یک کودک 10000 گیرنده چشایی (جوانه چشایی) دارد

نوزادان سه برابر بزرگسالان جوانه چشایی دارند، که دقیقا به میزان 10000 است. جوانه چشایی نوزادان در سه ماهه سوم بارداری نه تنها بر روی زبان، بلکه در پشت، سقف و کناره های زبان وجود دارد. به همین دلیل است که به مادران باردار توصیه می شود انواع مختلفی از غذاها را در سه ماهه سوم امتحان کنند. این جوانه های چشایی با بزرگ شدن نوزادان از بین می روند.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
15. نوزادان 300 مرتبه در روز می خندند

به طور متوسط، نوزادان 300 مرتبه در روز می خندند، در حالی که بزرگسالان تنها 60 مرتبه در روز می خندند. این حالت تنها زمانی اتفاق می افتد که کودک خندیدن را بیاموزد. این مساله یادآوری می کند که نوزادان بسیار بیشتر از ما از زندگی ل*ذت می برند.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206

16. کودکان با تغییر لهجه شما گریه می کنند

بله، کودک در هنگام تغییر لهجه شما گریه می کند. یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه ورزبرگ دریافتند که نوزادان در سه ماهه آخر بارداری، زبان مادری شان را تشخیص می دهند. آنها حتی خصوصیات زبان مادری خود را در الگوی گریه هایشان بعد از تولد منعکس می کنند. بنابراین می توانید تفاوت بین نوزادان آلمانی، فرانسوی و انگلیسی را فقط با گریه و ناله هایشان تشخیص دهید.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
17. مو پرز مانند کودکان در داخل رحم رشد می کند

وقتی کودک در حدود 4 ماهگی است، موهای پرز مانند او رشد می کنند که در حدود یک ماه در کل ب*دن او پخش می شود. به این موها، مو لانوگو گفته می شود. این موها قبل از تولد ریزش کرده و توسط خود آنها خورده می شود. موهای هضم شده بخشی از اولین مدفوع های کودک می شود.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
18. نوزادان دختر دوره قاعدگی خود را می گذرانند

وقتی نوزادان در داخل رحم قرار دارند، هورمون های مادرشان را جذب می کنند. پس از اینکه نوزادان متولد شدند، آنها هنوز هم مقداری استروژن برای تنظیم کردن دارند. بنابراین، نوزادان دختر از پوشش دهانه رحم خود دچار خونریزی می شوند، کمی شیر ترشح می کنند و حتی یک دوره قاعدگی کوتاه مدت دارند. گاهی اوقات، ممکن است خون از نوک پستان ها جاری شود، این وحشتناک است، اما حقیقت دارد.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
19. کودکتان می تواند به طور هم زمان غذا بلعیده و تنفس کند

آیا متوجه شده اید که کودکتان چگونه بدون مکث می تواند شیشه شیر را بمکد؟ این بدان دلیل است که آنها می توانند تا سن 7 ماهگی به طور هم زمان هم بلعیده و هم تنفس کنند. اما این توانایی منحصر به فرد در صورت آب ریزش بینی دچار اختلال می شود. تعجبی ندارد که نوزادان در هنگام سرماخوردگی دچار گرسنگی می شوند. نوزادان همچنین بیشتر از بزرگسالان نفس می کشند. حتی سرعت تنفس آنها بالاتر است. سرعت تنفس کودکان 40 مرتبه در هر دقیقه است، در حالی که سرعت تنفس بزرگسالان بین 15 تا 20 بار در دقیقه است.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,264
امتیازها
243
کیف پول من
1,206
20. آموزش «نشان بده تا بگوید»

حتی با وجود اینکه کودکان نمی توانند صحبت کنند، می توانند با تکان دادن، کف زدن و اشاره کردن به صورت جسمی ارتباط برقرار کنند. حتی مطالعات نشان داده اند که هر چه نوزادان از نظر جسمی بیشتر با هم در تعامل باشند، در آینده بهتر ارتباط برقرار می کنند.

بالا