• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

عکاسی صنعتی چیست و از کجا شروع کنیم؟

• نویسنده موضوع ParadoX
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 40
  • بازدیدها 559
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
در عکاسی صنعتی مهم‌ترین چیزی که باعث ایجاد ارزش در ذهن مشتری و اعتماد او به برند می‌شود، کیفیت ارائه‌ی بصری شما از محصولات است. و این بدان معنی است که عکاسی زیبا و باکیفیت از محصولات، شما را بسیار جلو می‌اندازد. در این مطلب به آموزش عکاسی صنعتی برای رسیدن به این هدف است. با مجله نورنگار همراه باشید… .

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
فهرست مطالب پنهان

آموزش عکاسی صنعتی؛ چگونه شروع کنیم؟

در عکاسی صنعتی به چه مواردی نیاز داریم؟

دوربین حرفه‌ای

لنز مناسب برای عکاس محصول

سه پایه عکاسی

پس‌زمینه سفید یا پرده سبز

رفلکتور نور

میز برای قراردادن سوژه روی آن

چسب یا گیره برای نگه‌داشتن سوژه

انتخاب اتاق مناسب برای عکاسی

نورپردازی عکاسی صنعتی

دیگر تجهیزات عکاسی صنعتی

چگونه عکاسی صنعتی در منزل انجام دهیم؟

مرحله اول) آماده‌سازی میز و محصول

مرحله دوم) آماده‌کردن دوربین

مرحله سوم) تنظیم نور مناسب

مرحله چهارم) ویرایش تصاویر با نرم‌افزار مناسب

عکاسی از محصولات با کمک موبایل

چند نکته مهم و پایانی برای عکاسی صنعتی!

1. هماهنگی قبلی برای ورود به محل صنعتی

2. ایجاد ارتباط منطقی بین صنعت و افراد

3. نمایش کارگران صنعتی در تصاویر

4. تمرکز روی رنگ برای جلب احساس کاربران

5. نمایش جزئیات ضروری از محصول

6. استفاده از محیط صنعتی برای نمایش محصول

7. توجه به نیاز مشتری و کارفرما از تهیه عکس محصول

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
آموزش عکاسی صنعتی؛ چگونه شروع کنیم؟

برای یادگیری عکاسی صنعتی می‌توانید خودتان دست‌به‌کار شوید! برای این کار می‌توانید با کسب‌وکارهای مختلف صحبت کنید تا برای آن‌ها عکاسی ارزان یا حتی رایگان انجام دهید تا تجربه کسب کنید. حتی اگر این کار امکان‌پذیر نبود، می‌توانید در خانه از محصولات مختلفی عکاسی صنعتی کنید تا بهتر با این کار آشنا شوید.

دوره‌های آموزشی مختلفی برای عکاسی صنعتی وجود دارد که برخی کاربران ترجیح می‌دهند برای یادگیری سریع‌تر از آن استفاده کنند. در این دوره‌ها معمولاً به شما همه چیز در مورد عکاسی صنعتی آموزش داده می‌شود، اما نباید فراموش کنید که تجربه بخش مهمی از کار است! دوره‌های آموزش عکاسی صنعتی اصول را یاد می‌دهد، اما تجربه شما مکمل آن است.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
در عکاسی صنعتی به چه مواردی نیاز داریم؟

برخی تجهیزات عکاسی صنعتی با حوزه‌های دیگر یکی است اما برخی دیگر از تجهیزات کاملاً متفاوت هستند. در این بخش از مقاله می‌خواهیم به بررسی تجهیزاتی که برای عکاسی صنعتی به آن نیاز دارید، بپردازیم:

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
دوربین حرفه‌ای

اولین چیزی که برای عکاسی صنعتی یا هر نوع عکاسی دیگری به آن نیاز دارید، دوربین حرفه‌ای است! برای عکاسی صنعتی باتوجه‌به این که کیفیت عکاسی اهمیت زیادی دارد، استفاده از موبایل پیشنهاد نمی‌شود. دلیل آن هم این است که موبایل جزئیات دقیقی را ثبت نمی‌کند اما دوربین تمام جزئیات موردنیاز را با دقت بالایی ثبت می‌کند.

برای خرید دوربین عکاسی حرفه‌ای باید ببینید که چقدر بودجه دارید! گاهی اوقات استفاده از یک دوربین نیمه‌حرفه‌ای هم می‌تواند نیاز شما را رفع کند و برای جبران ضعف آن، می‌توانید از لنز حرفه‌ای‌تر استفاده کنید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
لنز مناسب برای عکاس محصول

لنز مناسب برای عکاسی از محصول، ارتباط مستقیمی با نوع محصول دارد! برای محصولاتی که سایز بزرگی دارند، می‌توانید از لنزهای نیمه‌حرفه‌ای استفاده کنید. اما اگر محصول شما کوچک است، باید از لنزهای قوی برای ثبت جزئیات دقیق استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال عکاسی صنعتی از جواهرات نیازمند یک لنز قوی است تا تمام جزئیات آن را به‌خوبی پوشش دهد.

برای خرید لنز دوربین در کنار نوع عکاسی، باید به بودجه خود هم توجه کنید. هرچقدر بودجه شما بیشتر باشد، انتخاب‌های بهتر و بیشتری خواهید داشت و هرچقدر بودجه شما کمتر باشد، انتخاب‌های شما هم محدودتر است. یک عکاس صنعتی باید لنزهای مختلفی داشته باشد تا بتوانید پروژه‌های خود را به‌خوبی جلو ببرد و نظر کارفرما را جلب کند

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
سه پایه عکاسی

برای آن که بتوانید دوربین خود را ثابت نگه دارید تا دچار لرزش نشود و بتوانید تمرکز خود را حفظ کنید، به سه پایه نیاز دارید. سه پایه ابزاری است که دوربین شما روی آن قرار می‌گیرد و با قراردادن آن در یک جای ثابت، به‌راحتی می‌توانید فرایند عکاسی را سرعت ببخشید. هنگام انتخاب سه پایه، حتماً به ارتفاع و قابلیت تنظیم بخش‌های مختلف آن دقت کنید.

در عکاسی صنعتی، دیافراگم بسته اهمیت بسیار زیادی دارد تا نور بیشتری جذب شود! گاهی اوقات نور محیط کم است و تجهیزات نورپردازی کافی ندارید. به همین دلیل باید سرعت شاتر را کاهش دهید تا نتیجه خوبی حاصل شود. این مسئله باعث می‌شود تا اگر دوربین بلرزد، سوژه تار شود. به همین دلیل خرید سه‌پایه برای عکاسی صنعتی بسیار ضروری است.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211

کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند تا محصول آن‌ها به‌صورت ساده اما با جزئیات کامل در تصویر دیده شود! به همین دلیل استفاده از پس‌زمینه سفید به شما کمک می‌کند تا بتوانید محصول را با جزئیات دقیق نمایش دهید. برای این کار می‌توانید یک تخته پوستر استفاده کنید؛ البته رنگ آن بر اساس سلیقه شما و کارفرما است.

اگر محصول بزرگ است، می‌توانید از پرده سبز استفاده کنید و در نهایت بک‌گراند آن را حذف کنید. با این کار می‌توانید هر بک‌گراندی که نیاز داشتید، به‌راحتی روی تصویر اضافه کنید. البته استفاده از پرده سبز برای محصولاتی با ابعاد ریز مناسب نیست و ممکن است شما را برای ویرایش عکس کمی اذیت کند و فرایند عکاسی صنعتی کندتر شود.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211

کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند تا محصول آن‌ها به‌صورت ساده اما با جزئیات کامل در تصویر دیده شود! به همین دلیل استفاده از پس‌زمینه سفید به شما کمک می‌کند تا بتوانید محصول را با جزئیات دقیق نمایش دهید. برای این کار می‌توانید یک تخته پوستر استفاده کنید؛ البته رنگ آن بر اساس سلیقه شما و کارفرما است.

اگر محصول بزرگ است، می‌توانید از پرده سبز استفاده کنید و در نهایت بک‌گراند آن را حذف کنید. با این کار می‌توانید هر بک‌گراندی که نیاز داشتید، به‌راحتی روی تصویر اضافه کنید. البته استفاده از پرده سبز برای محصولاتی با ابعاد ریز مناسب نیست و ممکن است شما را برای ویرایش عکس کمی اذیت کند و فرایند عکاسی صنعتی کندتر شود.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211

میز برای قراردادن سوژه روی آن

عکاسی صنعتی برای تهیه عکس از محصول است! بنابراین نوع نمایش محصول اهمیت بسیار زیادی دارد. یک میز ساده هم می‌تواند نیاز شما را رفع کند اما بهتر است رنگ آن متناسب با حوزه کاری کسب‌وکار باشد تا جذاب‌تر دیده شود.

بالا