• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

عکاسی صنعتی چیست و از کجا شروع کنیم؟

• نویسنده موضوع ParadoX
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 40
  • بازدیدها 560
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
نورسنجی اتوماتیک

اگر از دوربین تمام اتوماتیک برای عکاسی استفاده می‌کنید، نمی‌توانید میزان نور را از طریق دوربین تنظیم کنید و چاره‌ای جز تنظیم نور محیط نخواهید داشت. اما اگر دوربین شما حالت دستی دارد، به‌راحتی می‌توانید میزان نوری که می‌خواهید را با کمک سرعت شاتر و دیافراگم تنظیم کنید! البته در این حالت هم تنظیم نور محیط کمک زیادی به شما می‌کند.

در دوربین‌های تمام اتوماتیک هم نور تا حد خوبی تنظیم می‌شود و جای نگرانی نیست! اما استفاده از تجهیزات نورپردازی عالی به شما کمک می‌کند تا نتیجه کار بسیار عالی باشد. در حال حاضر، حتی موبایل‌ها هم با کلیک بر روی ناحیه دلخواه در دوربین، نور را تنظیم می‌کند و خودتان هم می‌توانید با بالا یا پایین کشیدن آن، نور را تنظیم کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
قراردادن محصول در مرکز

اگر در یک دوره عکاسی صنعتی شرکت کرده باشید، قطعاً یکی از اصولی که به شما می‌گویند این است که سوژه یا همان محصول باید در مرکز قرار بگیرد. این کار شاید در قدم اول ساده به نظر برسد اما نیازمند تجربه و صرف زمان است تا بتوانید مرکز را تعیین کرده تا هنگام ویرایش عکس با مشکل مواجه نشوید.

البته زاویه سوژه هم هنگام عکاسی از محصول اهمیت بسیار زیادی دارد! شما باید ببینید که چه بخشی از محصول می‌تواند به افزایش فروش کسب‌وکار کمک کند. گاهی اوقات نمایش نام برند مهم است و گاهی ویژگی‌های یک محصول! این مسئله را می‌توانید با مشورت با مشاور کسب‌وکار موردنظر متوجه شوید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
آماده‌سازی رفلکتور

رفلکتور به شما کمک می‌کند تا نور را به‌خوبی روی سوژه بتابانید. باتوجه‌به محصولی که دارید، باید ببینید که نور سرد برای شما مناسب است یا نور گرم. اگر نور سرد نیاز دارید، رفلکتور ساده برای شما مناسب است اما برای آن که بتوانید نور گرم را روی محصول متمرکز کنید، نیاز به رفلکتورهای دیگری دارید تا عکاسی خوبی انجام دهید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
ارزیابی عکس گرفته شده

همه کارهایی که انجام می‌دهیم، برای آن است که نتیجه نهایی باکیفیت باشد! گاهی اوقات تجهیزات می‌تواند عکس خوبی برای شما خلق کند اما مهم‌ترین مسئله، خلاقیت عکاس است. اگر خلاقیت داشته باشید و بتوانید زاویه خوبی برای عکاسی محصول انتخاب کنید، به‌راحتی می‌توانید یک عکس جذاب بگیرید و نظر کارفرما را جلب کنید.

پس از گرفتن عکس، چند لحظه‌ای به آن دقت کنید تا ببینید که خوب شده است یا نه! اگر پاسخ منفی است، باید ببینید که چه کاری می‌تواند جذابیت و کیفیت عکس شما را بیشتر کند. برای آن که بتوانید عکس را بهتر بسنجید، پیشنهاد می‌کنیم آن را به کامپیوتر خود منتقل کنید تا در صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، نقاط ضعف عکس را پیدا کرده و بهبود ببخشید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
  • ویرایش عکس
پس از آن که کار عکاسی شما تمام شد، زمان ادیت عکس می‌رسد! ویرایش عکس بخش جدانشدنی از عکاسی است تا بتوانید عکس گرفته شده را بهبود ببخشید. در ادیت عکس ممکن است بخواهید کمی نور، رنگ و حتی زاویه را تغییر دهید.

گاهی اوقات عکاسان برای آن که نتیجه بهتری بگیرند، آن را به دست متخصص ویرایش عکس می‌سپارند! این کار شاید برای شما هزینه کمتری داشته باشد نسبت به زمانی که خودتان بخواهید برای ادیت عکس وقت صرف کنید. اگر عکاس هستید اما اصول ویرایش عکس را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم دوره‌های آموزش ویرایش عکس رایگان و غیر رایگان که در نورنگار و سایت‌های دیگر وجود دارد را بگذرانید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
مرحله سوم) تنظیم نور مناسب

یکی از بخش‌های بسیار مهم در حوزه‌های مختلف عکاسی نور است! در واقع دوربین تنها بخشی از عکاسی است اما اگر نور کافی نداشته باشید، نتیجه عکاسی نمی‌تواند رضایت‌بخش باشد. استفاده از نور طبیعی می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

البته اگر شما در فضای بسته مثل خانه یا دفتر کسب‌وکار موردنظر عکاسی انجام می‌دهید، باید حتماً از تجهیزات نورپردازی مناسب استفاده کنید. ابزارهای مختلفی برای ایجاد نور مناسب برای عکاسی صنعتی وجود دارد و انتخاب آن بستگی به نوع و ابعاد محصول دارد. دو ابزار بسیار مهمی که برای نورپردازی و تنظیم نور نیاز دارید عبارتند از:

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
انتخاب رینگ لایت مناسب

رینگ لایت اولین چیزی است که برای نورپردازی می‌توانید از آن استفاده کنید. رینگ لایت انواع مختلفی دارد و کاربرد هر یک از آن‌ها هم متفاوت است! به‌عنوان‌مثال رینگ لایت موبایلی برای افرادی مناسب است که می‌خواهند از خودشان ویدئو بگیرند.

اگر ابعاد محصول شما بزرگ باشد، باید از رینگ لایت دیگری استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال رینگ لایت سالنی نور بیشتری دارد و می‌تواند به شما برای عکاسی محصولات بزرگ کمک کند. اگر نور رینگ لایت کافی نیست، می‌توانید از ابزارهای دیگری نظیر فلاش نوری استفاده کنید تا جزئیات محصول به‌خوبی هنگام عکاسی نمایش داده شود.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
استفاده از رفلکتور مناسب

اگر می‌خواهید از لامپ یا فلاش کمتری برای نورپردازی استفاده کنید، استفاده از یک رفلکتور به شما کمک می‌کند تا نور را کاملاً روی محصول موردنظر متمرکز کنید. هزینه خرید رفلکتور نسبت به خرید فلاش بسیار کمتر است و این مسئله به شما کمک می‌کند تا بتوانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

اگر از نور خورشید برای نورپردازی استفاده می‌کنید، ممکن است سایه محصول کمی شما را به دردسر بیندازد. در این شرایط، استفاده از یک رفلکتور به شما کمک می‌کند تا بخش سایه را پوشش دهید و نتیجه خوبی بگیرید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
مرحله چهارم) ویرایش تصاویر با نرم‌افزار مناسب

شما در این مرحله باید تصاویر گرفته شده را متناسب با نیاز خود ویرایش و شخصی‌سازی کنید. این قسمت با استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزارهای ادیت عکس انجام می‌شود. اگر می‌خواهید عکاسی صنعتی حرفه‌ای انجام دهید، باید حتماً یکی از نرم‌افزارهای ویرایش نظیر فتوشاپ را یاد بگیرید.

ویرایش عکس شامل موارد زیر می‌شود:

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
تنظیم رنگ عکس

اولین چیزی که در ویرایش عکس اهمیت بسیار زیادی دارد، رنگ آن است! عکاسی از یک محصول زمانی بهترین نتیجه را می‌دهد که رنگ آن جذاب باشد. البته منظور ما از تنظیم رنگ، تغییر رنگ محصول به‌صورت نرم‌افزاری نیست! بلکه شما باید رنگ‌ها رو کمی ب*ر*جسته کنید تا بتواند نظر کاربرانی که در حال مشاهده عکس‌ها هستند، جذب کنید.

یکی از نکاتی که در این مرحله باید حتماً دقت کنید، این است که رنگ محصول را تغییر ندهید! این مسئله باعث می‌شود تا هنگامی که کاربران محصول موردنظر را سفارش می‌دهند، محصول دریافتی با محصول سفارش داده شده متفاوت باشد و این مورد می‌تواند به برند آن کسب‌وکار آسیب بسیار زیادی بزند و حتی مشتری دیگر از آن خرید نکند.

بالا