• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

عکاسی صنعتی چیست و از کجا شروع کنیم؟

• نویسنده موضوع ParadoX
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 40
  • بازدیدها 560
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
چسب یا گیره برای نگه‌داشتن سوژه

ثابت ماندن محصول در عکاسی صنعتی اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر محصول کمی تکان بخورد، نتیجه کار مناسب نخواهد بود. به همین دلیل افرادی که در حوزه عکاسی صنعتی فعالیت دارند، پیشنهاد می‌کنند از چسب با گیره استفاده کنید تا تکان نخورد؛ البته باید توجه داشته باشید که چسب یا گیره به محصول آسیب نزند.

یکی دیگر از مسائلی که در صورت استفاده از چسب یا گیره باید به آن دقت کنید، این است که هنگام عکاسی گیره در عکس نیفتد! این مسئله ممکن است باعث شود کارفرما از شما ایراد بگیرد. حتی گاهی اوقات این اشتباه برای کاربران پیش می‌آید که آن گیره هم جزئی از محصول است و ممکن است برای آن کسب‌وکار دردسرساز شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
انتخاب اتاق مناسب برای عکاسی

اگر در خانه عکاسی می‌کنید، حتماً باید از اتاقی استفاده کنید که در آن نور کافی وجود داشته باشد. همچنین این اتاق باید فضای کافی برای قراردادن تجهیزات عکاسی را داشته باشد تا در فرایند عکاسی با مشکل مواجه نشوید. سعی کنید اتاقی را انتخاب کنید که فضا و نور طبیعی کافی داشته باشد.

اگر در دفتر یا کارگاه کسب‌وکار عکاسی صنعتی انجام می‌دهید، بازهم انتخاب یک اتاق مناسب کمک زیادی به فرایند عکاسی می‌کند! به‌عنوان‌مثال انتخاب اتاقی که رفت‌وآمد زیادی دارد، حواس شما را پرت می‌کند و حتی ممکن است در فرایند عکاسی اختلال ایجاد کند.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
نورپردازی عکاسی صنعتی

بخش بسیار مهمی از عکاسی صنعتی، نورپردازی است! نه‌تنها در عکاسی صنعتی، بلکه در هر نوع عکاسی، نور در نتیجه کار تأثیر زیادی دارد. گاهی اوقات با وجود آن که از دوربین و لنز بسیار حرفه‌ای استفاده می‌شود اما به دلیل عدم وجود نور کافی، نتیجه نهایی رضایت‌بخش نیست. شما باید سعی کنید از نور طبیعی خورشید به بهترین شکل استفاده کنید.

استفاده از تجهیزات نورپردازی در کنار نور طبیعی بسیار مهم است! شما باید بدانید که دقیقاً چقدر نور برای عکاسی سوژه موردنظر کافی است. مثلاً برای عکاسی محصولات کوچک مثل جواهر نور زیاد اهمیت زیادی دارد تا جواهر در عکس برق بزند و کیفیت بالایی داشته باشد.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
دیگر تجهیزات عکاسی صنعتی

علاوه بر تجهیزاتی که در این بخش به بررسی آن‌ها پرداختیم، ابزارهای دیگری هم وجود دارند که به شما کمک می‌کنند! به‌عنوان‌مثال ممکن است استفاده از خیمه عکاسی به‌جای تهیه تجهیزات بزرگ نورپردازی راهکار بهتری باشد. خیمه عکاسی را خودتان هم می‌توانید بسازید اما باید ابتدا ببینید که ابعاد سوژه شما چقدر است و چقدر نور نیاز دارد.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
چگونه عکاسی صنعتی در منزل انجام دهیم؟

انتخاب محل مناسب در جذابیت و کیفیت عکس تأثیرگذار است اما می‌توان با کمی خلاقیت آن را پوشش داد. حال اگر تصمیم گرفته‌اید که عکاسی صنعتی را در منزل خود انجام دهید، باید مراحلی را طی کنید! عکاسی صنعتی در منزل در 4 مرحله انجام می‌شود که هر نکات خاص خود را دارند! این مراحل عبارتند از:

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
مرحله اول) آماده‌سازی میز و محصول

اولین مرحله برای عکاسی صنعتی از محصول آماده‌کردن آن است! عکاسی صنعتی از هر محصولی که فکرش را کنید، انجام می‌شود و تفاوتی ندارد که مشتریان آن محصول چه کسانی هستند. از مواد غذایی تا لوازم‌یدکی خودرو همگی محصولاتی هستند که عکاسی صنعتی از آن‌ها به‌منظور استفاده در بخش فروش استفاده می‌شود.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
اگر می‌خواهید عکاسی صنعتی را در منزل انجام دهید، باید از کارفرما بخواهید که محصولاتی که نیاز به عکاسی دارد را برای شما ارسال کند. البته پیش از آن باید ببینید که ابعاد محصول چقدر است! شاید عکاسی در منزل مناسب آن محصول نباشد. مثلاً اگر محصول یک یخچال باشد، حمل‌ونقل آن تا خانه برای عکاسی مشکل است و بهتر است در محل کسب‌وکار انجام شود. دو مسئله مهم در این مرحله باید رعایت شود:

انتخاب جای مناسب برای میز

برای عکاسی محصول در خانه یا هر جای دیگری، استفاده از یک میز کمک زیادی به شما می‌کند و کیفیت عکاسی شما را بهبود می‌بخشد. اولین چیزی که برای عکاسی صنعتی باید حتماً به آن دقت کنید، انتخاب میز مناسب است! ویژگی‌های میز نظیر رنگ از مهم‌ترین مسائلی است که روی کیفیت عکاسی صنعتی شما تأثیر زیادی دارد.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
همچنین جای میز هم بسیار مهم است! اگر شما میز را در یک محیط کم‌نور قرار دهید، باید تجهیزات نورپردازی زیادی استفاده کنید تا نتیجه کار خوب شود. اما اگر شما میز خود را در یک اتاقی که نور طبیعی (نور خورشید) خوبی دارد، به‌راحتی می‌توانید محصول خود را به‌خوبی عکس‌برداری کنید.

تمیزکردن محصول برای نمایش جزئیات دقیق

از دیگر مواردی که در این مرحله باید رعایت کنید، تمیزکردن محصول است! گاهی اوقات محصول به دلیل ماندن در انبار یا حمل‌ونقل نامناسب کثیف هستند و کدر بودن آن، روی کیفیت عکاسی تأثیر زیادی دارد. به همین دلیل اگر عکاسی صنعتی انجام می‌دهید، ابتدا بهتر است آن را تمیز کنید تا بتوانید تصاویر باکیفیتی تهیه کنید.

اگر از مایع تمیزکننده استفاده می‌کنید، دقت کنید که آن مایع محصول را خ*را*ب نکند یا رنگ آن را نبرد. این مسئله باعث می‌شود تا به آن محصول آسیب بزنید که در این صورت نه‌تنها نمی‌توانید از آن عکاسی کنید، بلکه باید هزینه و خسارت آن محصول را به کارفرمای خود پرداخت کنید که به ضرر شما است.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
مرحله دوم) آماده‌کردن دوربین

اکنون زمان آن می‌رسد که وسیله عکاسی خود یا همان دوربین را آماده عکس‌برداری کنیم. البته دوربین تنها بخشی از کار ما است و شما باید ابزارهای آن را هم فراهم کنید تا نتیجه عکس‌های شما باکیفیت و قابل‌قبول کارفرما شود.

در کنار دوربین، استفاده از تجهیزات عکاسی ضروری است و باید آن‌ها را هم آماده کنید! ابزارهای مختلفی که از سه پایه تا تجهیزات نورپردازی را شامل می‌شوند و همگی روی نتیجه کار ما تأثیرگذار هستند. در این بخش به بررسی چند مورد از مهم‌ترین تنظیمات دوربین برای شروع عکاسی از محصول می‌پردازیم:

قراردادن تنظیمات دوربین را روی دستی (M)

عکاسی صنعتی معمولاً نیاز به تغییر محل یا تکان دادن دوربین ندارد! در حقیقت در عکاسی صنعتی، همه چیز ثابت است و تنها محصول است که تغییر می‌کند یا زاویه محل قرارگیری آن عوض می‌شود؛ بنابراین بهتر است تنظیمات دوربین را از روی حالت خودکار برداشته و روی حالت دستی (M) قرار دهید و همه چیز را متناسب با عکاسی خود تنظیم کنید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,988
امتیازها
0
کیف پول من
211
در تنظیمات دستی باید دیافراگم خود را بر روی بیشترین حالت قرار دهید تا بیشترین عمق میدان در اختیار شما باشد! همچنین سرعت شاتر را تا حدی کاهش دهید که سوژه به‌اندازه کافی روشن شود. شاید این تنظیمات کمی زمان‌بر باشد اما نکته حائز اهمیت این است که تنها یک‌بار آن را انجام می‌دهید و نیازی به انجام چندباره آن نیست.

اولویت دیافراگم

دیافراگم یکی از مسائل بسیار مهم در عکاسی است. در واقع دیافراگم همان عمق دید میدان است که در دوربین‌های حرفه‌ای این عدد قابل تنظیم است.

اگر از حالت اتومات دوربین خود استفاده می‌کنید، در اکثر مواقع اعداد آن به‌درستی تنظیم می‌شود اما بازهم ممکن است خطا داشته باشد. در حالت دستی اگر نور کم باشد، می‌توانید سرعت شاتر را تغییر دهید تا نور بیشتری وارد لنز شما شود. تنظیم درست سرعت شاتر می‌تواند کمبود نور را جبران کند و کیفیت عکس‌های شما را افزایش دهد.

بالا