• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روانشناسی علل افسردگی در کودک و روش های درمان افسردگی در کودکان

• نویسنده موضوع Nazanin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 22
  • بازدیدها 373
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

تشخیص افسردگی در کودکان​

اگر شک دارید فرزند شما افسرده است، از یک درمانگر کودک برای تشخیص افسردگی در او کمک بگیرید. قرار ملاقات با پزشک را تعیین کنید و در مورد نگرانی های خود صحبت کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Nazanin

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
ه منظور تشخیص افسردگی، کودکان و نوجوانان باید پنج یا بیشتر علائم را حداقل به مدت دو هفته نشان دهند. این علائم باید شامل خلق و خوی افسرده یا ت*ح*ریک پذیر، از دست دادن علاقه یا ل*ذت بردن از فعالیت هایی که قبلا از آن ها ل*ذت می بردند.

درمان افسردگی در کودکان

• بی خوابی یا خواب زیاد
  • کاهش اشتها یا کاهش چشمگیر وزن
  • کمبود انرژی یا خستگی
  • بی قراری یا کاهش حرکت بدنی
  • مشکل در تمرکز یا تصمیم گیری
  • احساس گناه یا بی ارزشی
  • افکار مرگ یا خودکشی

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
علاوه بر علائم فوق، ممکن است در کودکان شکایت های جسمی، عصبانیت ، مصرف مواد ، عملکرد ضعیف در مدرسه و رفتارهای بی پروا نیز افزایش یابد.

متخصص اطفال می تواند موارد بالقوه بهداشت جسمی را که ممکن است در علائمی که مشاهده می کنید، رد کند. ارزیابی سلامت روان ممکن است شامل این باشد که پزشک بدون حضور شما با کودک شما صحبت می کند

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
در حالی که هیچ آزمایش خاصی برای افسردگی وجود ندارد، پزشک ممکن است از ارزیابی های روانشناختی برای ارزیابی بیشتر نوع و شدت علائمی که کودک شما تجربه می کند استفاده کند.

در صورت اطمینان از وجود افسردگی در فرزندتان، ممکن است فرزند شما به یک درمانگر کودک معرفی شود.

كودكان كوچك تر غالباً از مهارت هاي زباني براي گفتن روحيات خود برخوردار نيستند. آن ها ممکن است قادر به توصیف احساس خود نباشند.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
کودکان بزرگتر که درک بهتری از معنای افسردگی دارند ممکن است احساس خجالت کنند یا از متفاوت بودن نگران باشند.

معمولاً بهتر است سوالات زیادی از کودک نپرسید. در عوض ، یک دفترچه یادداشت داشته باشید که تغییرات خلقی یا رفتاری را که مشاهده می کنید، یادداشت کنید. تا بتوانید به طور دقیق از علائم نگران کننده کودک خود به درمانگر اطلاع دهید.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

درمان افسردگی در کودک​

گزینه های درمان اغلب شامل داروها ، روان درمانی ، تغییر سبک زندگی یا ترکیبی از این روش های درمانی است. بعضی اوقات والدین می ترسند که درمان افسردگی کودک شامل داروهای سنگین با عوارض جانبی جدی شود. اما ، همیشه برای درمان افسردگی به دارو نیاز نیست. گفتگو درمانی یکی دیگر از گزینه های درمانی مناسب است که می تواند با دارو یا بدون دارو استفاده شود.

برنامه درمانی که پزشک یا روانپزشک کودک شما پیشنهاد می کند به ماهیت و شدت افسردگی کودک شما بستگی دارد.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

دارودرمانی​

داروهای ضد افسردگی می توانند روشی موثر در درمان افسردگی کودکان باشند. با این حال، استفاده از آن ها باید به دقت کنترل شود تا خطر عوارض جانبی شدید به حداقل برسد.

این بدان معنی نیست که نباید از داروهای ضد افسردگی برای درمان افسردگی کودکان استفاده شود. این به معنای ساده این است که پزشکان و والدین باید از توانایی بالقوه آگاه باشند و مطمئن باشند که رفتار کودک خود را به دقت از نظر نشانه های افکار خودکشی کنترل می کنند.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

برخی از داروهای ضد افسردگی که برای کودکان و نوجوانان مورد تأیید قرار گرفته اند عبارتند از:​

• سیمبالتا (دولوکستین)
  • پروزاک (فلوکستین)
  • زولوفت (سرترالین).

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

درمان افسردگی در کودکان​

شناخت درمانی-رفتاری (CBT)​

روشی است که همیشه در درمان افسردگی استفاده می شود. این فرایند شامل کمک به کودک برای شناسایی افکار مفید و منفی و جایگزینی آن ها با افکار مثبت و مثورتر است. از رفتار درمانی نیز ممکن است برای کمک به کودکان برای غلبه بر ترس یا رفع مشکلات خاص استفاده شود.

افسردگی

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

تغییر سبک زندگی​

برای موارد خفیف افسردگی، تغییر سبک زندگی اغلب می تواند راهی موثر برای رفع احساس افسردگی باشد. مواردی مانند یافتن راه هایی برای کنترل استرس، انجام ورزش های بدنی منظم، استفاده از تکنیک های آرام سازی و ایجاد سیستم پشتیبانی اجتماعی قوی تر می تواند به بهبود احساس کودک کمک کند.

همیشه نمی توانید از بروز افسردگی در کودکان جلوگیری کنید. اما، شما می توانید در بهبود
سلامت روان کودک خود پیشگیری کنید، صرف نظر از این که آیا مسئله بهداشت روان تشخیص داده شده است یا خیر.

در زیر چند اقدام فعال برای تشویق مهارت های مقابله سالم و حمایت از سلامت روان ذکر شده است:

بالا