• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید

روانشناسی بهترین روش گفتن خبر باردای به فرزند اول

• نویسنده موضوع Matthew
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 280
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
زمان و نحوه گفتن خبر بارداری دوم به فرزند اول بسیار مهم است زیرا باید با روشی مناسب گفته شود تا کودک برای خواهر یا برادر جدید احساس ناراحتی و اضطراب نکند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
چگونه خبر بارداری به فرزند اول بدهیم؟
احتمالاً به دنبال این هستید که چگونه خبر بارداری مجدد خود را به فرزند اول تان بدهید. این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد و باید کودک خود را آماده کنید تا بتواند با خواهر یا برادر جدید خود کنار بیاید. قطعاً رساندن این خبر به کودک تان، سخت تر از رساندن آن به هر فرد دیگری می باشد.

مسئله این است که با وجود خواهر یا برادر جدید، دنیای فرزند اول شما به طور کامل تغییر می کند. نباید اجازه دهید که ترس و اضطراب به او غلبه کند و احساس تنهایی داشته باشد بنابراین باید اطلاعات کافی را در این مورد داشته باشید که در این قسمت نکاتی را به شما خواهیم گفت.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
انتخاب زمان مناسب
زمان مناسب برای گفتن این موضوع را پیدا کنید. در حالت ایده آل باید صبر کنید تا به سه ماهه دوم برسید و مطمئن شوید که همه چیز خوب است و سپس با کودک خود در این باره صحبت کنید. در سه ماهه دوم معمولاً تغییرات بدنی هم در شما ظاهر می شود که باعث می شود کودک تان قضیه را بهتر درک کند.

البته شاید قبل از سه ماهه دوم، شما با حالات مختلفی مثل حالت تهوع مواجه باشید و فرزندتان متوجه شود که اتفاقات عادی نیستند اما در کل در سه ماهه دوم می توانید قضیه را برای او بهتر توضیح دهید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
قرار نیست که همه جزئیات را برای او تعریف کنید
معمولا بعضی از خانم های جوان فکر می کنند که همه چیز را باید بیش از حد برای کودکان شان توضیح دهند اما گاهی اوقات بهتر است قضیه را خیلی ساده نگه دارید. مثلا قرار نیست پروسه بارداری را به طور کامل و مفصل برای او شرح دهید. سعی کنید به سوالاتش جواب ساده، کودکانه و کوتاه داشته باشید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
صادقانه رفتار کنید
به او تاکید کنید که وجود یک فرزند دیگر باعث نمی شود که شما و پدرش فرزند کوچکتر را بیشتر از او دوست داشته باشید. حتماً به او بگویید که در هر صورت عشق شما به او بسیار زیاد است.

حتی برایش توضیح دهید که کودک تازه متولد شده زیاد گریه می کند بنابراین همگی باید کمک کنند که او رشد کرده و با شرایط جدید سازگار شود. مادر هم مجبور است که کودک را بیشتر ب*غ*ل کند. پس همه این شفاف سازی ها را از قبل برایش انجام دهید تا دچار شوک نشود.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
از کتاب ها برای داستان گویی استفاده کنید
به کودک خود کمک کنید که متناسب با سنش، داستان هایی در مورد بارداری و تولد فرزند جدید بشنود. سعی کنید این قضیه را در قالب یک داستان داخل یک کتاب برایش بیان کنید. از تصاویر استفاده کنید تا فهم بهتری پیدا کند و سپس به سوالاتش با حوصله پاسخ دهید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
عکس های قدیمی اش را به او نشان دهید
سعی کنید آلبوم عکس های قدیمی مربوط به بارداری اول تان را بیرون بیاورید. به او نشان دهید که داخل شکم شما بوده است. عکس های نوزادی را با او به اشتراک بگذارید و در مورد رفتار هایی که در دوران نوزادی داشت، با او صحبت کنید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
از قدرت بصری کمک بگیرید
اگر می توانید یک عروسک کوچک برای او خریداری کنید که ظاهری شبیه به نوزاد انسان داشته باشد که قطعاً او را بیشتر آماده پذیرش فرزند جدید می کند زیرا او تصور و ذهنیت واضح و شفاف تری پیدا می کند.

همچنین می توانید برای او توضیح دهید که در ماه های مختلف سایز کودک رشد می کند. به عنوان مثال در هفته 15، به اندازه یک پرتقال و در هفته 19 به اندازه یک میوه بزرگتر است.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
خوشحال کردن کودک بابت خواهر یا برادر جدید
بعد از این که پروسه بارداری را برای او توضیح دادید و مسئله ورود یک نوزاد جدید را به خانه برایش باز کردید، بهتر است کاری کنید که او با هیجان و شوق بیشتری منتظر آمدن فرزند جدید باشد و در نتیجه می توانید راهکارهای زیر را به کار بگیرید:

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,039
امتیازها
0
کیف پول من
634
اجازه دهید که او از طریق شکم تان با کودک ارتباط بگیرد
هنگامی که احساس کردید نوزاد داخل شکم تکان می خورد، اجازه دهید که فرزندتان هم این موضوع را درک کند. دست های او را روی شکم خودتان بگذارید و به او توضیح دهید که چه احساسی دارید. در چنین حالتی بیشتر از همیشه به وجود یک موجود جدید عادت می کند.

بالا