• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

احادیث احادیثی گهربار از ائمه درباره نیکی به پدر و مادر

• نویسنده موضوع Matthew
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 65
  • بازدیدها 907
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
31- درگیری با پدر
قال ابو عبد الله(ع): ثلاثة من عازهم ذل: الوالد و السلطان و الغریم.

امام صادق(ع) فرمود: هر كس با این سه نفر كشمكش كند خوار می گردد: پدر، سلطان حق و شخص بدهكار.بحار الانوار، ج 74، ص 71.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
33- بدبختی عاق والدین
عن الصادق(ع) قال: لا یدخل الجنة العاق لوالدیه و المدمن الخمر و المنان بالفعال للخیر اذا عمله.

امام صادق(ع) فرمود: عاق والدین و شرابخوار و انسان خیر منت گذار وارد بهشت نمی شوند. بحار الانوار، ج 74، ص 74.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
32- محرومیت عاق والدین
قال رسول الله(ص): ایاكم و عقوق الوالدین، فان ریح الجنة توجد من مسیرة الف عام و لا یجدها عاق و لا قاطع رحم.

پیامبر خدا(ص) فرمود: از عاق والدین شدن بپرهیزید، زیرا با اینكه بوی بهشت از مسافت هزار سال به مشام می رسد، عاق والدین و كسی كه قطع رحم كند آن بو را احساس نخواهد كرد. (یعنی بیش از هزار سال از بهشت فاصله دارد.)بحار الانوار، ج 74، ص 62.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
34- عاقبت عاق والدین
قال رسول الله(ص): اربعة لا ینظر الله الیهم یوم القیامة، عاق و منان و مكذب بالقدر و مدمن خمر.

رسول خدا(ص) فرمود: در قیامت خدا به چهار گروه نظر رحمت نخواهد كرد:

1 - عاق والدین 2 - منت گذار3 - منكر قضاء و قدر4 - شرابخوار.

بحار الانوار، ج 74، ص 71.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
35- مجازات عاق والدین
قال رسول الله(ص): ثلاثة من الذنوب تعجل عقوبتها و لا تؤخر الی الاخرة: عقوق الوالدین، و البغی علی الناس و كفر الاحسان.

پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود: كیفر سه گناه به قیامت نمی ماند (یعنی در همین دنیا مجازات می شود. )

1 - عاق پدر و مادر2 - ظلم و ت*ج*اوز به مردم 3 - ناسپاسی در مقابل احسان و نیكی. بحار الانوار، ج 74، ص 74.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
36- عاق والدین
عن ابی عبد الله(ع) قال: الذنوب التی تظلم الهواء عقوق الوالدین.

امام صادق(ع) فرمود: از گناهانی كه هوا را تیره و تار می كند عاق والدین شدن است.بحار الانوار، ج 74، ص 74.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
37- شقاوت عاق والدین
قال الصادق(ع): عقوق الوالدین من الكبائر لان الله (عز و جل) جعل العاق عصیا شقیا.

امام صادق(ع) فرمود: عاق پدر و مادر شدن از گناهان كبیره است، زیرا خداوند متعال عاق والدین را گناهكار شقی شمرده است. بحار الانوار، ج 74، ص 74.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
38- هلاكت عاق والدین
عن ابی عبد الله(ع): ان رسول الله(ص) حضر شابا عند وفاته فقال(ص) له: قل: لا اله الا الله، قال(ع): فاعتقل لسانه مرارا فقال(ص) لامراة عند راسه: هل لهذا ام؟قالت: نعم انا امه، قال(ص): افساخطة انت علیه؟قالت: نعم ما كلمته منذ ست حجج، قال(ص) لها: ارضی عنه، قالت: رضی الله عنه برضاك یا رسول الله فقال له رسول الله(ص): قال: لا اله الا الله قال(ع): فقالها. . . ثم طفی. . .

امام صادق(ع) فرمود: هنگام مرگ جوانی، پیامبر اكرم(ص) كنار بستر او حضور یافتند و به جوان فرمودند: بگو لا اله الا الله، فرمود: زبانش بند آمد، چندبار تكرار كرد ولی زبان او بند شد، پیامبر(ص) به زنی كه كنار جوان بود فرمود: آیا این جوان مادر دارد؟ زن گفت: بله، من مادر او هستم، فرمود: آیا از او ناراضی هستی؟ زن گفت: بله شش سال است با او صحبت نكرده ام، فرمود: از او راضی شو، زن گفت: یا رسول الله بخاطر رضایت تو خدا از او راضی شود. (من از او راضی شدم) سپس پیامبر(ص) بجوان فرمود: بگو لا اله الا الله، جوان در این هنگام گفت: لا اله الا الله و پس از لحظاتی مرد. بحار الانوار، ج 74، ص 75.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
39- اعمال عاق والدین
قال رسول الله(ص): یقال للعاق اعمل ما شئت فانی لا اغفر لك و یقال للبار اعمل ما شئت فانی ساغفر لك.

رسول خدا(ص) فرمود: به عاق والدین از (طرف خدا) گفته می شود: هر كاری می خواهی انجام بده دیگر تو را نمی بخشم و به نیكوكار (نسبت به پدر و مادر) هم گفته می شود: هر چه می خواهی انجام ده تو را می بخشم.بحار الانوار، ج 74، ص 80.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
40. نیكی به والدین و آمرزش گناه
قال علی بن الحسین(ع): جاء رجل الی النبی(ص) فقال: یا رسول الله ما من عمل قبیح الا قد عملته فهل لی توبة؟فقال له رسول الله(ص): فهل من والدیك احد حی؟قال: ابی قال: فاذهب فبره. قال: فلما ولی قال رسول الله(ص): لو كانت امه.

امام سجاد(ع) فرمود: مردی خدمت رسول خدا(ص) رسید و گفت: ای رسول خدا، من هیچ كار زشتی نمانده كه انجام نداده باشم، آیا می توانم توبه كنم؟ رسول خدا(ص) فرمود: آیا هیچیك از پدر و مادرت زنده هستند؟ گفت: بله، پدرم. حضرت فرمود: برو به او نیكی كن (تا آمرزیده شوی). وقتی او راه افتاد پیامبر(ص) فرمود: كاش مادرش زنده بود. (یعنی اگر او زنده بود و به او نیكی می كرد، زودتر آمرزیده می شد. )بحار الانوار، ج 74، ص 82.

بالا