• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید

پسری که نمی‌توانست راه برود المپیکی شد

• نویسنده موضوع Diyar♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 33
  • بازدیدها 761
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
کیران بهان ایرلندی شاید شانس مدال گرفتن برای ایرلند را پیدا کرد، اما وقتی کوچک بود احتمال چنین شانس‌هایی برایش وجود نداشت.
از بچگی به او گفتند دیگر نمی‌تواند راه برود، اما او در چند رشته ژیمناستیک بارها و بارها قهرمان جهان شد. به راستی که لقب قهرمان برازنده اوست.
از معجزات پزشکی گرفته تا دست و پنجه نرم کردن با مسائل مالی، داستان بهان نه تنها الهام بخش ژیمناست‌ها بلکه کل جهان است.
چهره‌ای ماندگار در تاریخ ایرلند
از کسب عناوین و مدال‌های متعدد در مسابقات محلی گرفته تا راهیابی به المپیک، چیزی که باعث موفقیت‌های کیران بهان در عرصه ژیمناستیک شد توانایی غلبه کردن او بر مشکلاتش خارج از زمین مسابقه بود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Diyar♡

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
کیران بهان با زندگی پر فراز و نشیبش در دوران کودکی به شایستگی عناوین قهرمانی را از آن خود کرد و تبدیل به یکی از بانفوذترین ورزشکاران تاریخ ایرلند شد.
هرچند چیزی که باعث شد او تبدیل به شخصیتی الهام‌بخش شود فقط مسائل و مشکلاتش نیست، بلکه عزم راسخ او و رفتار اصیل و فروتنانه‌اش او را از یک ورزشکار معمولی متمایز می‌کند.
تولد و بزرگ شدن در کشوری دیگر
کیران بهان در اواسط دهه ۲۰۱۰ نماینده ایرلند در المپیک ژیمناستیک بوده اما در واقع در کشور دیگری متولد و بزرگ شد.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
بهان در تاریخ ۱۰ آوریل ۱۹۸۹ در کرایدون لندن متولد شد. نام پدرش فیل و مادرش برنی است. پس اگر او در انگلیس متولد شده چرا در مسابقات بین‌المللی نماینده ایرلند است؟ خب در واقع پدر و مادرش ایرلندی هستند و او هم می‌توانست نماینده کشوری باشد که خودش در آن متولد شده و هم نماینده کشور پدر و مادرش باشد.
علاقه زیاد به باشگاه
از زمانی که کودک بود عاشق ورزش و باشگاه بود. اما به هیچ ورزش خاصی علاقه نداشت اما کم کم متوجه شد که به ژیمناستیک علاقه‌مند است.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
بیایید صادق باشیم، کدام کودک دوست ندارد به باشگاه ژیمناستیک برود و پشتک بزند، دستش را در ظرف کف فرو ببرد، و نشان بدهد که چه مدت می‌تواند روی دستانش بایستد؟ اما برای بهان فراتر از این چیزها بود.
برای همین در ملاقات بعدی‌اش با دکترها دنیایش داشت برای همیشه تغییر می‌کرد.
دردهای کششی و نتایج پزشکی
یک روز وقتی داشت در باشگاه ژیمناستیک تمرین می‌کرد و حرکات کششی را یاد می‌گرفت، کمی درد در پایش احساس کرد. موقع تمرین درد کشیدن نرمال است خصوصا در این سن.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
این دردها می‌توانند ناشی از کشیدگی عضلات باشند یا درد ناشی از رشد کردن، تا یک اختلال عضلانی. بهان مربی‌اش را صدا کرد تا مطمئن شود حالش خوب است.
پس از یک معاینه سریع مربی‌اش احساس کرد که انگار مشکلی در پای بهان وجود دارد و او را به دکتر فرستاد. این پسر ۸ ساله شیرین و مظلوم چه مشکلی داشت؟
والدین وقتی متوجه شوند فرزندشان مشکلی دارد دل شکسته می‌شوند.
بهان و خانواده‌اش پس از مراجعه به پزشک عمومی مجبور شدند به بیمارستان بروند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
به نظر می‌رسید که توده‌ای در ران پای او پیدا کردند و مطمئن نبودند که چیست. وقتی بهان مشتاق و خانواده‌اش منتظر بودند تا پزشک نتیجه را اعلام کند اصلاً انتظار شنیدن چنین چیزی را نداشتند.
خبر خوب، خبر بد و جراحی
دو سال بعد از اینکه بهان به ژیمناستیک علاقه‌مند شده بود توده‌ای در یکی از ران‌هایش پیدا شد. دریافت چنین خبری برای همه خیلی سخت است اما کودکان فوق‌العاده مقاوم هستند و مشخص شد که تومور سرطانی نیست.
هنوز هم می‌توانید تصور کنید که این شرایط چقدر برای کل خانواده و پسر کوچک ۱۰ ساله‌شان ترسناک است. خوشبختانه پزشکان تصمیم گرفتند تا با عمل جراحی جلوی رشد تومور در پای بهان را بگیرند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
اما قسمت ترسناک ماجرا هنوز تمام نشده است.
وقتی بهان ۱۰ ساله در اوج پاکی و معصومیت کودکی بود پزشکان توموری در پایش پیدا کردند.
شنیدن کلمه «تومور» ترسناک است. اما به نظر می‌رسید که بهان خیلی زود خوب می‌شود چون تومور خوش‌خیم است و جراحان قول دادند آن را از پایش خارج کنند.
ولی وقتی بهان تحت عمل جراحی قرار گرفت تا تومور را از پای چپش خارج کنند متوجه عارضه‌ای شدند. انواع سوالات به ذهن آنها هجوم آورد: اینها به چه معناست؟ آیا این بچه خوب خواهد شد؟ عارضه‌ها دقیقاً چه هستند؟
ظاهراً در حین عمل جراحی اعصاب پای بهان آسیب دید و باعث ایجاد محدودیت‌هایی شد که خانواده اصلاً انتظارش را نداشت.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
مادر کیران به رسانه ملی خدمات عمومی ایرلند گفت: «متاسفانه آنها شریان‌بند را برای مدت طولانی نگه داشتند و اشتباه بزرگی پیش آمد. به ما گفتند به احتمال خیلی زیاد کیران دیگر نمی‌تواند از پایش استفاده کند و احتمالاً باید روی ویلچر بنشیند.»
هیچوقت نمی‌توانی راه بروی
وقتی دکترها از اتاق عمل بیرون آمدند تا در این مورد توضیح بدهند همه شوکه شدند.
در حالیکه قبل از عمل جراحی ریسکی برای بهان وجود نداشت در اثر آسیب‌های ایجاد شده بر روی اعصاب پایش باید روی ویلچر بنشیند. پزشکان سعی داشتند خانواده و خود بهان را برای شنیدن این خبر آماده کنند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
خبری که می‌گفت بهان دیگر نمی‌تواند به تمرینات ژیمناستیک ادامه دهد.
استرس عاطفی و جسمی
برای مدتی نامعلوم بهان باید از ویلچر استفاده می‌کرد و باید خود را برای دوره‌های طولانی ریکاوری و توانبخشی آماده می‌کرد.
با اینکه پزشکان به آنها گفتند که زندگی بهان دیگر مانند گذشته نخواهد بود اما او نمی‌خواست این واقعیت را که ممکن است تا آخر عمر بی‌حرکت باشد را قبول کند. به همان اندازه که غلبه بر فشارهای روانی و جسمی ناشی از عمل جراحی و عوارضش سخت بود، بهان قدرتی پنهانی داشت و می‌خواست بر تمام اینها غلبه کند.

Diyar♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-14
لایک‌ها
7,943
امتیازها
243
کیف پول من
19,606
از استراحت مطلق تا راه رفتن با عصا
بهبودی از چنین ضربه روحی و جسمی شدیدی اصلاً آسان نیست. اما بهان می‌خواست هرطور شده به تمرینات ژیمناستیک برگردد.
دکترها گفتند او دیگر نمی‌تواند راه برود اما بهان این موضوع را قبول نکرد. برنی بهان گفت: «او به پزشکان می‌گفت این موضوع را باور نمی‌کند.
اگر به کیران نگاه می‌کردید متوجه می‌شدید که او از این مرحله عبور خواهد کرد.» از استراحت مطلق در ت*خت خو*اب گرفته تا ویلچر و بعد تمرین راه رفتن با واکر و سپس راه رفتن با عصا، کیران ثابت کرد که حق با خودش است.

بالا