• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

مهم امـــ🚑ــداد نــویسندگی✏

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته تالار نویسندگان
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,330
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
سلام
بنظرتون امکانش هست توی یه رمان ادبی، گاهی در بخش مونولوگ که شخصیت اصلی با خودش حرف میزنه، بصورت محاوره نوشته بشه.
و از این علامت" " براش استفاده بشه؟
سلام
سعی کنید حدیثِ نفس یا همون دیالوگ گویی کارکتر با خودش توی رمان نوشته نشه. آدمها در حالت عادی با خودشون دیالوگ نمی گن. در لحظه توی سرِ آدمها هزاران فکر به هزاران موضوع می چرخه ولی اینکه یک شخص با خودش دیالوگ بگه کمی غیر قابل باور هست مگر اینکه اون شخص دارای حالات بیمار گونه ای از لحاظ روان شناختی باشه.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,159
امتیازها
0
کیف پول من
748
سلام داداش پارسا
میگم من شنیدم نحوه حرف زدن هر شخص باید یه طوری باشه یعنی متفاوت باشن. میشه درباره این توضیح بدین؟ من اصلا نمیدون چجوری نحوه دیوالوگ گفتن هر شخص رو متناسب با اون شخص بنویسم.

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,330
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
سلام داداش پارسا
میگم من شنیدم نحوه حرف زدن هر شخص باید یه طوری باشه یعنی متفاوت باشن. میشه درباره این توضیح بدین؟ من اصلا نمیدون چجوری نحوه دیوالوگ گفتن هر شخص رو متناسب با اون شخص بنویسم.
سلام متین جان
بله نحوه ی دیالوگ گفتن کارکترها متناسب با نوع شخصیت، سن و سال و جنسیتشون؛ باید با هم تفاوت داشته باشه.
این خیلی ساده است و مطمئنم بعد از توضیحاتِ من متوجه می‌شی که خودت هم این موضوع رو می دونستی.
برای اینکه نحوه ی دیالوگ گویی کارکتر رو طراحی کنی اول احتیاج هست که ج*ن*س، سن، شخصیت اون کارکتر رو دقیقا طراحی کنی. مثلاً ما اینجا یک شخصیت خانم رو مثال می زنیم که خیلی پر حرفِ، گستاخ و نترسِ... تا اینجا ما شخصیت و جنسیت کارکتر رو مشخص کردیم و به چنین شخصیتی سن و سالی نزدیک به چهل رو می دیم و شروع می کنیم به طراحی دیالوگ ها. خب چنین خانمی قطعاً دیالوگ هاش با یک خانمِ تحصیل کرده و موقر فرق می کنه، نوع رفتار و پرسونالیتیشون زمین تا آسمون متفاوتِ.
همینطور برای نوشتنِ دیالوگ های یک کودک یا یک فرد مُسن، باید شخصیت رو طراحی کنیم و با توجه به کارکترهایی که در اطراف خودمون از آدمها وجود داره خیلی راحت می تونیم دیالوگ نویسی کنیم. البته توی چنین مواقعی مونولوگ نویسی و توصیفات شخصیت افراد هم ضروری هست یعنی اول باید مونولوگ نوشته باشه و شخصیت به درستی برای مخاطب جا بیوفته تا بتونه دیالوگ های مربوط به اون رو بپذیره. الان من یه نمونه برات مثال می زنم که تمام این توضیحات رو متوجه بشی.
ابروهای هشتی و باریکش را در هم می کشد، ترکیب چشم های سرمه کشیده و رژ قرمزی که روی لبهای نه چندان خوشحالتش خود نمایی می کند از او زنی گستاخ و بی پروا ساخته است.
پشتِ چشمی نازک می کند و سرتا پای مرا از نظر می گذراند و زیر ل*ب جوری که می خواهد صدایش را بشنوم زمزمه می کند:
-درازِ بی قواره!
از حرص، دندانهایم را روی هم می فشارم و محض خاطر خانم جان سکوت می کنم. چادرِ گلدارِ قهوه ای رنگ را روی سرش جلوتر می کشد تا مبادا نگاهم به موهای مجعد و از ریخت افتاده اش بیوفتد و باز ل*ب می زند:
-خب دیگه زِرِت و زدی، شَرت و کم کن.
عصبی و هیستریک عینک را از روی چشمانم پایین می کشم و نگاهِ به خون نشسته ام را روانه‌ی چشمانِ گستاخش می کنم و می غرم:
-احترام خودتون رو نگه دارید خانم.
جارو را از کنارِ دیوار بر می دارد و دستش را به کمرش بند می کند:
-چه غلطا! نگه ندارم چی می‌شه؟!
پوف کلافه ای می کشم و در دل محسن و ناصر را به رگبار فحشهای ناسزا می بندم. عینک را روی چشمانم بر می گردانم، من حریفِ این زن نبودم؛ بی حرف پشت می کنم و از درِ حیاط خارج می شوم. صدای سُرسُر دمپایی‌هایش را پشتِ سرم می شنوم:
-به اون مردیکه ناصر هم بگو، حشمت خانم گفت جرات داری خودت بیا اینوری نه اینکه هر روز یه جوجه فوکولی رو بفرستی سراغ من.
حتی بر نمی گردم به حرفهایش جوابی بدهم، ریموت را می زنم و سوارِ ماشین می شوم. روشنش می کنم و با حرص پایم را روی پدال گ*از می فشارم و از آن جهنم دره می گریزم.

آخرین ویرایش:

نگین محمد حسینی

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-30
لایک‌ها
151
امتیازها
33
کیف پول من
956
امضا : نگین محمد حسینی

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,330
امتیازها
93
کیف پول من
1,609

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
امضا : Nazanin

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,330
امتیازها
93
کیف پول من
1,609

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
امضا : Nazanin

یسنا

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-09-11
لایک‌ها
218
امتیازها
48
کیف پول من
545
امضا : یسنا

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
15,330
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
اشتباه تایپی🤦🏻‍♀️بله
من اطلاعات چندانی راجعبه اینگونه داستان‌ها ندارم، چون برای همه جذاب نیستند چراکه یک رماان فلسفی ممکنِ ساده‌ترین و روشن‌ترین امور روزمره زندگی رو به چالش بکشه و ذهن مخاطب رو تا مدت‌ها پس از مطالعه درگیر کنه. اما خب مزایایی هم داره که نمی‌ تونیم از اونها چشم پوشی کنیم، تقویت روحیه پرسشگری و تفکر انتقادی مهم‌ترین فایده‌ای ست که چنین رمان‌هایی برای مخاطبان به دنبال دارند.

یه رمان فلسفی که قبلا خوندم و فکر می کنم اگر کسی علاقه به این سبک داره رمان خوبی هست که مطالعه اش کنه.
رمان دنیای سوفی اثر یاستین گردر هست که توصیه می کنم مطالعه کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا