• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

روانشناسی نکات مهم همسرداری

• نویسنده موضوع Matthew
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 21
  • بازدیدها 336
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
۱۰. با همدیگر مشورت کنید. یکی دیگر از نکات مهم همسرداری مشورت در تصمیم گیری هاست. همیشه و در همه حال درباره تصمیماتتان با همدیگر مشورت کنید و با همدیگر تصمیم بگیرید. البته می توانید از نظرات بزرگ تر ها هم استفاده کنید ولی در نهایت این شما هستید که با مشورت با همدیگر تصمیم می گیرید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
۱۱. گفتن توقعات و انتظارات به روش مستقیم و بدون حاشیه رفتن یکی دیگر از نکات مهم همسرداری است که می بایست رعایت شود. از جملات مثبت استفاده کنید و به عنوان مثال نگویید من فلان کار را دوست ندارم چون این جمله هیچ اطلاعاتی به طرف مقابلتان نمی دهد، در عوض از جملات مثبت استفاده کنید و بگویید من دوست دارم فلان کار را انجام بدهی.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
۱۲. حریم خصوصی خود و همسرتان را حفظ کنید. از مسایل مهم روانشناسی همسرداری این است که همه اتفاقات زندگی خود را برای خانواده های خود تعریف نکنید و کمی هم حریم خصوصی برای خودتان قائل شوید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
۱۳. بیشتر وب سایت های مربوط به خانواده و زندگی و نکات مهم همسرداری درباره این موضوعات مطالب بسیار زیادی نوشته اند. اما در نهایت این شما هستید که مشخص می کنید راه زندگیتان کدام است و به چه روشی دوست دارید زندگی کنید. پس راه زندگی خود را پیدا کنید. مثلاً یک بار میز شام را بسیار عالی تزئین کنید و به هنگام برگشت همسرتان به عکس العمل او دقت کنید. یا یک روز را به دل مشغولی ها و نگرانی های او اختصاص دهید و به او بگویید فلان روز می خواهم درباره مسایل تو صحبت کنیم و شادی را در چهره او ببینید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
روش های حل تعارض در همسرداری:
۱۴. به جزئیات روابط و رفتار همدیگر توجه کنید و بر نکات منفی تمرکز نکنید. در میان این جزئیات به نکات مهم همسرداری برخورد می کنید و متوجه می شوید که همسرتان چه نکات مثبتی دارد و می توانید با استفاده از آن ها روابطتان را هر روز بهتر و بهتر کنید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
۱۵. شرایط استرس زای همدیگر را درک کنید و به همدیگر در این شرایط فشار نیاورید. در زندگی گاهی هم با شرایط سخت و پیش بینی نشده و استرس زا مواجه می شویم. نحوه برخورد ما و انتخاب نوع رفتار ما در این لحظات از نکات مهم همسرداری محسوب می شود. نکته روانشناسی همسرداری این است که آیا شما در این شرایط رفتاری مثبت پیشه می کنید و سعی می کنید فضا را آرام سازید یا به موقعیت پیش بینی نشده و استرس زایی که پیش آمده دامن می زنید و رفتاری منفی را در پیش می گیرید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
۱۶. به دنبال مقصر نباشید اما اگر مشکلی در زندگی پیش آمد از همدیگر معذرت خواهی کنید تا راز یکی دیگر از نکات مهم همسرداری در حفظ آرامش محیط خانواده و بهبود روابط خود را متوجه شوید. بهتر است به هسرتان بگویید به خاطر اتفاقاتی که افتاده معذرت می خواهم که این یکی از بهترین شکل های معذرت خواهی است. حتی اگر شما مقصر نباشید یا به خاطر درصد کمی از اتفاق افتاده مقصر هستید، به خاطر همان درصد کم معذرت خواهی کنید. از لحاظ روانشناسی همسرداری در همین لحظات است که روحی بزرگ و روانی قوی پیدا می کنید و می توانید با احساس بهتری به زندگی مشترکتان ادامه دهید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
۱۷. مهارت حل مساله را بیاموزید. یکی دیگر از نکات مهم همسرداری مهارت حل مساله است. در تعارضات و اختلافات نوک پیکان تهمت را به سمت همدیگر نگیرید و سعی کنید مساله را تعریف کرده و آن را به بهترین شکل ممکن حل کنید. اگر از همدیگر دلخوری دارید آن را به طور مستقیم بیان کنید تا بفهمید مشکل از کجاست. همسرتان با قهر کردن متوجه مساله نمی شود. و از لحاظ روانشناسی همسرداری مهم است که بدانید در هر تعارضی هر دو طرف به یک اندازه سهم دارند. سهم خود در مساله مورد نظر را شناسایی کرده و مسئولیت آن را به عهده بگیرید و از بابت آن معذرت خواهی کنید. در هنگام دعوا اتاق خوابتان را جدا نکنید. جلوی بچه ها دعوا نکنید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
روابط صمصمیانه در همسرداری:
۱۸. راجع به روابط ج*نس*ی با همدیگر صحبت کنید. از نکات مهم همسرداری این است که در روابط ج*نس*ی خود تنوع ایجاد کنید. محبت فیزیکی خود را علاوه بر روابط ج*نس*ی به صورت ب*وس*یدن و در آ*غ*و*ش گرفتن همدیگر به هم نشان دهید تا روابطتان از لحاظ روانشناسی همسرداری بهبود پیدا کند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
11,934
امتیازها
0
کیف پول من
590
۱۹. ذهن خوانی از نکات مهم همسرداری است. هیچ کدام از طرفین ازدواج توانایی ذهن خوانی را ندارند، پس از همدیگر توقع نداشته باشید که طرف مقابل موضوعی را که شما در دل دارید، متوجه شود. بهتر است درباره آن موضوع به طور واضح با همدیگر گفتگو کنید.

بالا