• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

ایده برای تزیین دکوراسیون به سبک مینیمال

• نویسنده موضوع Tanin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 14
  • بازدیدها 676
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
این روزها سبک دکوراسیون مینیمال (کمینه گرا) بسیار محبوب شده است و شاید وسوسه شوید این سبک را تنها با دیدن تصاویری از آن اجرا کنید اما این سبک بیشتر از آنچه که فکر کنید نیاز به کار دارد. اینکه اتاق خود را به رنگ سفید رنگ آمیزی کنید و چند عنصر هندسی به اتاق اضافه کنید به معنی اجرای سبک مینیمال نیست. پس قبل از اجرای این سبک دکوراسیون باید کاملاً با اصول طراحی این سبک آشنا شوید.

تسلط پیدا کردن بر این سبک به شما این اجازه را می دهد که ایده و خلاقیت خود را در یک ظاهر منحصر به فرد عملی کنید. قاعده کلی این سبک این است که عناصری که اضافی هستند را از چیدمان حذف می کند و عناصری که باقی‌ می مانند دلیل خوبی برای ماندن داشته اند.

فضایی تمیز و مدرن، عناصر قوی و یک پالت رنگ کاملاً واضح و تعریف شده ویژگی های سبک مینیمال است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Tanin

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۱_عملکرد در سبک دکوراسیون مینیمال
در طراحی و دکوراسیون سبک مینیمال، اول از همه باید قابلیت و کاربرد این سبک را درک کنید. دلیل این که سبک مینیمال طرفداران زیادی دارد این است که به طراحی رو به جلو پرداخته است و از تمام آرزوهای خیالی و فانتزی و متداول، به دور است. طراحی یک اتاق به این سبک به این معنی است که تنها از عناصر کاربردی استفاده شود و مبلمانی بدون هدف درون اتاق قرار نگیرد. با توجه به این تعریف حتی وسایل تزیینی هم باید یک نقش کاربردی داشته باشند.
6b8e_screenshot_20210317-202037_google.jpg

آخرین ویرایش:

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۲-پالت رنگ در سبک دکوراسیون مینیمال
پالت رنگی که استفاده می کنید نشان دهنده پایه طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما است. همانطور که انتظار داشتید این سبک بیشتر بر روی رنگ های خنثی و ترکیب آن ها تمرکز دارد. سطوح باید تا حد امکان بدون طرح و تک رنگ و رنگ ها کم رنگ باشند. یکی دیگر از جنبه های مهم رنگ، این است که سعی کنید بیشتر بر روی رنگ های مشابه تمرکز کنید. یعنی اگر می خواهید رنگ های خنثی مثل خاکستری را در کنار دیگر رنگ ها به کار ببرید بهتر است آن ها هم خانواده و یا طیفی از یک رنگ باشند.
0muy_screenshot_20210317-202104_google.jpg

آخرین ویرایش:

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۳_پیرایش و حذف به هم ریختگی در سبک دکوراسیون مینیمال
مهم ترین اصل این سبک کاربردی بودن مبلمان و وسایل است. برای اینکه بتوانید اتاق خود را به سبک مینیمال تزیین کنید، در قدم اول باید وسایلی که باعث شلوغی اتاق شده است را از فضا خارج کنید. در اکثر خانه ها، فضاهایی وجود دارد که وسایل اضافی را همانند آهن‌ربا به خود جذب می کنند باید قبل از اجرای این سبک این موضوع را حل کنید. حذف وسایل اضافی زمان زیادی نمی برد می توانید بعضی از عناصر را در فضاهای مناسب تری قرار دهید و بعضی دیگر را کلا حذف کنید. ایجاد سبک مینیمال می تواند فرصت خوبی برای تغییر برخی شیوه های زندگی باشد مثل نگه نداشتن وسایل به دردنخور!
ewse_screenshot_20210317-202139_google.jpg

آخرین ویرایش:

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۴-فرم و جریان در سبک دکوراسیون مینیمال
در سبک طراحی داخلی مینیمالیستی فرم یک مفهوم کلی و مرکزی دارد. شکل هر عنصری که در اتاق قرار داده شده است، باید مطابق طرح و نقشه آن اتاق باشد. این که شما از خطوط عمودی و منحنی یا برخی از اشکال هندسی استفاده می کنید اصلا فرقی ندارد، ایده اصلی این است که فرم را پایه و اساس زیبایی شناسی مینیمالیست خود قرار دهید به بیان دیگر باید سعی کنید ایده های دکوراسیونی را به عنوان یک کل منسجم و یکپارچه اجرا کنید و روی یک قطعه خاص تمرکز نکنید.
j2hu_screenshot_20210317-202202_google.jpg

آخرین ویرایش:

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۵-مبلمان در سبک دکوراسیون مینیمال
مرحله بعدی انتخاب و چیدمان مبلمان است. این نکته را فراموش نکنید که در این سبک کیفیت در اولویت قرار دارد؛ یعنی شما باید فقط عناصر ضروری و با کیفیت را در دکوراسیون خانه خود نگهدارید؛ چه بهتر که این عناصر چندمنظوره باشند. مبلمان در این سبک باید به صورت متعادل چیدمان شود. اگر چند تکه مبلمان دارید که مستعمل و فرسوده شده اند در کنارشان از مبلمان جدید نیز استفاده کنید تا چندان جلب توجه نکنند.
jbl5_screenshot_20210317-202227_google.jpg

آخرین ویرایش:

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۶_منسوجات و پارچه در سبک دکوراسیون مینیمال
منسوجات و پارچه می توانند نقش مهمی در دکوراسیون سبک مینیمال داشته باشند. این موضوع که بدانیم از چه تناژ رنگی برای اتاق هایی با ظاهری سرد استفاده کنیم که به فضا گرما دهد مهم است. با استفاده از کش بافت ها و کوسن های منجوق دوزی قطعاً شما می توانید به اتاق خود حس زندگی ببخشید. سعی کنید بیشتر از سایه های رنگی مکملِ خنثی استفاده کنید و چیزهایی نظیر خز، پو*ست و سایر پارچه هایی که جلب توجه می کنند را به صورت کاربردی به اتاق اضافه کنید. البته در این کار اصلا نباید بر تنوع اصرار کنید و خز و پو*ست و … را با هم به کار ببرید. بلکه از یک نوع و به تعداد کم و هم رنگ با رنگ اصلی فضا استفاده کنید.
clio_screenshot_20210317-202253_google.jpg

آخرین ویرایش:

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۷_لوازم جانبی در سبک دکوراسیون مینیمال
استفاده از عناصر طبیعی ایده خوبی برای ب*ر*جسته کردن خانه هایی با سبک مینیمال است. گیاهان بزرگ تأثیر بیشتری در فضا می گذارند و باعث می شوند هوای تازه وارد خانه شود. لوازم جانبی که در اتاق اضافه کرده اید باید طوری باشند که خانه شما خصوصی تر و شخصی تر نشان داده شود.البته در اضافه کردن این اشیای دکوراتیو باید دقت کنید تا باعث ایجاد شلوغی و هرج و مرج در اتاق نشود.
siua_screenshot_20210317-202319_google.jpg

آخرین ویرایش:

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۸-پنجره ها در سبک دکوراسیون مینیمال
توصیه سبک مینیمال این است که بی خیال پرده ها شوید؛ البته اگر نسبت به حریم خصوصی چندان حساس نیستید. اگر هم تمایل به آویزان کرده پرده ها دارید آن ها باید بلند باشند و از سقف تا کف را به طور کامل پوشش دهند.
soi0_screenshot_20210317-202403_google.jpg

آخرین ویرایش:

Tanin

مدیر بازنشسته آواتار
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-01-07
لایک‌ها
8,602
امتیازها
63
کیف پول من
3,202
۹-کفپوش در سبک دکوراسیون مینیمال
استفاده از دو متریال بتن و چوب انتخاب مناسبی برای پوشش زمین در سبک مینیمال است. برای این که کف زمین سرد و بی روح به نظر نرسد یک فرش با رنگ آمیزی خنثی رویش بیاندازید. اینطور فضا کمتر خالی به نظر می رسد. استفاده از یک کنف هندی بر روی زمین با پوشش بتن طرفدارهای زیادی بین دوستداران این سبک دارد. برای آشپزخانه که می‌خواهید گرما را به فضا انتقال دهید و سرما را حذف کنید ایده بسیار خوبی است.
dd2_screenshot_20210317-202428_google.jpg

آخرین ویرایش:
بالا