• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 18
  • بازدیدها 432
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
بیماری اعصاب و روان چیست؟
به طور کلی بیماری های اعصاب و روان به دسته ای از بیماری ها گفته می شود که به هر دلیلی عملکرد مغز در کنترل ب*دن را مختل می کند که می توانند یک اختلال ساده و قابل کنترل باشد و یا یک مشکل بزرگ و حتی مرگ آفرین که موجب می‌شود این شاخه از اختلالات بسیار گسترده و متنوع باشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
علت شایع‌ترین بیماری های مغز و اعصاب
وقتی مغز شما به هر دلیلی تحت تاثیر یک آسیب قرار بگیرد این موضوع می تواند روی عملکرد ب*دن شما تاثیر گذار باشد زیرا مغز نمی تواند به خوبی عملکرد ب*دن را کنترل کند و می تواند روی شکل حرکات و یا شخصیت فرد تاثیر گذار باشد.

به طور کلی هر نوع عامل آسیب زنده و یا معلولیتی که عملکرد مغز را مختل کند می‌تواند موجب ایجاد بیماری‌های اعصاب و روان شود که به طور کلی می‌توان این عوامل را به سه دسته تقسیم کرد :

• بیماری جانبی
  • ژنتیک
  • تروما

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
تقسیم بندی اختلالات اعصاب و روان
می توان اختلالات اعصاب و روان را از نوع تشکیل آنها به چند دسته تقسیم کرد زیرا همیشه در درمان بیماریها و عوامل ایجاد کننده بیماری مهم تر هستند و ترجیح ما هم این است که اول بدانید چه عواملی می توانند بیماری های اعصاب و روان را ایجاد کنند و درمان آنها چیست و سپس در انتها به اسامی شایع ترین بیماری های اعصاب و روان می پردازیم.

می توان به طور کلی طیف گسترده بیماری های اعصاب و روان را به شاخه های زیر تقسیم کرد:

• آسیب مغزی
  • تومورهای مغزی
  • بیماری های نوروژنیک
  • اختلالات روانی

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
آسیب مغزی
به طور کلی معمولا آسیب های مغزی به صورت ناگهانی در فرد بروز می کند که تروما مغزی می تواند به بافت های مغزی آسیب بزند و همچنین نورون های عصبی را تحت تاثیر خود قرار دهد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
زمانی که این آسیب ها اتفاق می‌افتد سیستم ارتباط ب*دن با مغز دچار اختلاف و مشکل می شود و در نتیجه آن مغز نمی تواند کنترل درست ب*دن بپردازد و همچنین ب*دن نیز نمی‌تواند پیام های عصبی را به صورت درست و مناسب به مغز برساند نمونه هایی از این نوع آسیب عبارتند از موارد زیر:

• هماتوم‌ها
  • لخته شدن خون
  • مصدومیت، یا ک*بودی بافت مغزی
  • ادم مغزی و یا تورم در داخل جمجمه
  • سکته مغزی

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
همانطور که حتما راجع به آسیب های بالا اطلاعاتی دارید میدانی چقدر می‌تواند خطرناک و مهم باشد پس بسیار ضروری است که با علائم مربوط به ایجاد اختلالات مغزی را بدانیم تا در مراحل اولیه ایجاد اختلال متوجه بروز آن ها شویم و نسبت به درمان آنها اقدام کنیم که این علائم به شرح زیر می باشد:

• استفراغ
  • حالت تهوع
  • مشکل گفتاری
  • خونریزی از گوش
  • بی حسی
  • فلج
  • از دست دادن حافظه

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
بعد از وقوع آسیب مغزی در بسیاری از بیماری های شایع مغز و اعصاب ممکن است علائم دیگری نیز در فرد بروز کند که علائم تاثیر گرفته از آسیب مغزی می باشد و می تواند تشدید شود که عبارتند از موارد زیر:

• فشار خون بالا
  • ضربان قلب کم
  • اختلال انعقاد خون
  • تنفس نامنظم

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
متناسب با نوع آسیب مغزی که در فرد به وجود آمده است ممکن است پروسه درمان او شامل تجویز دارو های مختلف انجام اعمال توانبخشی و همچنین انجام عمل های مختلف جراحی باشد که متناسب با نوع بیماری فرد توسط پزشک معالج بیمار مشخص می شود.

به طور معمول حدود نیمی از بیمارانی که دچار آسیب شدید مغزی شده اند تحت عمل جراحی قرار می گیرند تا پزشکی مالک بتواند بیماری آنها را مورد درمان قرار دهند تا با استفاده از این اعمال جراحی آسیب دیدگی های مغز ترمیم گردد ایا فشار درون جمجمه تنظیم شود ولی در بسیاری از آسیب دیدگی های جزئی مغز نیاز به انجام اعمال جراحی و حتی درمان های دارویی نیست و از روش‌های توانبخشی استفاده می‌شود که عبارتند از موارد زیر:

• فیزیوتراپی
  • گفتار درمانی
  • روانپزشکی

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
تومورهای مغز
گاهی مشاهده می کنیم که تومورها در مغز شکل می گیرند و اصطلاحاً به آنها تومورهای ثانویه گفته می شود که نوع خطرناک و مهمی از تومورها می باشند و می توانند آسیب های مختلفی به مغز وارد کنند باید جدی گرفته شود و مورد بررسی قرار بگیرد.

این تومورها می‌توانند از نوع بدخیم یا سرطانی باشند و یا می توانند از نوع خوش خیم باشند که نوع درمان آن متناسب با نوع بافتی که دارند متفاوت است و معمولاً پزشکان تومورها را به تقسیم بندی عددی از یک تا چهار تقسیم می کنند که هرچه این عدد بالاتر باشد نشان دهنده پرخاشگر بودن تومور می باشد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
هنوز عامل به وجود آورنده تومورهای مغزی شناسایی نشده است و آنها می توانند در هر سنی و در هر بخشی از سر ظاهر شود و همچنین علائمی که ایجاد می‌کنند برای فرد می تواند متناسب با جایی که تومور به وجود آمده است متفاوت باشد علائم کلیه که مربوط به ایجاد تومور مغزی است را در قسمت پایین برای شما نام برده ایم:

• سردرد
  • تشنج
  • سوزش یا سوزش در بازوها یا پاها
  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • تغییر در شخصیت
  • مشکل حرکتی یا تعادل
  • تغییر در شنوایی، گفتار یا بینایی

بالا