• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مکان های دیدنی بلغارستان

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 755
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
11- کلیسای سنت جورج (Church of Saint George)
قدیمی‌ترین کلیسای شهر روتاندا سنت جورج نام دارد و برای قرن‌ها از چشم محلی‌‎ها و مردم شهر پنهان بوده است. قدمت این کلیسا به قرن 4 میلادی برمی‌گردد و بازدید از آن برای دوستداران تاریخ و باستان بسیار جذاب است. این بنا باقی‌مانده‌های شهر سردیکا است که ساختمان آن با آجرهای قرمز و به شکل مدور ساخته شده است که تقارن پیچیده‌ای هم دارد. همین ویژگی‌ها کافی است تا شما را به دیدن این کلیسا مشتاق کند.

کلیسای سنت جورج بلغارستان

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
12- مخروبه‌های سردیکا (Serdika) و حمام مرکزی
به شما پیشنهاد می‌کنیم که در میان جاهای دیدنی بلغارستان از مخروبه‌های شهر روم باستانی به نام سردیکا مدفون در مترو، کلیسای سوتا ندلیا و مسجد بانیا باشی در «میدان مقاومت مذهبی» حتما بازدید کنید و سری هم به بازار مرکزی بزنید. مطمئنیم که اصلا دلتان نمی‌خواهد دیدن معماری وینی حمام‌های مرکزی را از کف بدهید! البته به خاطر داشته باشید که متاسفانه الان دیگر گرمابه نیست و تبدیل به موزه شده است. ولی به هر حال، به طور مجانی می‌توانید جوی آب موجود در خیابان پشتی را پر از آب کنید.

خرابه های سردیکا

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
13- کوه ویتوشا (Vitosha)
کوه ویتوشا یکی از بخش‌های اصلی صوفیه است؛ ولی بدون شک، آنقدر زیبا، دلفریب و بی‌نظیر است که خودش به تنهایی می‌تواند به یکی از جاهای دیدنی بلغارستان و جدا از صوفیه به جذب توریست ادامه دهد! راه‌های متنوعی برای ل*ذت بردن از همجواری با کوه ویتوشا وجود دارد؛ مثل پیاده روی در غروب، مدیتیشنی آرامش بخش در طلوع آفتاب، چشم‌اندازی بی‌نظیر به کوپی توتو، صعود به قله چرنی وراه، ل*ذت خوردن یک خوراکی سبک و دلچسب در یکی از رستوران‌های کوچک، اسکی و اسنوبورد در شیب‌های کوه همه و همه تجربه‌های ل*ذت‌بخشی هستند که هر آدم عشق سفری را سر ذوق می‌آورد.

رسیدن به کوه ویتوشا بسیار آسان است. اتومبیل‌هایی هستند که شما را به کوه و دامنه آن می‌رسانند تا چشم‌اندازی بی نظیر در مقابل چشمانتان ترسیم شود و از دیدن آن حظ ببرید. علاوه بر آن‌ها، 66 اتوبوس دیگر هم هستند که شما را به مقصد الکو می‌برند که بلندترین قله این کوه است و مبدا بسیاری از گشت و گذارها و سیاحت‌ها در بلغارستان است.

کوه ویتوشا، جذابیت های بلغارستان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
14- بوزلوژا (Buzludzha)
این کوه را به عنوان نمادی برای برگزاری جلسات حزب کمونیستی بوده است. اما متاسفانه پس از انحلال این حزب و جنبش، این مکان خالی از سکنه شده و طی این همه سال از آن هیچ محافظتی صورت نگرفته و ورود به آن غیر ممکن بوده‌ است. اما از اردیبهشت سال 2018 گارد محافظتی در این جا ساکن شده‌اند تا از آسیب‌های بیشتر آن جلوگیری کنندتا آن را برای نسل‌های بعدی سالم نگه دارند. از آن پس درهای آن به روی عموم باز شده و توریست‌ها می‌توانند وارد این کوه شگفت‌انگیز شوند، به طور کامل از آن بازدید کنند و عکس‌های بی‌نظیری بگیرند.

دیدنی های بلغارستان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
15- هفت دریاچه ریلا (Seven Rila Lakes)
یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی بلغارستان سری دریاچه‌های ریلا است که گشت و گذار در آن صفای خاص خودش را دارد. این دریاچه‌ها کمتر از 100 کیلومتر با صوفیه فاصله دارند، بنابراین مکانی بی‌نظیر برای تفریح و سیاحت است.

گشت و گذار در این دریاچه‌ها بسته به سرعت شما و راهی که انتخاب می‌کنید، حدود 3 تا 5 ساعت طول می‌کشد؛ ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای این کار چند ساعت بیشتر وقت بگذارید تا از آن چندین برابر حظ ببرید. این دریاچه‌ها واقعا شگفت‌انگیز هستند و هرکسی که تابستان به بلغارستان سفر می‌کند، نباید به هیچ وجه ل*ذت دیدن آن‌ها را از دست بدهد.

7 دریاچه ریلا بلغارستان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
16- دیر ریلا (Rila Monastery)
یکی دیگر از دیدنی‌ های بلغارستان دیر ریلا است که سمبل بلغارستان بوده و یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین دیرهای ارتودکسی را در خود جای داده است. دیوارهای کلیسا به شکل هنرمندانه‌ای نقاشی شده است و در آن مکانی مخصوص برای کشیش‌ها وجود دارد که جامعه‌ای کوچک را برای آن‌ها به وجود آورده است.

دیر ریلا در بلغارستان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
17- شیپکا (Shipka)
این کلیسای کوچک تنها شعبه‌ای کوچک از بوزلوژا و مکانی جالب برای سیر و سیاحت در بلغارستان است. بازدید از کلیسای شیپکا، رویای اینسناگرام بازهاست! شما در اینجا می‌توانید یک باغ بزرگ، پر از گل‌های آفتابگردان را ببینید که منظره‌ای رویایی را به وجود آورده‌اند. مخصوصا اگر در فصل مناسب یعنی اواخر خرداد به اینجا بروید، با چشمان خودتان شاهد این مناظر روح‌نواز خواهید بود.

شیپکا، جاهای دیدنی بلغارستان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
18- قلعه نظامی بلوگرادچیک (Belogradchik)
در ضلع شمال غربی بلغارستان رشته کوه‌های بلوگرادچیک قرار دارند که دارای شمایلی عجیب هستند؛ به گونه‌ای که 30 کیلومتر طول داشته و صخره‌هایی با ارتفاع بیش از 200 متر دارند. این صخره‌ها که یکی از جاهای دیدنی بلغارستان به حساب می‌آیند، شاید شبیه به آن چیزی هستند که در متئورا یونان دیده باشید. با این حال جالب‌ترین چیز درباره بلوگرادچیک، قلعه‌ای است که شبیه به قسمت بیرونی صخره‌ها در فیلم گیم آف ترونز به نظر می‌رسد؛ اما خوشبختانه در واقعیت چنین چیزی حقیقت ندارد و می‌توانید خودتان تمام و کمال از دیدن آن ل*ذت ببرید.

مناطق دیدنی بلغارستان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
19- سائوا دوپکا (Saeva dupka)
تعدادی غار در بلغارستان یافت می‌شود که این یکی از زیباترین آن‌هاست و همواره به عنوان یکی از جاهای دیدنی بلغارستان گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. دهلیزهای بزرگی در این غارها وجود دارد که به آن‌ها منظره‌ای خاص داده‌اند. البته آن‌هایی که از ارتفاع می‌ترسند شاید دوست نداشته باشند که از نردبان استفاده کنند تا استالاکتیت و استالاگمیت‌ها را از فاصله‌ای نزدیک ببینند. غار سائوا دوپکا واقعا زیباست؛ چون در آن مواد آلی به شکل‌های جالبی در آمده‌اند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند.

سائوا بلغارستان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
20- پل شیطان (Dyavolski most)
دیاولسکی موست را بیشتر با نام پل شیطان می‌شناسند که یکی از جاهای دیدنی بلغارستان است و در روستای آردینو واقع شده است. این پل در زمان اوتامان ساخته شده و به همین دلیل است که به پل بالکان دیگری نیز شباهت دارد که نام آن استاری موست است و در موستار قرار دارد.

رسیدن به اینجا آنقدرها هم آسان نیست؛ چون باید اتومبیلی را کرایه کنید و سه ساعت از نزدیک‌ترین شهر بزرگ یعنی همان پلودیو در راه باشید. هرچند که اگر به عکاسی، مقاصد گردشگری عجیب و ماجراجویانه علاقه‌مند باشید، طی کردن این مسیر طول و دراز ارزشش را دارد.

پل شیطان

بالا