• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مکان های دیدنی بلژیک

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 460
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۱. پروژه بوفورت
پروژه بوفورت

«پروژه بوفورت» (Beaufort Project) در شهرهای ساحلی بلژیک با ایجاد مجسمه‌های خارق‌العاده و آثار هنری خاص توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است.

این پروژه هر سه سال یکبار با آثار هنری متفاوت برگزار می‌شود و تا به الان ۴ پروژه بوفورت برگزار شده است. در تصاویر زیر نمونه‌ای از این آثار را مشاهده می‌کنید.

پروژه بوفورت

پروژه بوفورت

پروژه بوفورت

پروژه بوفورت

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۲. موزه کورتیوس
موزه کورتیوس

در ن*زد*یک*ی رودخانه «میوز» (Meuse) در شهر «لیژ» (Liège) بلژیک، موزه «کورتیوس» (Musée Curtius) که یک موزه باستان‌شناسی و هنرهای تزیئنی است قرار دارد.

در این موزه آثار باستانی بسیاری وجود دارد که نشان‌دهنده دانش فنی و هنری آن زمان است. در این مجموعه هنری در مورد بشر و چگونگی تکامل آن گفته می‌شود.

موزه کورتیوس

موزه کورتیوس

موزه کورتیوس

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۳. شهر زیبای دوربی
شهر جذاب دوربی

شهر «دوربی» (Durbuy) در منطقه توریستی «والونی» (Wallonia) بلژیک قرار دارد. قدم زدن در این شهر زیبای کوچک و گذر از کوچه‌های آن همانند قرار گرفتن در داستان‌های افسانه‌ای است.

شهر زیبای دوربی مورد توجه گردشگرانی است که به دنبال ماجراجویی هستند
این شهر با تپه‌های زیبایی احاطه شده‌ است و به عنوان کوچک‌ترین شهر جهان شهرت دارد.

شهر جذاب دوربی

شهر جذاب دوربی

شهر جذاب دوربی

دوربی با داشتن پارک‌های زیبا و مکان‌های دیدنی و رستوران‌های عالی جزو یکی از مناطق گردشگری پربازدید در والونی به حساب می‌آید و مکان مناسبی برای افرادی است که به دنبال ماجراجویی می‌باشند.

شهر جذاب دوربی

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۴. منطقه های فنز
های فنز

های فنز (High Fens) به عنوان یکی از ذخایر منابع طبیعی شناخته می‌شود که در شهر لیژ بلژیک و در مرز آلمان قرار دارد.

این پارک طبیعی به‌ دلیل گونه‌های مختلف گیاهی و جانواری و همچنین فضای مناسب و رویایی برای پیاده‌روی و کوه‌نوردی مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان به حیاط وحش و طبیعت است.

های فنز

های فنز

های فنز

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۵. خانه روبنز
خانه روبنز

«خانه روبنز» (Rubenshuis)، محل زندگی «پیتر پاول روبنز» (Peter Paul Rubens) هنرمندی درخشان و نقاشی ماهر است که در شهر «آنتورپ» (Antwerp) دومین شهر بزرگ بلژیک قرار دارد.

او متولد آلمان بود و دوران کودکی خود را در شهر آنتورپ گذراند. او آثار با شکوه بسیاری خلق کرده است که یکی از آثار معروف او اثر «کشتار بی‌گناهان» است (The Massacre of the Innocents) که برگرفته از داستانی در «انجیل متی» (Gospel of Matthew) است.

این خانه مجموعه‌ای از آثار زیبا و خاص را در خود جای داده است و سالانه میزبان نمایشگاه‌های هنری بسیار است.

خانه روبنز

خانه روبنز

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۶. موزه ماس
موزه ماس

«موزه کنار رودخانه» یا «موزه ماس» (Museum aan de Stroom-MAC) موزه‌ای است که در امتداد رود «شلده» (Scheldt) در شهر آنتورپ قرار دارد.

این موزه بنایی با طراحی مدرن با سنگ‌های ماسه‌ای سرخ رنگ است که در سال ۲۰۱۱ شروع به کار خود کرده است. سالانه نزدیک به ۶۵۰,۰۰۰ بازدیدکننده از این مکان دیدن می‌کنند.

موزه ماس

موزه ماس

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۷. موزه پلانتین - مورتوس
موزه پلانتین - مورتوس

یکی دیگر از موزه های شهر آنتورپ، موزه پلانتین - مورتوس می‌باشد که موزه چاپ است و بر کارهای دو چاپگر معروف، «کریستوف پلانتین» (Christophe Plantin) و «جان مورتوس» (Jan Moretus) و تاریخچه چاپ تمرکز دارد و شامل مجموعه‌ای استثنایی از مواد چاپی است.

این موزه در سال ۲۰۰۵ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

موزه پلانتین - مورتوس

موزه پلانتین - مورتوس

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۸. کارناوال بینچ
کارناوال بینچ

یکی از مهمترین جشن‌های کشور بلژیک که معمولا در ماه فوریه برگزار می‌شود، «کارناوال بینچ» (Carnaval de Binche) می‌باشد.

کارناوال بینچ در سال ۲۰۰۳ به عنوان یک میراث فرهنگی و معنوی، توسط یونسکو اعلام شد
مردان در این مراسم لباس سنتی خاص آن جشن را به تن می‌کنند که شامل لباسی از ج*ن*س کتان با طرح‌های منقوش شده قرمز، زرد و سیاه (به رنگ پرچم بلژیک) است و ماسکی نقاشی‌شده را بر روی صورت خود قرار می‌دهند و کفش‌های چوبی می‌پوشند.

در سال ۲۰۰۳ این جشنواره به عنوان یک میراث فرهنگی و معنوی، توسط یونسکو اعلام شد.

کارناوال بینچ

کارناوال بینچ

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۱۹. شهر ارواح دوئل
شهر ارواح دوئل

«دوئل» (Doel) شهر کوچکی است که در ن*زد*یک*ی رودخانه شلده قرار دارد. این شهر به دلیل نقاشی‌های بسیاری که بر روی دیوارهای ساختمان های آن قرار دارد توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است.

سالانه این شهر، مقصد بسیاری از هنرمندان خیا*با*نی است که میخواهند اثر خود را بر دیوارهای این شهر خلق کنند.

شهر ارواح دوئل

شهر ارواح دوئل

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
۲۰. برج خنک‌کننده IM
برج خنک‌کننده IM

نیروگاه IM در سال ۱۹۲۱ در شهر «شارلروآ» (Charleroi) بلژیک ساخته شد و هنگامیکه ساخت آن به پایان رسید یکی از بزرگترین نیروگاه‌های سوخت زغال‌سنگ بود.

این برج پس از تعطیل شدن به مکانی محبوب برای کاشفان شهری تبدیل شد.

برج خنک‌کننده IM

برج خنک‌کننده IM

برج خنک‌کننده IM

بالا