• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

پزشکی و سلامت علائم بیماری میاستنی گراویس

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 188
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
علائم بیماری میاستنی گراویس

بیماری میاستنی گراویس یک نوع اختلال سیستم ایمنی است که در آن سلول های ایمنی به اشتباه به گیرنده های استیل کولینی عضلات حمله نموده و مانع از انتقال پیام های عصبی بین عضلات می گردند. بنابراین عضلات تحت تاثیر این بیماری دچار ضعف گشته و به مرور تحلیل می روند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
علل بیماری میاستنی گراویس

همان طور که گفته شد اختلالات سیستم ایمنی باعث بروز این بیماری می گردد و علت دقیق این مشکلات سیستم ایمنی ب*دن هنوز به طور دقیق شناخته نشده است. زنان نسبت به مردان بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند. این بیماری در سنین 20 تا 40 بیشتر مشاهده می شود. افرادی که به این بیماری مبتلا هستند ممکن است برخی دیگر از بیماری های خود ایمن مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس را نیز تجربه نمایند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
علائم بیماری میاستنی گراویس

مشخصه اصلی این بیماری ضعف عضلانی می باشد. البته بیشتر بیماران مبتلا به این حالت دچار افتادگی پلک می گردند و این حالت به عنوان یک عارضه شایع در این بیماران شناخته شده است. توجه به این نکته از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در برخی از افراد علائم این بیماری می تواند سیستم تنفسی را درگیر ساخته و به عنوان شرایط تهدید کننده حیات تلقی شود. این حالت با عنوان بحران میاستنیک نیز نامیده می شود. برخی دیگر از علائم معمول میاستنی گراویس عبارتند از:

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • دو بینی و افتادگی پلک

• سختی در نفس کشیدن به دلیل ضعف ماهیچه های تنفسی

• بروز اختلالاتی در بلعیدن و صحبت کردن در نتیجه ضعف ماهیچه گلو و گر*دن

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
تشخیص بیماری میاستنی گراویس

پزشک برای تشخیص دقیق تر معمولا از نتایج برخی آزمایشات بدین منظور کمک خواهد گرفت. از جمله این آزمایشات، تست الکترومیوگرافی (EMG) برای بررسی فعالیت اعصاب و عضله، آزمایش خون برای بررسی حضور آنتی بادی ها در خون و یک آزمایش تخصصی به نام تست تنسیلون می باشد. در تست تنسیلون به فرد مورد نظر دارویی بدین نام تزریق می گردد، این دارو می تواند به صورت موقتی فعالیت عضلانی را برگرداند. افرادی که تحت تزریق این دارو فعالیت عضلانی مثبتی را از خود بروز دهند به احتمال قوی به بیماری میاستنی گراویس مبتلا خواهند بود.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
درمان بیماری میاستنی گراویس

علی رغم مسدود شدن گیرنده های استیل کولین در محل اتصالات عصب و عضله می توان با برخی از تدابیر دارویی تا حدودی میزان استیل کولین را مورد افزایش قرار داده و بدین ترتیب فعالیت پیام رسانی را تقویت نمود. یکی از داروهایی که بدین منظور تجویز می گردد داروی مهار کننده آنزیم کولین استراز می باشد. این آنزیم در افراد طبیعی و هم چنین این بیماران بقایای ماده استیل کولین را در فضای اتصالی بین عصب و عضله تجزیه می کنند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
بنابراین به کمک این دارو می توان مقدار بیشتری از استیل کولین را برای اتصال به گیرنده های عصبی سالم باقی مانده حفظ نمود. برخی از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی ممکن است برای کاهش تهاجمات سیستم ایمنی و مقادیر آنتی بادی اتصالی به این گیرنده های عصبی تجویز گردد. در برخی از افراد مبتلا به بیماری میاستنی گراویس، تومورهای تیموس باعث بروز این بیماری می گردند، بنابراین در این صورت عمل جراحی برای حذف تومورهای ناحیه تیموس ممکن است به فرد پیشنهاد گردد.

بالا