• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

علت ریزش مو و چند راهکار برای جلوگیری آن از ریختن

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 12
  • بازدیدها 355
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
علت ریزش مو و چند راهکار برای جلوگیری آن از ریختن.

ریزش مو چیست؟

ریزش مو به حالتی گفته می شود که فرد بیش از ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز از دست بدهد. ریزش مو علت های مختلفی دارد .اما یکی از شایع ترین علت های ریزش مو در بین زنان و مردان ریزش موی ارثی یا آندروژنیک است که بیش از ۸۰ میلیون نفر از مردان و زنان آمریکا با آن درگیر هستند .گاهی ریزش مو به صورت حاد اتفاق می‌افتد که این حالت معمولاً بعد از بیماری‌های خیلی شدید رژیم های غذایی خیلی سخت و کم کالری برخی از داروها و یا در بعضی از شرایط استرس ها دیده می شود و ممکن است بدون درمان خاصی خود به خود بهبود بیابد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
ریزش موی ارثی

ریزش موی ارثی شایع‌ترین ریزش مو در بین افراد است این نوع ریزش مو که ریزش موی آندروژنیک نیز نامیده می‌شود در مردان در مردان خود را به صورت عقب رفتن خط رویش موها و در زنان به صورت کم پشت شدن موهای کف سر خود را نشان می دهد .بسیاری از مردان نواحی از ریزش مو خصوصا در جلو سر خود پیدا می کنند موها نیز نازک تر می شوند. در زنان اولین علامت به صورت کم پشت شدن فرق سر است .برخی از زنان نیز ممکن است دچار عقب رفتن خط رویش موها شوند و یا حتی مانند مردان مناطق خالی از مو پیدا کنند

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
آلوپسی آراتا

بسیاری از محققان بر این باور هستند که این نوع ریزش مو یک بیماری خود ایمنی است. به این معنا که ایمنی ب*دن علیه سلول ای فولیکول مو اقدام کرده و موجب تخریب آنها می شود در نتیجه موها شروع به ریزش می کنند در این افراد ریزش مو به صورت مناطق خالی از مو در سر یا در سایر نقاط ب*دن خود را نشان می‌دهد .بسیاری از این افراد بدون انجام درمان خاصی مجدد موهایشان رشد پیدا می‌کند اما گاهی نیاز به مداخله درمانی جهت افزایش سرعت رشد موها وجود دارد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
آلو پیشی سیکاتریکال یا اسکار گذار

این بیماری بسیار نادر است و در افراد بسیار سالم نیز می تواند اتفاق بیفتد. در این بیماری فولیکولهای به طور کل از بین می‌روند و بافت اسکار جای آنها را می‌گیرد بنابراین مو نمی‌تواند مجدد رشد کند.

ریزش مو از چیست؟

• علایم سایر بیماری ها:

ریزش می‌تواند اولین علائم ناشی از برخی بیماری‌ها مانند بیماریهای تیروئید یا کم خونی باشد. بنابراین فردی که با ریزش مو مواجه می شود باید از نظر هورمون های تیروئیدی و کم خونی مورد بررسی قرار گیرد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • بیماری ها:

برخی اوقات ریزش مو پس از ابتلا به بیماری‌هایی مانند تب های شدید عفونت های بسیار شدید و حتی آنفولانزا نیز می تواند اتفاق بیفتد .این این نوع ریزش مو تلوژن افلوویوم نامیده می‌شود .

• برخی از درمان های ضد سرطانی:

درمان های ضد سرطانی مانند رادیوتراپی و شیمی درمانی نیز می تواند باعث ریزش مو شود این ریزش مو اغلب موقت بوده اما می تواند موجب ناراحتی بسیاری در فرد شود

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • بیماری رینگ ورم پو*ست سر:

این بیماری یک بیماری قارچی پو*ست سر هست که ضایعات بشکل حلقوی خود رانشان می دهند. این بیماری قابل سرایت خصوصاً در کودکان بوده و در صورت عدم درمان می‌تواند سر به کلی کامل شود

• تریکوتیلومانیا:

بیماری روانی که در آن فرد مرتبط با موهای خود را می‌کند. این افراد نیاز و اجبار شدیدی به کندن موهای سر خود احساس می کنند .بعضی از این افراد موهای سایر نقاط ب*دن خود را نیز می کند

هورمون ها و استرس نیز می توانند سبب ریزش مو شوند

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • زایمان:

زنان چند ماه پس ازممکن است متوجه ریزش موی خود شون.د کاهش سطح استروژن مسئول ریزش مو در این افراد است .این ریزش مو موقتی بوده و پس از چند ماه مجددا موها شروع به رشد میکنند

• منوپوز (یائسگی):

ریزش مو پس از یائسگی بسیار شایع است این ریزش مو اغلب موقتی بوده و با گذشت زمان بهبود می یابد .اگر زنی بیشتر از چهل سال دارد نباید انتظار داشته باشد که موهایش به پرپشتی سابق باشد

استرس تجربه کردن یک حادثه ناگوار مانند مرگ‌عزیزان، طلاق و یا تصادف می تواند سبب ریزش مو شود که اغلب بدون درمان خاصی و پس از برطرف شدن استرس بهبود می‌یابد

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • رژیم گرفتن و کمبود ریز مغذی ها:

کاهش وزن بسیاری از افراد وقتی بیش ا از ۷ کیلوگرم کاهش وزن پیدا می‌کنند دچار ریزش مو می شوند .خصوصا اگر رژیم غذایی بسیار سخت و کم کالری باشد چون ب*دن نیاز به تامین کالری مورد نیاز برای فعالیت خود دارد، از تامین انرژی مورد نیاز برای رشد موها باز می ماند. این ریزش مو اغلب سه تا شش ماه پس از کاهش وزن خود را نشان می‌دهد و بدون درمان خاصی بهبود می یابد .

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • ویتامینها:

مصرف بیش از حد ویتامین آ ممکن است منجر به ریزش مو شود زمانی که مصرف بیش از حد ویتامین آ قطع شود ریزش مو نیز متوقف می‌گردد

کمبود ویتامین های سی، ب ۱۲، اسید فولیک و دی نیز با ریزش مو ارتباط دارد. با جبران کمبود این ویتامین ها و درنتیجه تقویت فولیکول مو، رشد موها به حالت عادی باز می گردد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,756
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • پروتئین:

وقتی به ب*دن پروتئین کافی نمی رسد ب*دن رشد موها را متوقف می‌کند تا پروتئین کافی در دسترس سایر قسمت‌های ب*دن بگذارد در حدود ۲ تا ۳ ماه پس از زمانی که فرد مصرف پروتئین را قطع کند می‌کند ریزش مو شروع میشود گوشت تخم مرغ و ماهی منابع خوبی از پروتئین هستند بهترین ها می توانند پروتئین لازم را با خوردن آجیل حبوبات و غلات را به دست آورد

بالا