• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

متفرقه روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان از کجا شروع شد

• نویسنده موضوع مهاجر.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 478
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
برآورد می‌شود که تقریبا نیمی از زنانی که در سال ۲۰۱۲ در سراسر دنیا قربانی قتل بوده‌اند، توسط همسر یا اعضای خانواده‌شان کشته شده‌اند. در مقایسه، کمتر از ۶ درصد مردان به این شکل به قتل رسیده‌اند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
در سال ۲۰۱۲، بر اساس نتایج پژوهشی درباره‌ی زنان در دهلی نو مشخص شد که ۹۲ درصد از این زنان به اشکال گوناگون متحمل خشونت ج*نس*ی در فضای عمومی شده‌اند و ۸۸ درصد از این زنان تجربه‌ی اشکال مختلف آزار ج*نس*ی کلامی را تجربه کرده‌اند.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
در جهان، بیش از ۷۰۰ میلیون زن در سنین کودکی (زیر ۱۸ سال) ازدواج کرده‌اند. یش از یک‌سوم این زنان پیش از ۱۵ سالگی ازدواج کرده‌اند. عروس‌های کودک معمولا در برقراری ر*اب*طه‌ی ج*نس*ی ایمن ناتوان هستند در نتیجه در برابر بارداری زودرس و بیماری‌های مقاربتی از جمله ایدز آسیب‌پذیرند.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
حدود ۱۲۰ میلیون نفر از دختران دنیا (کمی بیشتر از ۱ نفر از هر ۱۰ نفر) ر*اب*طه‌‌ی ج*نس*ی اجباری یا سایر اعمال ج*نس*ی اجباری را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. بیشتر متجاوزان را شوهرهای فعلی یا قبلی و شریک‌های ج*نس*ی تشکیل می‌دهند.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
بر اساس برآوردهای جدید سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۶، اندام ج*نس*ی حداقل ۲۰۰ میلیون زن و دختر زنده در ۳۰ کشور دنیا قطع یا بریده شده است. در بیشتر این کشورها، این قطع عضو در سنینی پیش از ۵ سالگی اتفاق افتاده است.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
زنان بالغ تقریبا نیمی از افرادی را تشکیل می‌دهند که قربانی قاچاق انسان بوده‌اند. زنان و دختران در مجموع ۷۰ درصد از این تعداد را به خود اختصاص داده‌اند و از هر ۳ کودک ۲ نفر دختر بوده‌اند.

از هر ۱۰ زن ساکن اتحادیه‌ی اروپا یک نفر آزار و اذیت سایبری را پیش از سن ۱۵ سالگی تجربه کرده است. این خطر در بین زنان جوان ۱۸ تا ۲۹ سال بیشتر است.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
برآورد شده است که هر ساله ۲۴۶ میلیون دختر و پسر خشونت مدرسه‌ای را تجربه می‌کنند و از هر ۴ دختر یک نفر می‌گوید که احساس خوبی از استفاده از دستشویی مدارس ندارد. شکل و میزان خشونت‌های مدرسه‌ای متفاوت است اما شواهد نشان می‌دهند که دختران بیشتر در معرض خشونت، آزار و استثمار ج*نس*ی قرار می‌گیرند. علاوه بر آثار مخرب روانی، ج*نس*ی و سلامتی، خشونت جنسیتی مدارس یک مانع مهم بر تحصیل جهانی و حق آموزش برای دختران محسوب می‌شود.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
آمار مربوط به تدابیر مبارزه با خشونت
خشونت علیه زنان

در بسیاری از کشورهایی که داده‌های آنها موجود است، کمتر از ۴۰ درصد زنانی که متحمل خشونت شده‌اند در پی کمک گرفتن هستند. در میان این زنان، بسیاری به دنبال کمک از اعضای خانواده و دوستان هستند و تعداد معدودی به مراکز و دستگاه‌های رسمی همچون پلیس یا خدمات سلامت روی می‌آورند. کمتر از ۱۰ درصد این زنان به دنبال کسب تجربه از افرادی هستند که پیش‌تر به خاطر همین خشونت‌ها به پلیس مراجعه کرده‌اند.

حداقل ۱۱۹ کشور قوانینی در خصوص خشونت خانگی تصویب کرده‌اند، ۱۲۵ کشور در خصوص آزار ج*نس*ی و ۵۲ کشور در خصوص ت*ج*اوز به همسر قوانینی به اجرا گذاشته‌اند. با وجود این، این به آن معنا نیست که همه‌ي این قوانین مطابق استانداردهای بین‌المللی است.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
دسترسی به آمارهای مربوط به خشونت علیه زنان در سال‌های اخیر افزایش قابل‌توجهی داشته است. از سال ۱۹۹۵ بیش از ۱۰۰ کشور حداقل یک بار تحقیقی در این خصوص انجام داده‌اند. ۴۴ کشور در سال‌های بین ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۴ و در طی سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴، ۸۹ کشور چنین تحقیقاتی انجام داده‌اند، که همین نشان‌دهنده‌ی افزایش توجه به این موضوع است. بیش از ۴۰ کشور حداقل ۲ تحقیق در طی سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۴ انجام داده‌اند که به این معناست که بسته به میزان قابل‌مقایسه بودن این تحقیقات، تغییرات حاصل شده در طی زمان را می‌توان تحلیل کرد.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
خشونت در میان گروه‌های آسیب‌پذیر
خشونت علیه زنان

شواهد نشان می‌دهند که برخی ویژگی‌های خاص زنانه مثل گرایش ج*نس*ی، قومیت یا ناتوانی جسمی و برخی رویدادهای اجتماعی همچون بحران‌های انسانی، جنگ‌ها و معارضات ممکن است آسیب‌پذیری زنان در برابر خشونت را افزایش دهند.

همچنین، بر اساس داده‌های اتحادیه‌ی اروپا، ۳۴ درصد زنانی که در این گزارش دارای مشکلات سلامتی یا ناتوانی بوده‌اند، خشونت ج*نس*ی یا فیزیکی از سوی همسران خود را تجربه کرده‌اند. در مقایسه با آن، این میزان برای زنانی که چنین مشکلات ج*نس*ی یا ناتوانی را ندارند ۱۹ درصد است.

بالا