• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

متفرقه روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان از کجا شروع شد

• نویسنده موضوع مهاجر.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 19
  • بازدیدها 478
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
از ۲۵ نوامبر تا ۱۰ دسامبر (۵ تا ۲۰ آذر)، با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی و بسیج مردم سراسر دنیا برای تغییر، به عنوان روزهای مبارزه با خشونت علیه زنان انتخاب شده‌اند. امسال، دبیر کل سازمان ملل برای ایجاد اتحاد در این خصوص، همه‌ی مردم را دعوت به نارنجی کردن جهان کرده است تا این رنگ به عنوان نمادی از آینده‌ی بهتر و بدون خشونت باشد. ما نیز به نوبه خود سعی کردیم در این مقاله شما را با فلسفه و دلایل پیدایش این روز آشنا کنیم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
چرا روز جهانی؟
خشونت علیه زنان، ت*ج*اوز به حقوق بشر است.

خشونت علیه زنان از پیامدهای تبعیض علیه زنان و پافشاری بر عدم برابری میان زنان و مردان است.

خشونت علیه زنان مانع پیشرفت در ریشه‌کنی فقر، مبارزه با ایدز و صلح و امنیت در بسیاری از نقاط دنیا شده است.

خشونت علیه زنان و دختران اجتناب‌ناپذیر نیست. جلوگیری از آن ممکن و ضروری است.

خشونت علیه زنان همچنان یک معضل جهانی است.

یکی از چالش‌های مهم تلاش‌ برای جلوگیری و خاتمه دادن به خشونت علیه زنان و دختران در سراسر دنیا کمبود جدی بودجه در این بخش است. در نتیجه، منابع لازم برای جلوگیری و خاتمه دادن به خشونت علیه زنان و دختران به شدت با کاستی روبه‌روست. فرایندهایی در قالب اهداف توسعه‌ی پایدار که شامل اهدافی مشخص برای پایان دادن به خشونت علیه زنان و دختران است، بسیار امیدوارکننده هستند اما برای اینکه بتوانند به واقعیت بپیوندند و تغییراتی چشمگیر در زندگی زنان و دختران به وجود بیاورند نیازمند تأمین مالی هستند.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
در این روز مردم چه می‌کنند؟

اقدامات مردمی در روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان

در سراسر جهان برای جلب توجه عمومی به منظور تداوم اقدامات در جهت پایان دادن به خشونت علیه زنان فعالیت‌های متنوعی انجام می‌شود. همچنین پروژه‌هایی برای توانمندسازی زنان و کودکان برای فرار از خشونت به انجام می‌رسد و کمپین‌هایی برای آموزش عمومی درباره‌ی پیامدهای خشونت علیه زنان برگزار می‌شود. در شکل محلی، گروه‌های زنان ممکن است رویدادهایی از جمله راهپیمایی‌، مراسم‌های عمومی، فعالیت‌های تأمین مالی و ارائه‌ی نتایج خشونت علیه زنان در مجامع خود ترتیب دهند.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
یکی از کمپین‌های مستمری که هر ساله به خصوص در این ایام مردم به شرکت در آن تشویق می‌شوند، کمپین نه به خشونت علیه زنان است. در این کمپین، همه می‌توانند به جمع افرادی که برای پایان دادن به ت*ج*اوز به حقوق بشر علیه زنان تبلیغ می‌کنند بپیوندند.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
پیش‌زمینه
خواهران میرابال
سردیس یادبود خواهران میرابال
در ۲۵ نوامبر سال ۱۹۶۰، سه خواهر به نام‌های پاتریشیا مرسدس میرابال (Patricia Mercedes Mirabal)، ماریا آرجنتینا مینروا میرابال (Maria Argentina Minerva Mirabal) و آنتونیا ماریا ترسا میرابال (Antonia Maria Teresa Mirabal) به فرمان فرمانده‌ی جمهوری دومینیکن، رافائل تروخیلو (Rafael Trujillo) به قتل رسیدند. این سه خواهر برای پایان دادن به دیکتاتوری تروخیلو سخت مبارزه کردند. از سال ۱۹۸۱، فعالان حقوق زنان این روز را به یادبود این سه خواهر اختصاص داده‌اند.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
در ۱۷ دسامبر ۱۹۹۹، ۲۵ نوامبر به عنوان روز پایان دادن به خشونت علیه زنان در مجمع سازمان ملل انتخاب شد. هر سال به همین مناسبت در جهت مبارزه با خشونت علیه زنان یک موضوع انتخاب می‌شود، مثلا موضوع سال ۲۰۰۸، نیاز به اقدام و به چالش کشیدن موانع بود.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
نمادها
صندوق توسعه‌ی زنان سازمان ملل متحد UNIFEM

رویدادهای مربوط به روز جهانی پایان دادن به خشونت علیه زنان نیز توسط صندوق توسعه‌ی زنان ملل متحد (UNIFEM) هماهنگ می‌شود. لوگوی این سازمان متشکل از حروف UNIFEM است که حروف U و N به رنگ آبی و حروف I، F، E و M رنگ‌ آبی تیره هستند و تصویر کبوتری که به دور آن را شاخه‌های زیتون گرفته است در کنار کلمه قرار دارد. تصویر کبوتر نشانه‌ی جهانی زن یا زنان است. این کبوتر به شکل سیاره‌ی ونوس که نماد ج*ن*س مؤنث است طراحی شد که برای تکمیل این نماد دارای یک حلقه در بالای علامت جمع است.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
آمار و ارقام مربوط به خشونت علیه زنان
خشونت علیه زنان

برآورد شده است که ۳۵ درصد زنان جهان خشونت فیزیکی و یا ج*نس*ی را از طرف همسر خود یا از شخصی غیر از همسر خود تجربه کرده‌اند. با این حال، بعضی از مطالعات نشان می‌دهند که بیش از ۷۰ درصد زنان خشونت فیزیکی و یا ج*نس*ی را از طرف همسر خود تجربه کرده‌اند.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
احتمال سقط جنین در زنانی که توسط شریک‌شان مورد سوءِاستفاده‌ی فیزیکی یا ج*نس*ی قرار گرفته‌اند در مقایسه با زنانی که چنین خشونتی را تجربه نکرده‌اند ۲ برابر است، همچنین احتمال افسردگی در آنها نیز حدودا ۲ برابر بیشتر است. از طرف دیگر احتمال ابتلا به ایدز نیز در زنانی که مورد خشونت قرار گرفته‌اند ۱.۵ برابر بیشتر است.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
اگرچه داده‌های بسیار کمی در دست است و در نحوه‌ی سنجش خشونت روانی در کشورها و فرهنگ‌های مختلف اختلاف‌های فراوانی وجود دارد اما همین شواهد نیز نشان‌دهنده‌ی نرخ بالای بیمار‌ی‌های روانی است. ۴۳ درصد از زنان ۲۸ کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا، به نوعی خشونت روانی توسط همسران خود را تجربه کرده‌اند.

بالا