• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مصاحبه مصاحبه با پارسا تاجیک نویسنده افتخاری انجمن

• نویسنده موضوع Maryam Ɓαησσ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 561
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Maryam Ɓαησσ

مدیریت کل سایت بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-25
لایک‌ها
28,581
امتیازها
118
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
254
017A8F4B-1451-4F23-B476-549DBC87D592.jpeg
بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه‌ی شما تک رمانی‌های عزیز 4q7p
با یک مصاحبه جذاب دیگه در خدمتتون هستیم.
مصاحبه با نویسنده عزیزمون آقای ~پارسا تاجیک~ .

رمان نویسنده:
سیب‌‌های کال

سلام عرض میکنم خدمت شما نویسنده عزیز جناب آقای پارسا تاجیک
خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتید تا به سوالات من پاسخ بدید.

سلام خدمت شما و همه ی تک رمانی های عزیز و ارجمند

یک بیوگرافی مختصر از خودتون بفرمایید.
پارسا تاجیک هستم متولد اسفند ماه سال ۷۲

چی شد که دست به قلم شدید؟
اگر بخواهم یک دلیل خیلی محکم برای جرأت کردن و دست به قلم شدن بیان کنم؛ تنها چیزی که به ذهنم می رسد علاقه و اشتیاق بیش از حد به خواندن کتاب ها و رمان های مختلف بود. کسانی که می نویسند عرض بنده را قطعاً درک می کنند که خواندن کتاب، خلاقیت و تصویر سازی انسان را قلقلک می دهد و بر اشتیاقش به نوشتن می افزاید.

ایده رمان سیب‌های کال چه طور به ذهنتون رسید؟
رمان سیب های کال برداشت اندکی از زندگی شخصیتی واقعی ست که سعی شده گوشه ای از مشکلات ایشان در این رمان نوشته شود.

چرا اسمش رو گذاشتید سیب های کال؟ چه مفهومی رو دنبال میکنه؟
کال در لغت به معنای"نارس" است، مثل میوه ای که نارس از درخت چیده می شود. سیب های کال مفهومی را در بر می گیرد که عقل ها و دل های خام و نارس در عین سادگی و پاک بودن توانایی تصمیم گیری های درست و منطقی را در لحظه ندارند.
در پایان داستان مخاطب با ارتباطی که میان نام و محتوای رمان در نظر گرفته شده است عمیق تر آشنا خواهد شد.

بهترین رمانی که مطالعه کردید؟
بهترین رمان و شاید شاهکار ترین رمانی که مطالعه کردم "بلندی های بادگیر" اثری از خانم امیلی برونته بود.

ژانر مورد علاقتون چی؟
ژانر مورد علاقه ی من بیشتر اجتماعی ست، ولی در کل تمامی ژانرها را مطالعه می کنم.

رنگ مورد علاقه؟
آبی و سرمه ای

به نظرتون رمانتون برای چه رده سنی افراد جامعه مناسب هست؟
سوال خوبی بود. کاش می شد به هر رده ی سنی فهماند که رمان های مناسب با سن و سال خودشان را مطالعه کنند. نمی توان مِن باب کنجکاوی افراد زیر هیجده سال، هیچ کتاب یا رمانی برای افراد بزرگسال تألیف نکرد. رمانِ من، برای افراد بالای هیجده سال در نظر گرفته شده بود ولی طبق نظر سنجی که در سایت دیگری انجام داده بودم حدود چهل درصد از افراد زیر پانزده سال مخاطب رمان بودند که همین مسئله باعث حذفیات زیادی در رمان شد.

خودتون رو در یک جمله توصیف کنید.
سخت شد.
یک انسان اجتماعی و مردم دار که از حواشی دوری می کنم.

بزرگترین شعارتون چیه؟
اینکه در هیچ شرایطی انسانیت را فراموش نکنم.

به عنوان یک نویسنده از چه کاری پشیمون هستید؟
از آنلاین نوشتن احساس پشیمانی می کنم، فکر می کنم بهترین کار برای نویسنده ی آنلاین نویس، به پایان رساندن اثرش و بعد قرار دادن در فضای مجازیست.
طولانی شدنِ تایپ رمان سیب های کال من را از نوشتن رمان های دیگرم عملاً بازداشته است.

تکراری بودن ایده رمان به نظرتون به عنوان یک خواننده تا چه حدودی میتونه ضعف محسوب بشه؟
از نظر من موضوعاتِ تکراری ولی با شیوه ی بیانی دیگر هم گاهی جذابیت خاصی برای مخاطب دارد. ممکن است دو شخصِ مختلف هم زمان یک موضوع را برای نوشتن انتخاب کنند ولی شیوه ی بیان یکی قوی تر از دیگری باشد و مخاطب ارتباط بیشتری با توصیفات حسی بصری آن نویسنده برقرار کند. حال می توانیم بگوییم هر دو موضوع تکراریست ولی شخصی که قوی تر ظاهر شده و توانسته خط به خط مخاطب را در داستان با خود همراه کند به موفقیت بیشتری رسیده است.

به نظرتون چه طور میشه حرمت قلم رو حفظ کرد؟
حرمت قلم زمانی حفظ می شود که به فساد و ابتذال نچرخد.
ارزش چیزی که نوشته می شود آنقدر والاست که خداوند در قرآن به قلم قسم یاد می کند" و نون و القلم و ما یَسترون" قسم به قلم و آنچه که می نویسد. ذهنیات مشوش یک نویسنده ی فاسد در ذهن و روح مخاطب رسوخ می کند و ناخواسته وارد راهی می شود که از ابتدا هدف نویسنده بوده است. پس به آنچه که می نویسیم وآنچه که می خوانیم بسیار دقت و توجه داشته باشیم.

تا چه حد به باورپذیری و اینکه رمانتون عرف جامعه باشه اهمیت میدید؟
بسیار زیاد، این موضوع در درجه ی اولِ اهمیت برای من قرار دارد. نوشتن مخالف عرفِ جامعه یعنی همان سوالی که در بالا ذکر شد"حرمت قلم".
عرف جامعه زمانی محقق می شود که حرمت قلم حفظ شود. که اگر موضوعی جزو خط قرمز های جامعه است در نوشته های یک نویسنده باز نشود و ذهن مخاطبِ کم سن و سال را دچار تشویش و کنجکاوی های نابجا نکند.

بزرگترین نگرانی شما به عنوان یک نویسنده چیه؟
بزرگترین نگرانی من در حال حاضر احوال مردم جامعه ام است که روز به روز بیشتر و بدتر بر مشکلاتشان افزوده می شود و فکر نان اجازه ی فکر کردن به تغذیه ی روان برایشان باقی نمی گذارد.

چه طور پایانی رو می‌پسندید؟
به شخصِ یک پایان منطقی را برای هر کتاب یا فیلمی می پسندم. اینکه به ذهن بقبولانیم تمام پایان ها خوش یا تلخ هستند کار بسیار نابه جایست.

از مراحل نوشتن یک.رمان کدوم مرحله به نظرتون سخت‌تر هست؟
به نظرم شخصیت پردازی یکی از سخت ترین مراحل نویسندگیست، اینکه دیالوگ های یک پیرزن هفتاد ساله و نوع رفتارش با یک زن سی ساله تفاوت داشته باشد جزو سخت ترین عناصر نویسندگی (البته برای من) به شمار می رود.

چه برنامه ای برای آیندتون دارید؟
قبل از این بحث کرونا و همگیری این بیماری؛ خیلی از ماها شاید برنامه های زیادی برای آینده ی خود در ذهن می پروراندیم. ولی با آمدن این ویروس عجیب فعلا تنها چیزی که برای آینده ام متصور هستم سلامتیست.

به عنوان یک نویسنده نظرتون درباره کپی شدن رمان ها چیه؟
قرار گرفتن شخصی در پست ترین موقعیت انسانی کار را به جایی می رساند که به خود اجازه ی دزدی از اثر و ایده ی شخص دیگری را می دهد. متاسفانه همیشه تعریف و عقبه ی ما از کلمه ی دزدی، برداشتن یک شیء از مکانی خاص است. ولی کپی آثار نویسندگان و دیگر هنرمندان که برای خلق آن زحمات زیاد و رنج های بی شماری برده اند هم نوعی دزدی به حساب می آید.

تعریفتون از اخلاق نویسندگی چیه؟
شاید بتوان گفت اخلاق نویسندگی همان انتقاد پذیر بودن و رفتار شایسته داشتن با مخاطبین است.

الگو و اسطوره شما در نویسندگی کی هست؟
استاد جلال آل احمد

یه آرزو واسه مهم ترین شخص زندگیتون.
امیدوارم در پناه خداوند همیشه تن درست و سلامت و سر بلند باشند.

بزرگترین آرزوتون چیه؟
صلح، آرامش و امنیت برای تمام مردم جهان.

یه آرزو برای انجمن تک رمان.
امیدوارم انجمن نوپای تک رمان همانگونه که تا به این لحظه بر پایه ی مدیریت درست و اصولی پیش رفته است زین پس هم همینگونه ادامه داشته باشد و روزی در بهترین جایگاه فرهنگی قرار بگیرد.

حرف آخر..
سپاس فراوان از کادر مدیریت تک رمان و مریم بانوی عزیز بابت این مصاحبه.
در پناه خداوند موفق و برقرار باشید.

"الله خیر حافظاً و هو اَرحم الراحمین"

با تشکر از نویسنده‌ی عزیز آقای پارسا تاجیک
ممنون از وقتی که برای این مصاحبه پربار در اختیار ما گذاشتید.Fjdj£

باتشکر از شما عزیزان که ما رو در این مصاحبه همراهی کردید.

لینک رمان نویسنده:

شاد و سلامت باشید.
با آرزوی بهترین ها برای شما عزیزان &%#(

سرپرست بخش کتاب

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

.SARISA.

مدیریت کل سایت بازنشسته
کاربر ویژه تک رمان
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-15
لایک‌ها
25,285
امتیازها
138
کیف پول من
83
امضا : .SARISA.

AYDAW

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-01
لایک‌ها
15,200
امتیازها
93
کیف پول من
3,771
امضا : AYDAW

.DefectoR.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-17
لایک‌ها
29,826
امتیازها
128
کیف پول من
3,605

hal mony

مدیر بازنشسته + مجله نویس
مجله نویس
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-02
لایک‌ها
10,953
امتیازها
263
کیف پول من
23,859
از مراحل نوشتن یک.رمان کدوم مرحله به نظرتون سخت‌تر هست؟
به نظرم شخصیت پردازی یکی از سخت ترین مراحل نویسندگیست، اینکه دیالوگ های یک پیرزن هفتاد ساله و نوع رفتارش با یک زن سی ساله تفاوت داشته باشد جزو سخت ترین عناصر نویسندگی (البته برای من) به شمار می رود.
با این جمله خیلی موافقم:))
خدایی یه دهه30 رو با یه70یاشصتی یکی میبینن بعضیا!!!
بسم الله الرحمن الرحیم
مریمی خداقوت وخسته نباشید
آقای تاجیک خسته نباشید

امضا : hal mony

MAHTA☽︎

مدیرارشد بازنشسته+نویسنده اختصاصی
نویسنده اختصاصی
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-15
لایک‌ها
12,268
امتیازها
113
کیف پول من
9,253
مصاحبه‌ی بسیار دلنشین و زیبایی بود.
ممنون از دو بزرگوار عزیز&%#(&^%(8
خسته نباشید ویژه به مریم بانو و آرزوی پیشرفت بیشتر برای آقای تاجیک.

امضا : MAHTA☽︎
بالا