• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید

رنگ شناسی و کار با رنگ ها در طراحی گرافیک

• نویسنده موضوع مهاجر.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 14
  • بازدیدها 484
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
نقش رنگ ها در طراحی و زندگی شخصی

رنگ ها نقش بسیار بزرگی را در طراحی ها و البته زندگی شخصی بازی می کنند. که میتواند نقاشی کردن بر روی یک کاغذ باشد یا مقایسه دو چیز بدون استفاده از کلمات که بیشتر در اینفوگرافیک کاربرد دارد که در یک مقاله به جداگانه به آن پرداختیم. شناخت رنگ ها همچنین می تواند به شما در انتخاب نوع لباسی که می پوشید بسیار کمک کند.

، ما از کجا متوجه بشویم که کدام رنگ ها با هم ترکیب بهتری را ارائه می دهند؟! جواب بسیار ساده است:

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
تئوری رنگ ها

هنرمندان و طراح ها سال های بسیار زیادی است که بر روی تئوری رنگ ها کار می کنند و همچنان هم در حال کار بر روی آن هستند و البته کسی نمی تواند ادعا کند که در شناخت رنگ ها بهترین است و هر کسی می تواند این توانایی را بهبود ببخشد. البته فاکتور های بسیاری در جذابیت رنگ دخیل هستند که ما در این مقاله آن ها را بررسی خواهیم کرد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
تقسیم بندی کلی رنگ ها

رنگ ها به صورت کلی در دو دسته رنگ های اولیه یا اصلی و رنگ های ثانویه تقسیم بندی می شوند. رنگ های اولیه شامل قرمز، آبی و زرد هستند که از ترکیب مساوی این سه رنگ رنگ های ثانویه به وجود می آیند.

رنگ های اصلی و ثانویه
رنگ های اصلی و ثانویه

به عنوان مثال رنگ زرد و قرمز، نارنجی را به وجود می آورند، از ترکیب زرد و آبی سبز به وجود می آید و آبی و قرمز رنگ بنفش را تشکیل می دهند. اگر ما این رنگ ها را بیشتر با هم ترکیب کنیم رنگ های دیگه به دست می آید مثلا رنگ هایی مثل قرمز متمایل به نارنجی یا رنگ های بینابینی دیگر، که همه ی این ها در کنار هم چرخه ی رنگ را تشکیل می دهند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
نکته: سوالی که خیلی از من پرسیده میشه اینه که تفاوت بین Purple و Violet در چیست؟!
به طور خلاصه Purple، بنفش متمایل به قرمز و Violet بنفش متمایل به آبی است.

انواع طرح های رنگی

خب در اینجا می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که چگونه رنگ ها را کنار هم قرار دهیم؟ پاسخ این سوال در هارمونی و ارتباط رنگ ها به هم است. هارمونی رنگ ها بر اساس چرخه رنگ، بهترین رنگ ها را در کنار هم قرار می دهد. که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
Monochromatic (تک رنگ)

مونوکروماتیک ساده ترین نوع انتخاب رنگ است که بر اساس آن یک رنگ با شدت های مختلف در کنار هم قرار می گیرد مثلا رنگ قرمز پر رنگ و دوباره همان قرمز با شدت رنگ کمتر و به همین شکل غلظت های مختلف یک رنگ که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

monochromatic

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
Analogous (رنگ های مشابه)

استفاده از رنگ های آنالوگ یا مشابه بسیار چشم نواز است. برای انتخاب این گونه رنگ ها کافی است یک رنگ را در چرخه ی رنگ انتخاب کنید و سپس رنگ چپ و راست آن را هم بردارید در واقع رنگ هایی که در چرخه ی رنگ کنار هم هستند رنگ های آنالوگ را تشکیل می دهند مثل رنگ قرمز و نارنجی یا آبی و سبز.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
رنگ های آنالوگ

∗ نکته ای که لازم هست در رنگ های آنالوگ به آن اشاره کنم این است که از انتخاب رنگ ها هراس نداشته باشید یعنی لازم نیست که دقیقا همان کد رنگی را که کنار هر رنگ قرار دارد استفاده کنید بلکه میتوانید غلظت آن را کاهش یا افزایش دهید تا به یک ترکیب رنگ یک دست برسید. پس ترس را کنار بگذارید و با پالت رنگ بازی کنید تا بتوانید بهترین رنگ ها را انتخاب کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
Complementary یا رنگ های مکمل

رنگ های مکمل در چرخه ی رنگ روبروی هم قرار دارند مثلا قرمز و سبز یا نارنجی و آبی.

رنگ های مکمل
رنگ های مکمل

البته می توانید برای تنوع بیشتر تون های مختلف این رنگ ها را انتخاب کنید مثلا قرمز اشباع تر یا کم رنگ تر و همینطور بقیه ی رنگ ها.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
Split-complementary

رنگ های مکمل در قسمت قبل را بیاد بیاورید به عنوان مثال دو رنگ قرمز و سبز که رنگ های مکملهستند و روبروی هم قرار دارند را در نظر بگیرید حال یکی از رنگ ها را ثابت نگه میداریم و دو رنگ دیگر که در اطراف رنگ مقابل قرار دارند را انتخاب میکنیم. به همین خاطر به این نوع رنگ ها ترکیب مثلث متساوی ساقین هم می گویند شبیه تصویر زیر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
Triadic (رنگ بندی سه گانه متساوی الاضلاع)

در این نوع رنگ بندی بعد از انتخاب یک رنگ در چرخه ی رنگ، سرنگ از چپ و سرنگ از راست را رها کنید و رنگ چهارم از هر طرف را انتخاب کنید. اگر این رنگ ها را با خط به هم وصل کنیم یک مثلث متساوی الاضلاع تشکیل می دهند. همانطور که قبلا هم گفتم لازم نیست حتما عین همان رنگ ها را انتخاب کنید، می توانید از غلظت های مختلف رنگ های انتخاب شده هم استفاده کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا