• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

متفرقه سوالات حقوقی

• نویسنده موضوع atena.vd
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 34
  • بازدیدها 777
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
چکي را از يک مغازه دار دريافت کردم که با مراجعه به بانک مشخص شد پول در حساب براي پرداخت وجه چک موجود نيست. همچنين اعلام شد که صاحبان حساب دو نفر هستند. حالا هر کدام مدعي هستند که ديگري بايد پول چک را بدهد. همچنين يکي از آنها مدعي است شراکتشان تمام شده است و درباره چک هايي که دست ديگران دارند سازش نامه اي در اتحاديه صنفي خود نوشته اند. لطفاً راهنمايي کنيد.

شما مي توانيد طبق ماده 19 قانون چک، کل وجه چک را از هر کدام از دو نفر مطالبه کنيد.ولي اگر فقط يکي از دو نفر چک را امضا کرده فقط حق مراجعه به او را داريد.

انجمن رمان نویسی

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : atena.vd

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
با انعقاد قراردادي مقداري عايق به يک سازنده سردخانه فروختيم. بخشي از چک هايي را که براي پرداخت پول کالا داده بود نقد نشد. براي وصول وجه چکها شکايت کرديم. اما بدهکار به جاي پرداخت پول به بازرسي وزارت بازرگاني و تعزيرات شکايت کرد و بعد از 2 سال مدعي شد کالا عيب داشت. بازرس بازرگاني 5 ميليون تومان کم فروشي در قرارداد 150ميليون توماني نوشته، اما تعزيرات ما را به 250 ميليون تومان جريمه و خسارت محکوم کرد. تکليف چيست؟

بدهکار در هر حال موظف به پرداخت وجه چک ميباشد و اگر ادعائي دارد مي تواند به دادگاه حقوقي مراجعه کند.آرائ تعزيرات نيز قابل تجديد نظر است.

انجمن رمان نویسی

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
رای دادگاه اطفال در رسیدگی به جرم اشخاص زیر 18 سال مربوط به مواد مخـ ـدر قطعی است یا قابل تجدید نظر ؟ و مرجع تجدید نظر کدام است

رای دادگاه اطفال در مورد جرائم اطفال زیر 18 سال در خصوص مواد مخـ ـدر با توجه به تبصره ماده 220 و 230 قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور کیفری حسب مورد قطعی یا قابل تجدید نظر می باشد و مرجع تجدید نظر استان می باشد

انجمن رمان نویسی

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
چکی با دو امضا قابل پرداخت است ولی با یک امضائ تحویل شخص می گردد پس از مراجعه به بانک به علت عدم موجودی و نداشتن امضاء دوم برگشت خورده و گواهی عدم پرداخت صادر می گردد دارنده چک دادخواست مطالبه وجه تقدیم دادگاه می نماید و یکی از خوانده گان مدعی است که از صدور چک اطلاع نداشته و امضاء نکرده است آیا مسئولیتی جهت پرداخت دارد یا خیر

شخصی که چک را امضا نکرده نه مسئولیت جزایی دارد و نه مسئولیت کیفری و شخصی که چک را به تنهایی صادر کرده مسئول پرداخت وجه آن خواهد بود و دادگاه وی را به پرداخت وجه چک محکوم خواهد کرد.
انجمن رمان نویسی

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
آیا داوری در همه انواع طلاق الزامی است و داوران می توانند حکم به طلاق نمایند ؟

داوری در تمام موارد درخواست طلاق ضروری است و دارای اطلاق عام است و وظیفه داوران ضرفا اظهارنظر به امکان ساش و عدم آن است و حق صدور حکم طلاق منحصر به محاکم است و نه اشخاص عادی .
انجمن رمان نویسی

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
ایا زوجه مکلف است در ایام عده در منزل شوهر یا منزلی که شوهر برای او انتخاب می کند سکونت کند یا خیر؟

به موجب تبصره ۴ قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق مصوب ۱۳۷۱ که مقرر می دارد : ( در طلاق رجعی گواهی کتبی اسکان زوجه مطلقه در منزل مشترک ، تا پایان عده الزامی است و در صورت تحقق رجوع صورتجلسه طلاق ابطال و در صورت عدم رجوع در مهلت مقرر صورتجلسه طلاق ، تکمیل و ثبت می گردد . صورتجلسه تکمیلی طلاق با امضا زوجین و حکمین و عدلین و سر دفتر دفترخانه معتبر است).
با این حال اگر بودن زن با شوهر در یک منزل متضمن خوف ضرر بدنی یا مالی یا شرافتی برای زن باشد با توجه به صراحت ماده ۱۱۱۵ قانون مدنی ، زن می تواند مسکن علیحده انتخاب کند .

انجمن رمان نویسی

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
برای دریافت قرض از فردی چند فقره چک بدون تاریخ به وی بابت تضمین پرداخت وجه چک ها و بهره مورد توافق دادم. اما با وقفه ای که در پرداخت بخشی از قرض پیش آمد، قرض دهنده چک های دیگر را هم به بانک برد و با دریافت گواهی عدم پرداخت علیه من شکایت کرد. با توجه به اینکه برای یکی از چک ها رای صادر شده است چه کار کنم؟

در این مورد شما سه راه دارید 1.شکایت ربا مطرح کنید که این راه به سود شما نیست چون گرفتن ربا هم جرم است2.به نحوی مثلا با شاهد ثابت کنید که چکها سفید امضا بوده چون چک سفید امضا جنبه کیفری ندارد3.شکایت خــ ـیانـت در امانت نسبت به چکهای باقیمانده مطرح کنید.
انجمن رمان نویسی

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
مدیر مالی شرکت تولیدی- با انعقاد قراردادی مقداری عایق به یک سازنده سردخانه فروختیم. بخشی از چک هایی را که برای پرداخت پول کالا داده بود نقد نشد. برای وصول وجه چکها شکایت کردیم. اما بدهکار به جای پرداخت پول به بازرسی وزارت بازرگانی و تعزیرات شکایت کرد و بعد از 2 سال مدعی شد کالا عیب داشت. بازرس بازرگانی 5 میلیون تومان کم فروشی در قرارداد 150میلیون تومانی نوشته، اما تعزیرات ما را به 250 میلیون تومان جریمه و خسارت محکوم کرد. تکلیف چیست؟

بدهکار در هر حال موظف به پرداخت وجه چک میباشد و اگر ادعائی دارد می تواند به دادگاه حقوقی مراجعه کند.آرائ تعزیرات نیز قابل تجدید نظر است.
انجمن رمان نویسی

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
چکی را از یک مغازه دار دریافت کردم که با مراجعه به بانک مشخص شد پول در حساب برای پرداخت وجه چک موجود نیست. همچنین اعلام شد که صاحبان حساب دو نفر هستند. حالا هر کدام مدعی هستند که دیگری باید پول چک را بدهد. همچنین یکی از آنها مدعی است شراکتشان تمام شده است و درباره چک هایی که دست دیگران دارند سازش نامه ای در اتحادیه صنفی خود نوشته اند. لطفاً راهنمایی کنید.

شما می توانید طبق ماده 19 قانون چک، کل وجه چک را از هر کدام از دو نفر مطالبه کنید.ولی اگر فقط یکی از دو نفر چک را امضا کرده فقط حق مراجعه به او را دارید.
انجمن رمان نویسی

atena.vd

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-22
لایک‌ها
3,980
امتیازها
73
کیف پول من
4,396
نشریه ای دارم که با انعقاد قراردادی با یک شرکت، قرار شد در انتشار آن مشارکت کند. بعد از مدتی که همکاری ما بازدهی کیفی و اقتصادی مناسبی نداشت تصمیم گرفتم همکاری را قطع کنم. اما مدیر آن شرکت علیه من به عنوان کلاهبرداری شکایت کرد که باعث زیان آنها به علت قطع همکاری شدم. آیا شکایت آنها درست است؟ قرارداد من با شرکت مذکور با توجه به قانون مطبوعات مشکل دارد؟

خیر.این موضوع اصلا جرم نیست.
انجمن رمان نویسی

بالا