• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

فیتنس چیست?

• نویسنده موضوع NeGムr
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 9
  • بازدیدها 470
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14

فیتنس چیست؟
فیتنس از دو کلمه Fit یعنی مناسب و به اندازه و Ness به معنای برتری و بالا بودن تشکیل‌شده است. در کل این واژه به لاتین بوده و معنی آن تناسب‌اندام می‌باشد.

امروزه مخصوصاً در سال‌های اخیر، نام این رشته ورزشی بین ورزشکاران و غیرورزشکاران رونق گرفته و افراد زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جذب کرده و یک رشته‌مسابقه‌ای به نام فیتنس نیز به خود اختصاص داده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : NeGムr

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14
هدف فیتنس
هدف از ورزش کردن، رسیدن به‌سلامت جسمانی و روحی بالا و جلوگیری از ابتلا به امراض گوناگون می‌باشد.

رشته ورزشی فیتنس نیز از این ویژگی‌ها به دور نیست و چه بسا تأثیرات بیشتری هم دارد. اینکه فردی یا ورزشکاری در هر سن و جنسیتی وارد این رشته می‌شود، از مزایای تخصصی این رشته است؛ چرا که محدودیت سنی و جنسیتی خاصی ندارد.

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14
رشته‌هایی مانند bodybuilding ، crossfit و… دارای محدودیت سنی هستند و برای هر فردی توصیه نمی‌شوند و بهتر است قبل از این ورزش‌ها با پزشک متخصص یا فیزیولوژیست ورزشی صحبتی انجام شود، اما رشته فیتنس به دلیل کار کردن و بهبود شرایط قلبی عروقی و بهبود عملکرد عصبی و عضلانی فرد در طول زندگی، باعث برتری این رشته نسبت به سایر رشته‌ها می‌باشد.

رشته ورزشی فیتنس و یا فیتنس بودن، واژه‌ای است که اکثریت افراد به دنبال آن هستند تا به سمت چاقی و امراض دیگر هدایت نشوند.

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14
تعریف اندام متناسب و ایده‌آل و روش فیتنس بودن
بهترین و سریع‌ترین روش رسیدن به فیتنس، رعایت برنامه ورزشی اصولی و برنامه تغذیه‌ای مناسب می‌باشد.

زمانی که فردی به درصد مشخصی از میزان چربی، پروتئین، آب، کلسترول و وزن کلی ب*دن برسد، می‌توانیم بگوییم آن شخص دارای تناسب‌اندام و یا فیتنس است.

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14
تفاوت ورزشکاران فیتنس با افراد عادی برای رسیدن به فیتنس در این است که ورزشکاران فیتنس، از برنامه ورزشی و تغذیه‌ای سخت‌تری نسبت به افراد عادی برخوردارند، چرا که این ورزشکاران باید به کمترین میزان ممکن چربی و آب ب*دن، در بازه زمانی مشخصی برسند، در صورتی که افراد عادی اگر چربی خود را به میزان مشخصی کاهش دهند (آقایان بین 5 الی 13% و بانوان 7 الی 17%) و آزمایشات مشکل خاصی را نشان ندهند، می‌توانند در سطحی که هستند فعالیت خود را ادامه دهند.

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14
معایب فیتنس
این رشته ورزشی به دور از معایب می‌باشد به جز مواردی که ناشی از مصرف دارو، در موارد زیر می‌شود:

• مصرف داروها و مکمل‌های ورزشی به دور از نظارت پزشک
  • عدم کنترل داروها توسط پزشک
  • زیاده‌روی در میزان مصرف داروها
این افراد نباید خود را طولانی مدت در این مرحله (کمبود چربی ب*دن) نگه دارند چرا که ب*دن از لحاظ هورمونی دچار اختلال خواهد شد (به دلیل ساخته شدن خود هورمون از چربی‌ها) و احتمال اینکه آسیب‌های جدی به ب*دن وارد شود وجود دارد.

معمولا باید برای جلوگیری از این آسیب، به ب*دن 3 ماه استراحت داد تا کمبودهای اساسی خود را جبران کند و بتواند برای دوره و مسابقات بعدی هم شرکت کند.

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14
مزایای فیتنس
  • دستیابی به میزان بالایی از توانایی قلبی عروقی
  • استقامت عضلانی
  • حداقل درصد چربی
  • استانداردترین میزان پروتئین و ماهیچه‌ها
  • کاربردی‌ترین قدرت عضلانی و استفاده کاربردی از این توانایی‌ها که در طول روز به زندگی شخصی خود فرد کمک می‌کند و دور از هرگونه امراض می‌باشد.

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14
چگونه فیتنس بمانیم؟
همانطور که گفته شد، انجام این تمرینات برای مدت طولانی و به سبک حرفه‌ای، از لحاظ هورمونی آسیب‌هایی را به ب*دن وارد می‌کند که برای جلوگیری از این آسیب‌ها، ب*دن باید مدتی را استراحت کند و بعد مجدد وارد تمرینات حرفه‌ای شود.

برای افرادی که این رشته را دنبال می‌کنند و اهداف و شرایط زیر را دارند، ماندن در فیتنس را برای همیشه توصیه می‌کنیم و این شیوه از تمرین اصولی و تغذیه مناسب باید قسمت جدانشدنی زندگی آن فرد باشد:

NeGムr

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-23
لایک‌ها
6,977
امتیازها
83
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
-14
  • افرادی که از داروها استفاده نمی‌کنند.
  • کسانی که به ب*دن خود جهت رسیدن به حداقل میزان چربی فشار بیش از حد وارد نمی‌کنند.
  • افرادی که به دنبال حذف هرگونه چربی اضافه از ظاهر و اندام فیزیکی خود هستند.
  • افرادی که تلاش می کنند به سطحی از سلامتی برسند که آزمایشات سلامت، کوچکترین مشکلی را نشان ندهد.
جمع‌بندی

• بهتر است از مصرف داروها برای رسیدن به سلامتی جلوگیری شود و فقط روی تمرین صحیح، اصولی و تغذیه سالم برای رسیدن به هدف خود بهره بگیرید.
  • این شیوه حرکت به سمت تناسب اندام، نه‌تنها مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند، بلکه از ابتلا به بیماری‌ها و مشکلات بسیاری نیز جلوگیری خواهد کرد.
  • در مجموع نکته مهم این است که تمامی این عادات سالم، تمرینات سالم، تغذیه اصولی و البته انگیزش و شرایط روحی روانی مناسب باید بخشی از سبک زندگی شما شوند تا تاثیری همیشگی و پایدار داشته باشند.

بالا