• خرید مجموعه دلنوشته دلدار فاطمه یادگاری کلیک کنید
  • رمان مسخ لطیف اثر کوثر کاربر انجمن تک رمان کلیک کنید

اروپا مکان های دیدنی | ترکیه

ساعت تک رمان

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

مارماریس مارینا​

مارماریس مارینا

مارماریس مارینا (Marmaris Marina) محلی برای رفت و آمد کشتی‌های تفریحی لوکس است و مقصد مناسبی برای گرداشگرانی است که می‌خواهند با رستوران‌های خوب، مراکز خرید بزرگ و استخرها و سواحل زیبا، اوقات خوشی را سپری کنند. مارینا مکانی است که معمولا پر از گردشگرانی است که از چشم‌انداز زیبای دریا و قایق‌های رنگارنگ ل*ذت می‌‌برند. درست مثل بقیه خطوط ساحلی این شهر، مارماریس مارینا مملو از رستوران‌های شلوغ است که میزبان مسافرانی است که برای غذا خوردن یا نوشیدن نو*شی*دنی‌های گوارا کنار ساحل به آنجا آمده‌اند. پیدا کردن رستورانی که در مارینا قیمت مناسب داشته باشد، کار آسانی است و می‌توانید با پرداخت هزینه معقول، ساعتی را آنجا سپری کنید و از نسیم ملایمی که از سمت دریا می‌وزد، ل*ذت ببرید. البته قیمت قایق‌های تفریحی نیز بسیار مناسب است و می‌توانید تمام طول روز را در دریا سپری کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : sAm.sE

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

منطقه و نهر دالیان​

نهر دالیان مارماریس

در نهر دالیان (Dalyan Nehri) شنا کنید، یا برای بازدید از مقبره‌های حکاکی شده مشهور در اطراف کوه‌ها، با قایق در این رود به گشت‌وگذار بپردازید. از رودخانه می‌توانید به تماشای حیات وحش از جمله حواصیل (پرندگانی که گر*دن و پای درازی دارند)، مرغ ماهی‌خوار سفید و قره غاز بنشینید. با سوار شدن بر قایق از تماشای رودخانه زیبا ل*ذت ببرید و از ساحل لاک‌پشت دیدن کنید. این منطقه یکی از مناطق تاریخی مارماریس محسوب می‌شود و دولت ترکیه به‌خوبی از آن محافظت می‌کند.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

جزیره سدیر​

جزیره سدیر مارماریس

جزیره سدیر (Sedir Island) که با نام جزیره کلئوپاترا (Cleopatra Island) هم شناخته می‌شود، جزیره کوچکی در خلیج گوکوا است. این جزیره به خاطر داشتن سواحل صدفی شهرت دارد. گفته می‌شود که این شن ارگانیک از دریای سرخ توسط کشتی به این منطقه آورده شده است. هر دانه از این شن‌ها کاملا گرد است، به همین دلیل این ساحل به‌شدت توسط دولت محافظت می‌شود تا از بردن این شن‌ها توسط گردشگران جلوگیری شود. بر اساس یک افسانه، آنتونی و کلئوپاترا تا اینجا شنا کردند و شن‌ها توسط کشتی از شمال آفریقا به این ساحل آورده شد. گفته می‌شود این نوع شن فقط در مصر پیدا می‌شود.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

فواره‌ های رقصان​

فواره های رقصان مارماریس

در مرکز شهر مارماریس، فواره‌های رقصان قرار دارند که یکی از جاذبه‌های گردشگری اصلی شهر محسوب می‌شود و هم برای بزرگسالان جذاب است و هم برای کودکان. شب‌ها که این فواره‌ها با موسیقی به ر*ق*ص درمی‌آیند، جلوه‌ای زیبا ایجاد می‌کنند و گردشگران را به‌سمت خود جذب می‌کنند. این نمایش حدود نیم ساعت طول می‌کشد و تماشای آن رایگان است.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

موزه مارماریس​

موزه مارماریس

موزه مارماریس (Marmaris museum) در قلعه‌ای تاریخی قرار دارد که بالاترین نقطه در مارماریس قدیمی است و چشم‌اندازی فوق‌العاده از دریا و شهر دارد. برای رسیدن به این موزه باید از تپه‌ای بالا بروید؛ اما ارزشش را دارد. در این موزه می‌توانید آثاری از تاریخ و هنر امپراتوری عثمانی را مشاهده کنید.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

قلعه سنت پیتر​

قلعه سنت پیتر بدروم

قلعه سنت پیتر یا قلعه بدروم سازه‌ای باشکوه است که بیش از ۶۰۰ سال پیش ساخته شده است و نمونه‌ای فوق‌العاده از یک قلعه به سبک گوتیک است، جایی که می‌توانید در گذرگاه‌های پرپیچ و خم و برج‌هایی که به‌منظور دشوار شدن دسترسی مهاجمان به قلعه ساخته شده‌اند، قدم بزنید. قلعه بدروم، قلعه‌ای قرون‌وسطایی است که توسط محافظان شوالیه‌های رودز ساخته شده‌اند.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

موزه دریایی بدروم​

موزه دریایی بدروم

موزه دریایی بدروم (Bodrum Maritime Museum) موزه‌ای است که کسانی که می‌خواهند با کشف تاریخ، در مورد فرهنگ بیشتر بدانند، باید حتما از آن بازدید کنند. این موزه در مرکز شهر قرار دارد و از قلعه بدروم فقط ۵ دقیقه پیاده فاصله است. موزه دریایی بدروم در زمینه تاریخ کشتی‌سازی و قایق‌رانی است و در قسمت دیگر آن، نمایشگاهی از صدف‌ها، مرجان‌ها، ستاره‌های دریایی و سنگ‌ها و اشیای زیبایی که در دریا پیدا شده‌اند، برپا است. بخش دیگری هم به به تاریخ ماهیگیری و ماکت قایق‌هایی اختصاص دارد که به‌منظور ماهیگیری از آن‌ها استفاده می‌شد.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

موزه باستان‌ شناسی زیر آب​

موزه باستان شناسی زیرآب بدروم

اتاق‌های قلعه بدروم (سنت پیتر) امروزه بازسازی و به موزه تبدیل شده‌اند. موزه باستان‌شناسی زیر آب (Museum of Underwater Archaeology) نیز داخل این قلعه قرار دارد. در این موزه تمام آثار کشف شده باستانی زیرآبی برای تماشای علاقه‌مندان در معرض دید عموم قرار داده شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به کشتی‌های غرق شده و وسایل آن‌ها اشاره کرد.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

ساحل بیتز​

ساحل بیتز بدروم

ساحل بیتز (Bitez Beach) خلیج کم‌عمق طبیعی دارد که برای خانواده‌ها بسیار عالی است، چون عمق آب کم است. در این ساحل ورزش‌های آبی هیجان‌انگیزی را می‌توانید تجربه کنید؛ یکی از بهترین کلوپ‌های بادسواری (یا اسکی بادی) در این ساحل بیتز قرار دارد. به‌دلیل موقعیت جغرافیایی خاص این ساحل، نسیم ملایمی صورت شما را نوازش می‌کند و عصرها هوای مطبوع و خنکی بر ساحل حاکم می‌شود. ساحل بیتز در ۷ کیلومتری بدروم قرار دارد و کسانی که عاشق ورزش‌های آبی هستند، باید از آن بازدید کنند.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
26
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

موزه هنر زکی مورن​

آثار موجود در موزه هنر زکی مورن

موزه هنر زکی مورن (Zeki Muren Arts Museum) نمایشگاهی از لباس‌ها، وسایل شخصی، آلبوم‌ها و آثار هنری هنرمند ترک، زکی مورن که خواننده، آهنگساز و بازیگر مشهوری بود، است. این موزه در آخرین محل اقامت زکی مورن قبل از مرگش گشایش یافته است. این هنرمند یکی از پیشگامان تحول در موسیقی ترکی بود و در این موزه می‌توانید نحوه اثرگذاری وی در موسیقی معاصر ترکیه را مشاهده کنید.

بالا