• خرید مجموعه دلنوشته دلدار فاطمه یادگاری کلیک کنید
  • رمان مسخ لطیف اثر کوثر کاربر انجمن تک رمان کلیک کنید

روانشناسی روانشناسی | انواع خانواده درمانی

ساعت تک رمان

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

انواع خانواده درمانی​

خانواده درمانی انواع مختلفی دارد که درمانگران باتوجه به مشکلات و نیازهای درمانی اعضای خانواده یکی از آن ها را برمی گزینند و گاها به صورت تلفیقی از چند نوع درمان برای رفع مشکلات استفاده می کنند .

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : {.sam.}

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

خانواده درمانی سیستمی​

درمانگران در این نوع درمان تلاششان بر این است که با بهبود روابط بین اعضای خانواده به حل مشکلات کمک کنند به عبارتی در این نوع درمان مشکلات هر فرد را ناشی ازتعاملات او با اعضای خانواده می دانند که باید این تعاملات به شکل درست اصلاح شوند در عین حال فردیت شخص نیز حفظ شود و فرد بر نقاط قوت خود آگاه شود .

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

خانواده درمانی کارکردی​

ازاین نوع درمان بیشتر برای خانواده هایی استفاده می شود که نوجوانشان رفتار پرخطر و خشونت آمیز دارد یا درگیر مصرف مواد شده است .
خانواده درمانی کارکردی به خانواده ها کمک می کند در وهله اول اعتماد آن نوجوان را بدست بیاورند و به او یادآور شوند که باوجود همه مشکلات به عنوان عضو مهمی از خانواده در هر شرایط احترام او را حفط می کنند سپس به دنبال راهکار مناسبی برای حل مشکل باشند.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

خانواده درمانی روایتی​

درمانگر در این نوع درمان ، از اعضای خانواده می خواهد که هر کدام داستان و روایت زندگی خود را تعریف کنند تا آگاه شوند که هرکدام از تجربیاتشان چه تاثیری در شگل گیری شخصیتشان داشته است ، در واقع با روایت درمانی به فواید مثبت مشکلات آگاه خواهند شد و این مسئله را درک خواهند کرد که هر کدام از مشکلات چگونه مسیر زندگیشان و سپس سایر تصمیماتشان را برای ادامه مسیر دگرگون کرده اند و بعد از طی این مراحل احساسات منفی ناشی از دیدگاهی که داشتند از بین خواهد رفت و دیگر صرفا خود را مقصرتمام اتفاقات بد زندگیشان نخواهند دانست . این درمان هویتی که افراد براساس مشکلات و تاثیرات منفی آن ها برای خود ساخته اند را از بین برده و نقاط قوت و مهارت هایشان را به آن ها نشان می دهد.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

خانواده درمانی حمایتی​

در این نوع درمان تلاش براین است که محیط خانواده به محیطی امن و سرشار از آرامش تبدیل شود تا تمام اعضای خانواده بتوانند به راحتی احساسات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از حمایت یکدیگر برخوردار شوند .

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

خانواده درمانی استراتژیک​

این نوع درمان بر مبنای خلاقیت و نوآوری است و کوتاه مدت نیز می باشد زیرا فقط بر حل یک مشکل خاص تمرکز می کند و خانواده درمانگران با استفاده از شوخ طبعی و استعارات با توجه به شرایط خانوادگی سعی در تغییر چهارچوب های غلط ذهنی افراد دارند که به طبع آن افراد نگرشی نو به دست می آورند و عادات تکراری خود را که سبب مشکل آفرینی در زندگیشان می شود را کنار می گذارند ، همچین در این نوع درمان خانواده درمانگران این مسئله مهم را یادآور می شوند که همواره برای حل مشکلات فقط یک راه حل خاص وجود ندارد بلکه راه حل های مختلفی برای حل مشکلات وجود دارد .

خانواده درمانگران استراتژیک در وهله اول از اعضای خانواده می خواهند که به صورت دقیق و صریح مشکلشان را بیان کنند سپس راه حل های موجود برای حل مشکل را بررسی کرده و به تجزیه و تحلیل مشکلات می پردازند و با توجه به سیستم خانوادگی و فکری افراد استراتژی هایی برای تغییر مشکلات ارائه می دهند .
نوع درمان با توجه به مشکلات و سیستم خانوادگی افراد متغییر است اما اغلب اوقات درمانگران به صورت التقاطی از درمان ها استفاده می کنند تا بتوانند به طور همه جانبه تمام مشکلات خانواده را تحت پوشش قرار دهند .تعداد جلسات درمان نیز به شرایط و موقعیت خانوادگی بستگی دارد که تا چه حد مشکلات عمیق باشند و روابط و تعاملات خانوادگی به چه شکل باشند.

بالا