• خرید مجموعه دلنوشته دلدار فاطمه یادگاری کلیک کنید
  • رمان مسخ لطیف اثر کوثر کاربر انجمن تک رمان کلیک کنید

روانشناسی روانشناسی | خانواده چیست؟

ساعت تک رمان

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

روانشناسی خانواده چیست؟​

روانشناسی خانواده شاخه ای از روانشناسی است که به بررسی عملکرد ، پویایی و سلامت روانی اعضای خانواده می پردازد. این شاخه بر روابط و تعاملات بین فردی در ساختار خانواده تمرکز دارد.
روانشناسی خانواده صرفا بر درمان تکیه ندارد بلکه شامل حمایت، آموزش و راهنمایی نیز می باشد . مشکلات خانوادگی عموما نتیجه چالش های ناشی از رو به رو شدن با تغییرات محیطی یا تغییرات زندگی است که درمانگر به اعضای خانواده مهارت های جدیدی برای عبور از موقعیت های دشوار ارائه می دهد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : {.sam.}

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

پیشینه تاریخی خانواده و اهمیت آن​

اهمیت خانواده به عنوان یک واحد اجتماعی از دوران باستان شناخته شده است، اما مطالعه روانشناختی خانواده به طور جدی در قرن بیستم آغاز شد. در ابتدا تمرکز اصلی بر تک تک اعضای خانواده، به ویژه کودکان، و رشد آنها در چارچوب خانواده بود. اما در اواسط قرن بیستم روانشناسان ، خانواده را به عنوان یک سیستم با شیوه های تعامل و ارتباطات خاص می بینند. در دهه ۱۹۶۰ موری بوون “نظریه سیستم های خانواده” را توسعه داد که انقلابی در نحوه نگاه روانشناسان به خانواده ها ایجاد کرد. این سازمان رفتار هر یک از اعضای خانواده را به عنوان یک واحد در نظر می گیرد نه به عنوان یک فردی که از خانواده مجزا شده است.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اهداف خانواده درمانی یا روانشناسی خانواده​

خانواده درمانی می تواند مداخلات حیاتی برای تقویت ارتباط بین نسلی، حل و فصل اختلافات و کمک به اعضای خانواده در مقابله با بحران ها داشته باشد.
به عبارت دیگر به اعضای خانواده کمک می‌کند تا یکدیگر را درک کنند و احساسات دشوار را در یک فضای امن حل کنند.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

درک و شناخت بهتر اعضای خانواده​

خانواده درمانگران همه اعضا خانواده را تشویق می کنند تا تک به تک راجع به تجربیات خود صحبت کنند و با دقت به یکدیگر گوش سپارند. درمانگران دراین جلسات باورها، ارزش ها، نیازها، امیدها و فرضیات هر فرد را روشن می کنند تا همه یکدیگر را درک کنند همچنین به خانواده ها کمک می کنند از سرزنش یکدیگر دست بردارند و به کاوش بپردازند که چگونه همه می توانند با هم کار کنند تا تغییرات مثبتی ایجاد کنند.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

برقراری تعاملات درست بین اعضای خانواده​

یکی از شایع ترین شکایات خانواده ها اختلافات بین والدین و فرزندان و تعارضات خواهران و برادران است به عبارتی اعضای خانواده در برقراری تعاملات درست با یکدیگر دچار مشکل هستند که خانواده درمانی در این زمینه می تواند کمک شایانی به خانواده ها داشته باشد تا نحوه صحیح تعامل و کنار هم بودن را بیاموزند.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

پیدا کردن بهترین راه حل برای مشکلات زناشویی​

مشکلات زناشویی جزئی و حتی حاد که ممکن است به طلاق و جدایی منجر شود نیز از حوزه هایی است که خانواده درمانی می تواند کمک کننده باشد تا تصمیم درستی اتخاذ شود .
زندگی همیشه به یک صورت نیست که مطلقا خوب یا بد باشد بلکه شادی و خوشبختی در کنار غم و بدبختی است که به زندگی معنا می دهد ، خانواده درمانگران می توانند به افراد کمک کنند تا با کمترین آسیب از تغییرات بزرگ و استرس زا زندگی عبور کنند.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

گذر از اتفاقات سخت و دردناک​

مرگ عزیزان یکی از دردناک ترین اتفاقات زندگی است که اگر مراحل سوگواری به درستی طی نشود ممکن است کل زندگی فرد تحت تاثیر قرار بگیرد و مسیر زندگی اش دچار تغییر و تحولات زیادی شود که یک درمانگر ماهر می تواند یاری رسان خوبی باشد تا فرد ضربات مهلک و جبران ناپذیری دریافت نکند. همچنین خانواده درمانی می تواند به بهبود اضطراب ، افسردگی ، مشکلات رفتاری و … کمک کند.

علاوه بر این، درک روان‌شناسی خانواده می‌تواند به ایجاد برنامه‌ها و سیاست‌های اجتماعی کمک کند. قوانین مرخصی والدین، خدمات رفاهی کودکان، برنامه های سلامت روان و خدمات برای والدین سالخورده همه در این موارد گنجانده شده است. در نتیجه روانشناسی خانواده علاوه بر تک تک خانواده ها بر کل جامعه نیز تأثیر دارد.

بالا