اخبار هفته‌نامه عصر رمان « قسمت سوم » | مرداد ۱۴۰۳

ساعت تک رمان

Richette

مدیر ارشد + مدیر تالار طراحی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
« بسم تعالی »
DfhjDfhjDfhjDfhjDfhj
درود بی‌پایان به تک‌رمانی‌های عزیز و دوست‌داشتنی!
بالاخره بعد از یک هفته استراحت اجباری، دست‌ پُر اومدیم.
لازم به ذکره که هدف این شماره از هفته‌نامه عصر رمان، صرفاً شوخی با کاربران انجمن هستش و «قصد اهانت یا توهین به هیچ‌کدوم از شخصیت‌های تاریخی و یا افراد داخل انجمن رو نداریم و نخواهیم داشت.»
طبق روال همیشگی، طراحی قالب هفته‌نامه به عهده‌ی خودم بود و جا داره که تشکر ویژه‌ای داشته باشم از تمام عزیزانی که توی این برنامه به من در جمع‌آوری اخبار، ایده‌پردازی و... کمک و ازم حمایت کردن.
امیدوارم که از خوندن این قسمت از عصر رمان، ل*ذت ببرید.
امضا: مینروا

1001495900.jpg

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش:
امضا : Richette

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
Dfhj Dfhj Dfhj Dfhj Dfhj Dfhj

باید بگم که هنوز تموم نشده!
در ادامه به خبرهای طنز یکی از خبرنگاران انجمن حول موضوع این هفته انجمن می‌پردازیم:
«یادداشت اول»
عنوان: “حاجیه خانم گرگری” به دنیای مجازی آمد!
خبرنگار: سنبل باجی
سوژه: Celica

آیا انجمن کتاب‌خوان‌ها به دانشگاه تبدیل می‌شود؟
این کاربر در پست جدید خود نوشت: «با توجه به تأثیرات تاریخی حاجیه خانم گرگری، تصمیم گرفتم نام کاربری‌ام را تغییر دهم و به همه یادآوری کنم که آموزش باید در اولویت باشد. حالا من به عنوان “حاجیه خانم گرگری” به دنیای مجازی آمده‌ام!»
او هم‌چنین به شوخی افزود: «نمی‌دانم چطور ولی به زودی وبیناری با عنوان “چطور می‌توان با یک کتاب، دنیا را تغییر داد” برگزار می‌کنم!»
گفته می‌شود که “حاجیه خانم گرگری” در تلاش است تا یک چالش جدید به نام “کتاب‌خوانی با سبک قاجاری” راه‌اندازی کند. در این چالش، اعضا باید با لباس‌های قاجاری کتاب‌های مورد علاقه‌شان را بخوانند و ویدیوهای خود را به اشتراک بگذارند. برنده این چالش جایزه‌ای به نام “کتاب قاجاری” دریافت خواهد کرد!
شایعاتی نیز وجود دارد که او در حال برنامه‌ریزی برای تاسیس یک “انجمن آموزشی آنلاین” است که در آن به زنان و دختران آموزش‌های تاریخی و فرهنگی ارائه می‌شود. او به شوخی گفت: «این انجمن می‌تواند به همه کمک کند تا به عنوان “حاجیه خانم گرگری” در دنیای مجازی بدرخشند!»

آخرین ویرایش:

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
« یادداشت دوم »

عنوان: مدیر انجمن به “قبله عالم” تغییر نام داد!
سوژه: قبله عالم

این خبر در کمتر از یک ساعت در میان کاربران پخش شد و موجی از شوک و خنده را به همراه داشت.
به گزارش خبرگزاری عصر رمان، مدیر در پستی با عنوان “تغییر نام کاربری” نوشت: «به عنوان راهنمای شما در این دنیای مجازی، احساس کردم که نام کاربری‌ام باید با مقام و منزلت من هم‌خوانی داشته باشد. از این پس می‌توانید با نام “قبله عالم” به من مراجعه کنید!»
اما چندین سوال مطرح است:
«حالا که مدیر قبله عالم شده، آیا باید به سمت او سجده کنیم یا فقط در چت‌ها دعا کنیم و ذکر بگوییم؟»
«ما گمان می‌کردیم قبله عالم را تنها با سفر به گذشته می‌‌توان یافت. آیا قبله عالم در هر انجمنی یافت می‌شود؟»
در همین حال، برخی از کاربران پیشنهاد کردند که یک “جشنواره قبله عالم” برگزار شود. این جشنواره شامل مسابقات طنز، کارگاه‌های آموزشی با عنوان “چگونه به قبله عالم نزدیک شویم؟” و حتی یک نمایشگاه از بهترین پست‌های طنز در انجمن خواهد بود.
به نظر می‌رسد که “قبله عالم” نه تنها به عنوان یک مدیر، بلکه به عنوان یک منبع بی‌پایان از خنده و شادی در این انجمن باقی خواهد ماند.

آخرین ویرایش:

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
« یادداشت سوم »

عنوان: ارشد انجمن نام خود را به “قوام‌السلطنه” تغییر داد!
سوژه: Lunika✧

قوام‌السلطنه با هدف ترویج قانون‌مداری و مسئولیت‌پذیری در فضای مجازی، برنامه‌های جدیدی را اعلام کرده است.
این کاربر در پست جدید خود نوشت: «به عنوان قوام‌السلطنه جدید، من به دنبال ایجاد فضایی هستم که در آن هر عضو بتواند نظرات خود را با احترام و مسئولیت بیان کند. ما باید یاد بگیریم که در دنیای مجازی نیز مانند دنیای واقعی، قانون‌مداری و احترام به یکدیگر از اهمیت بالایی برخوردار است.»
او هم‌چنین به تاریخ قوام‌السلطنه اشاره کرد و گفت: «قوام‌السلطنه واقعی در زمان خود با چالش‌های زیادی روبرو بود، اما او همیشه سعی می‌کرد با قانون‌مداری و مسئولیت‌پذیری به حل مشکلات بپردازد. ما نیز باید از این الگوها پیروی کنیم.»
قوام‌السلطنه در ادامه به اعضا پیشنهاد داد که در یک چالش جدید به نام “مسئولیت‌پذیری مجازی” شرکت کنند. در این چالش، اعضا باید با رعایت قوانین و مقررات انجمن، تجربیات خود را در زمینه مسئولیت‌پذیری به اشتراک بگذارند و به یکدیگر کمک کنند تا فضایی سالم و مثبت ایجاد کنند.
او هم‌چنین تأکید کرد که: «هر یک از ما باید به عنوان یک عضو مسئول، در ایجاد فضایی مثبت و قانون‌مدار در این انجمن تلاش کنیم. این تنها راهی است که می‌توانیم به یکدیگر احترام بگذاریم و از تجربیات یکدیگر بهره‌مند شویم.»
به نظر می‌رسد که این تغییر نام نه تنها به افزایش آگاهی در انجمن کمک کرده، بلکه به یک منبع جدید از انگیزه و مسئولیت‌پذیری برای اعضا تبدیل شده است. حال باید دید که آیا “قوام‌السلطنه” می‌تواند به عنوان یک الگوی واقعی در دنیای مجازی عمل کند یا خیر!

آخرین ویرایش:

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
« یادداشت چهارم »

عنوان: تغییر پروفایل کاربری یکی از اعضای انجمن به “ملکه بی‌حجاب”!
سوژه: .ATLAS.

به گزارش خبرگزاری عصر رمان، یکی از اعضای انجمن با تغییر نام کاربری خود به “تاج‌الملوک"”، موجی از خنده و شادی را در فضای مجازی ایجاد کرده است! به نظر می‌رسد که این تغییر نام به نوعی ادای احترام به تاج‌الملوک آیرملو و ماجراهای پر سر و صدای او در دربار پهلوی باشد.
این کاربر به طرز خلاقانه‌ای با اشاره به فحاشی‌های معروف تاج‌الملوک و ماجرای کشف حجاب از سوی رضاخان، سعی کرده تا چهره‌ای طنزآمیز از تاریخ را به نمایش بگذارد. آیا او به دنبال این است که به ما یادآوری کند که حتی در اوج قدرت، گاهی یک فحش خوب می‌تواند به راحتی از تنش‌ها بکاهد؟
گفته می‌شود که “ملکه بی‌حجاب” در پست‌های خود از کارهای تاج‌الملوک و دخالت‌هایش در امور سیاسی و خانوادگی به صورت طنزآمیز یاد می‌کند. آیا او می‌خواهد به ما بگوید که حتی در برابر قدرت، باید با یک لبخند و یک شوخی ایستاد؟
شایعاتی نیز به گوش می‌رسد که او قصد دارد یک چالش به نام “کشف حجاب” راه‌اندازی کند که در آن اعضا باید با لباس‌های سنتی و مدرن عکس بگیرند و به اشتراک بگذارند. آیا این چالش می‌تواند به یک جنبش جدید در انجمن تبدیل شود یا فقط به یک شوخی بی‌محتوا خواهد انجامید؟
با این حال، برخی از اعضای انجمن نگرانند که “ملکه بی‌حجاب” انجمن را به مکانی مفسدانه تبدیل کند. آیا او در حال برنامه‌ریزی برای یک “کودتای طنزآمیز” است یا فقط می‌خواهد به ما یادآوری کند که در هر شرایطی می‌توان با خنده بر مشکلات غلبه کرد؟ او به دنبال این است که اثبات کند "حرف مردم نباید به یک ورت باشد".
با ما همراه باشید تا از آخرین تحولات و ماجراهای خنده‌دار در انجمن مطلع شوید!

آخرین ویرایش:

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
« یادداشت پنجم »

عنوان: تغییر نام کاربری به “والده سلطان” در انجمن!
سوژه: والده سلطان

به گزارش خبرگزاری خنده، یکی از کاربران انجمن با تغییر نام کاربری خود به “والده سلطان”، به طرز خنده‌داری توجه همه را جلب کرده است! این کاربر به نظر می‌رسد که قصد دارد با این نام جدید، قدرت و نفوذ مادران سلاطین عثمانی را به صورت طنزآمیز به نمایش بگذارد.
گفته می‌شود که “والده سلطان” در پست‌های خود به طور جدی و در عین حال با شوخی، از قدرت‌های بی‌نظیر مادران سلاطین در تاریخ یاد می‌کند و به نوعی می‌خواهد به ما یادآوری کند که حتی در دنیای مدرن، مادران همیشه نقش کلیدی در زندگی فرزندانشان دارند. آیا او به دنبال این است که به ما بگوید که “حق مادر، حق خداست” و هیچ‌کس نمی‌تواند در برابر قدرت مادران ایستادگی کند؟
شایعاتی نیز به گوش می‌رسد که “والده سلطان” در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری یک چالش به نام “سلطنت مادران” است که در آن اعضا باید با مادران خود عکس بگیرند و به اشتراک بگذارند. آیا این چالش می‌تواند به یک جنبش جدید در انجمن تبدیل شود یا فقط به یک شوخی بی‌محتوا خواهد انجامید؟
از طرفی، برخی اعضای انجمن نگران‌اند که “والده سلطان” به زودی به دنبال عزل و نصب مدیران و تغییرات در ساختار انجمن باشد. آیا او در حال برنامه‌ریزی برای یک “کودتای طنزآمیز” است یا فقط می‌خواهد به ما یادآوری کند که در هر شرایطی، مادران همیشه در پس‌زمینه قدرت قرار دارند؟

آخرین ویرایش:

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
« یادداشت ششم »

عنوان: “مهد علیا”!
سوژه: MINERVA

به گزارش خبرگزاری عصر رمان، در یک تحول غیرمنتظره و به شدت طنزآمیز، عضو محبوب انجمن با نام کاربری “مهد علیا” به جمع ما پیوسته است! این تغییر نام کاربری به قدری جالب و خنده‌دار است که ما تصمیم گرفتیم گزارشی ویژه در این مورد تهیه کنیم.
به نظر می‌رسد که ایشان به طرز عجیبی تحت تأثیر شخصیت تاریخی ملک جهان خانم، دختر محمدامیر قاسم خان قاجار و همسر اول محمدشاه قرار گرفته است. آیا او قصد دارد در انجمن به عنوان “مهدعلیا” جدیدی ظهور کند و با دسیسه‌های سیاسی و توطئه‌های خود، قدرت را در دست بگیرد؟!
گفته می‌شود که “ملک جهان خانم” جدید، به دنبال تأسیس یک “کتابخانه خصوصی” در انجمن است که شامل دواوین شعرا و تاریخ‌نگاری‌های قاجاری باشد. آیا او قصد دارد با این کار، اعضای انجمن را به مطالعه وادارد یا فقط می‌خواهد به ما یادآوری کند که “ادبیات فارسی” همیشه در دسترس است؟
شایعاتی نیز به گوش می‌رسد که او در حال آماده‌سازی یک سمینار تحت عنوان “چگونه با دسیسه‌های سیاسی به قدرت برسیم” است. آیا این سمینار به ما یاد خواهد داد که چگونه در انجمن با رقبای خود رقابت کنیم یا فقط به ما می‌آموزد که چگونه از “مهدعلیا” بودن ل*ذت ببریم؟ یا شاید نحوه تکه‌تکه کردن رقیبانمان را به ما بیاموزد!
از طرفی، برخی اعضای انجمن نگران هستند که “مهد علیا” جدید به زودی به دنبال عزل و نصب مدیران و تغییرات در ساختار انجمن باشد. آیا او در حال برنامه‌ریزی برای یک “کودتای نرم” در انجمن است یا فقط می‌خواهد به ما یادآوری کند که "قدرت از آن کیست؟"

آخرین ویرایش:

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
« یادداشت هفتم »

عنوان: “مخبرالدوله” کیست؟!
سوژه: مخبرالدوله

به گزارش خبرنگار ما، در یک تحول غیرمنتظره و به شدت طنزآمیز، یکی از اعضای انجمن با نام کاربری “مخبرالدوله” به جمع ما پیوسته است! این تغییر نام کاربری باعث شده که اعضای انجمن به طور جدی به بررسی تاریخ قاجار پرداخته و به نظر می‌رسد که “مخبرالدوله” جدید به دنبال راه‌اندازی یک “وزارت پست و تلگراف” در انجمن است!
به نظر می‌رسد که این عضو جدید، به طرز عجیبی تحت تأثیر شخصیت تاریخی “علی قلی خان مخبرالدوله” و “حسین قلی خان” قرار گرفته است. آیا او قصد دارد با قطع ارتباطات و جلوگیری از “چت‌های مشروطه‌خواهان” بین اعضا، قدرت را در دستان خود بگیرد؟ شایعاتی به گوش می‌رسد که او در حال آماده‌سازی یک سمینار تحت عنوان “چگونه با قطع سیم‌های تلگراف به قدرت برسیم” است!
از طرفی، گفته می‌شود که “مخبرالدوله” جدید یک باغ بزرگ در محله بهار نیز تأسیس کرده است که به زودی تبدیل به محلی برای برگزاری مهمانی‌ها و رویدادهای بزرگ انجمن خواهد شد! آیا او می‌خواهد با این باغ، اعضای انجمن را به خود جذب کند یا فقط می‌خواهد یادآور باغ بزرگ خود در دوران قاجار باشد؟
برخی اعضای انجمن نگران هستند که او به زودی به دنبال عزل و نصب مدیران و تغییرات در ساختار انجمن باشد. آیا او در حال برنامه‌ریزی برای یک “کودتای نرم” در انجمن است یا فقط می‌خواهد به ما یادآوری کند که “قدرت همیشه در دستان خبرچین‌ها است” نه مهد علیاها و بسیاری از شخصیت‌های دیگر؟
آیا “مخبرالدوله” جدید به یک جنبش جدید در انجمن منجر خواهد شد؟ زمان نشان خواهد داد!

آخرین ویرایش:

Richette

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
نویسنده انجمن
طراح انجمن
روزنامه‌نگار انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-15
لایک‌ها
6,405
امتیازها
93
کیف پول من
250,180
سطح
  1. حرفه‌ای
« یادداشت هشتم »

عنوان: شایعات د*اغ درباره “ادیب الممالک” ملقب به “پروانه شاعر”!
سوژه: ادیب الممالک

به گزارش خبرنگار ما، در یک تحول غیرمنتظره، شایعاتی د*اغ درباره “پروانه شاعر” به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد او به دنبال راه‌اندازی یک “وزارت شعر و خلاقیت” در انجمن است. آیا او قصد دارد با اشعارش، اعضای انجمن را به وجد آورد یا فقط می‌خواهد به ما یادآوری کند که شعر می‌تواند یک نیروی محرکه در زندگی باشد؟
گفته می‌شود که “پروانه شاعر” در حال آماده‌سازی یک جشنواره شعر و هنر است که در آن نه تنها شعرخوانی، بلکه نمایش‌های هنری و کارگاه‌های خلاقیت نیز برگزار خواهد شد. آیا این جشنواره می‌تواند فرصتی برای اعضا باشد تا استعدادهای خود را به نمایش بگذارند یا فقط به یک رویداد شلوغ و بی‌محتوا تبدیل خواهد شد؟
شایعات حاکی از آن است که او به دنبال تأسیس یک “کمیته خلاقیت و نوآوری” است که شامل برگزاری چالش‌های ادبی و هنری برای اعضای انجمن باشد. آیا این کمیته می‌تواند به یک بستر جدید برای ابراز خلاقیت تبدیل شود یا فقط به ما یادآوری می‌کند که “شاعر بودن یک هنر است که نیاز به حمایت دارد”?
از طرفی، برخی اعضای انجمن نگران‌اند که “پروانه شاعر” به زودی به دنبال تغییرات اساسی در ساختار انجمن باشد. آیا او در حال برنامه‌ریزی برای یک “تحول ادبی” است یا فقط می‌خواهد به ما یادآوری کند که “قدرت همیشه در دستان خلاقان است”?
آیا “پروانه شاعر” می‌تواند به یک موج جدید از خلاقیت و نوآوری در انجمن منجر شود؟ آیا او می‌تواند به عنوان یک رهبر ادبی جدید ظهور کند؟ زمان نشان خواهد داد!

بالا