روانشناسی روانشناسی تاریک چیست؟ هرآنچه باید بدانید

• نویسنده موضوع Aedan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 33
  • بازدیدها 141
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Aedan

مدیر آزمایشی تالار روانشناسی
پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
بیشتر مردم با مفهوم روانشناسی که مطالعه رفتار انسان است، آشنا هستند. اگرچه افراد کمتری درباره مفهوم روانشناسی تاریک آگاهی دارند.

مبحث روانشناسی تاریک جنبه‌های تاریک‌تر طبیعت انسان مانند مهندسی افکار، کنترل ذهن و متقاعدسازی را در بر می‌گیرد. این حوزه از علم روانشناسی می‌تواند بسیار جذاب، اما درعین‌حال نگران‌کننده باشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Aedan

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
به‌طور معمول، روانشناسی تاریک ممکن است به‌عنوان سوء استفاده و دستکاری روان‌شناختی یا عاطفی شناخته شود. دستکاری روان‌شناختی نوعی تاثیر اجتماعی است که هدف آن تغییر رفتار یا برداشت دیگری ازطریق روش‌های غیرمستقیم، فریب‌آمیز یا پنهان است. دستکاری‌کنندگان با بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌ و ضعف‌های افراد، می‌توانند به‌طور نامحسوس آن‌ها را به کارهایی تشویق کنند که در حالت معمول انجام نمی‌دهند.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
روانشناسی تاریک متکی بر درک و بهره‌برداری از نقاط ضعف روانی انسان‌ها است. افرادی که دست به این کار می‌زنند، با درک نحوه تفکر و احساس افراد به‌راحتی می‌توانند دیگران را دستکاری کنند تا کاری را انجام دهند که آن‌ها می‌خواهند. از رویکرد مذکور می‌توان برای هر هدفی استفاده کرد؛ از واداشتن فرد برای خرید محصولی که به آن نیازی ندارد تا متقاعدکردن او برای ارتکاب جرم.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
درحالی‌که روانشناسی تاریک می‌تواند برای اهداف پلید استفاده شود، برخی از آن برای اهداف مثبت‌تر استفاده می‌کنند. برای مثال، درمانگرها ممکن است از تکنیک‌های روانشناسی تاریک برای کمک به بیماران برای غلبه بر ترس‌های خود استفاده کنند.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
سه‌گانه روانشناسی تاریک

سه‌گانه روانشناسی تاریک گروهی از ویژگی‌های شخصیتی است که اغلب به همراه هم در افرادی دیده می‌شود که رفتار دستکاری، سنگدلی و فقدان همدلی یا همدردی را نشان می‌دهند. درحالی‌که در بیشتر موارد هر سه ویژگی در یک فرد دیده می‌شود، می‌توانند مستقل از هم وجود داشته باشند. افراد با هر ترکیبی از این صفات می‌توانند خطرناک باشند و باید از آن‌ها اجتناب کرد

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
خودشیفتگی
خودشیفتگی یا نارسیسیسم نوعی اختلال شخصیتی است که با احساس کاذب مهم بودن و شیفتگی نسبت‌به خود مشخص می‌شود. افراد خودشیفته معمولا دیگر را نسبت به خود بی‌اهمیت درنظر می‌گیرند و ممکن است بیش‌ازحد بر دستاوردها یا ظاهر خود تمرکز کنند. علاوه‌براین، آن‌ها اغلب انتظارات غیرواقعی از دیگران دارند و انتظار دارند همه به آن‌ها توجه کنند.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
درحالی‌که خودشیفتگی می‌تواند مشکلی جدی باشد، بیشتر افراد دارای برخی از ویژگی‌های خودشیفتگی هستند. درواقع، باور به توانایی‌ها و تحسین موفقیت خود رفتاری طبیعی است. اگرچه کسانی که دارای سطوح ناسالم خودشیفتگی هستند، ممکن است برای حل این مشکلات به کمک حرفه‌ای نیاز داشته باشند. اگر فرد به موقع اقدام کند، درمان خودشیفتگی می‌تواند موثر باشد.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
ماکیاولیسم
ماکیاولیسم در روانشناسی به مجموعه‌ای از ویژگی‌های شخصیتی اشاره دارد که می‌تواند با رفتارهای فریب‌آمیز و دستکاری همراه باشد.

طبق دیدگاه روانکاوانه، ماکیاولیسم را می‌توان به‌عنوان نوعی مکانیسم دفاعی درنظر گرفت که افرادی که احساس ناامنی یا آسیب‌پذیری می‌کنند‌، از آن استفاده می‌کنند. آن‌ها از این رفتارهای دستکارانه برای حفاظت از خود دربرابر تهدیدها یا حملات درک‌شده استفاده می‌کنند. با‌این‌حال، از دیدگاه مدرن‌تر، ماکیاولیسم به‌عنوان مجموعه‌ای از ویژگی‌های شخصیتی در نظر گرفته می‌شود که حاصل ترکیبی از عوامل زیستی و تجربه اجتماعی است

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
صرف‌نظر از منشأ آن، ماکیاولیسم اغلب با پیامدهای منفی مانند خشم، بی‌اعتمادی و درگیری در روابط اجتماعی همراه است. بنابراین، اگرچه ممکن است از بین بردن اثر آن بر رفتار ما امکان‌پذیر نباشد، می‌توانیم اقداماتی برای به حداقل رساندن اثرات منفی آن بر زندگی خود انجام دهیم.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
سایکوپاتی
سایکوپاتی نوعی اختلال روانی است که ویژگی آن فقدان همدلی و نداشتن عذاب وجدان و همچنین رفتارهای ضداجتماعی مانند دستکاری و فریب است. افراد سایکوپات اغلب جذابیت و کاریزمای بالایی دارند و می‌توانند دیگران را به سمت خود جلب کنند.

درحالی‌که سایکوپاتی اغلب با رفتارهای خشونت‌آمیز همراه است، همه سایکوپات‌ها جنایت‌کار نیستند. برخی از آن‌ها ممکن است در جامعه عملکرد نسبتا خوبی داشته باشند؛ اگرچه ممکن است همچنان در روابط شخصی خود مشکل داشته باشند. اعتقاد بر این است که سایکوپاتی ناشی از ترکیبی از عوامل ژنتیکی و تجربیات دوران کودکی است. درمانی برای سایکوپاتی وحود ندارد، اما اقداماتی برای مدیریت علائم آن وجود دارد.

بالا