روانشناسی روانشناسی تاریک چیست؟ هرآنچه باید بدانید

• نویسنده موضوع Aedan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 33
  • بازدیدها 141
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Aedan

مدیر آزمایشی تالار روانشناسی
پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
خطرات استفاده از روانشناسی تاریک چیست؟
درحالی‌که برخی ممکن است استدلال کنند که این عمل ذاتاً غیراخلاقی است، برخی بر این باورند که استفاده از روانشناسی تاریک به نفع خود ضرری ندارد. اگرچه بسیاری متوجه نمی‌شوند که روانشناسی تاریک با خطرات بیشماری همراه است، از دستکاری روانی و عاطفی گرفته تا سرقت هویت و جنایت فیزیکی.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Aedan

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
شاید یکی از نگران‌کننده‌ترین خطرات روانشناسی تاریک توانایی آن در سوق دادن افراد به ارتکاب جنایات خشونت‌آمیز یا حتی قتل باشد.

افرادی که از تکنیک‌های روان‌شناسی تاریک مانند چراغ گ*از یا شرطی‌سازی اجتماعی استفاده می‌کنند، ممکن است با حس اعتماد به نفس جدیدشان احساس قدرت کنند و ممکن است خودشان را برتر از دیگران بدانند. از آنجا که این افراد توجه زیادی به احساسات یا رفاه دیگران ندارند، ممکن است برای اعمال کنترل بر دیگران شروع به رفتار تهاجمی یا حتی جنایتکارانه کنند. علاوه بر این، حتی اعمال جزئی استثمار نیز می‌تواند از کنترل خارج شود و آغازگر آن‌ها را به مسیر خطرناکی از ظلم شدید و عدم پشیمانی سوق دهد.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
در‌حالی‌که روانشناسی تاریک ممکن است در کوتاه‌مدت فوایدی داشته باشد، پیامدهای بلندمدت آن می‌تواند بسیار مضر باشد. اگر بخواهیم از روانشناسی تاریک در هر زمینه‌ای استفاده کنیم، باید با احتیاط به این تکنیک نزدیک شویم و درک کنیم که همیشه خطراتی وجود دارد

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
جمع‌بندی
روانشناسی تاریک شاخه‌ای از مطالعات روانشناسی است که به جنبه‌های شرورانه رفتار انسان می‌پردازد. تکنیک‌های روانشناسی تاریک می‌تواند شامل هر چیزی از مهندسی افکار و فریبکاری گرفته تا پرخاشگری و خشونت آشکار، اغلب درجهت منافع شخصی باشد. اگر مشکوک هستید که ازنظر عاطفی دستکاری یا کنترل می‌شوید، به حس درونی خود توجه کنید و اقداماتی را برای محافظت از خود انجام دهید. ممکن است لازم باشد مرزهایی تعیین کنید یا شبکه پشتیبانی از افرادی ایجاد کنید که می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید.

بالا