روانشناسی روانشناسی تاریک چیست؟ هرآنچه باید بدانید

• نویسنده موضوع Aedan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 33
  • بازدیدها 141
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Aedan

مدیر آزمایشی تالار روانشناسی
پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
افرادی که از تکنیک بمباران عشق استفاده می‌کنند، در اوایل ر*اب*طه به‌منظور ایجاد پیوند قوی، محبت و توجه بیش‌ازحدی نشان می‌دهند. آن‌ها همچنین ممکن است وعده‌های بزرگ یا هدایای بزرگی بدهند تا کنترل خود را بیشتر کنند. با گذشت زمان، این افراد ممکن است از حمایت خود دست بکشند و در عوض از انتقاد و کنترل عاطفی برای حفظ قدرت استفاده کنند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Aedan

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
تکنیک چراغ گ*از
تکنیک چراغ گ*از نوعی سوءاستفاده عاطفی است که در آن فرد آزارگر عمداً سعی می‌کند حس واقعیت را در قربانی ضعیف کند. تکنیک چراغ گ*از شکلی حیله‌گرانه از کنترل است که می‌تواند تأثیر مخربی بر سلامت روان قربانی داشته باشد. این روش معمولا به‌تدریج شروع می‌شود و فرد سوء استفاده کننده تغییرات کوچکی را در محیط یا روال قربانی ایجاد می‌کند. هدف، ایجاد سردرگمی و تردید در ذهن قربانی است تا وی به خاطرات و ادراکات خود شک کند. با گذشت زمان، قربانی ممکن است به سلامت عقل خود شک کند. اگر مشکوک هستید که درمعرض این تکنیک‌ها قرار دارید، از دوست قابل اعتماد یا فرد متخصص کمک بگیرید.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
رفتار پرخاشگری منفعل
دستکاری روانشناختی به سبک پرخاشگری منفعل نوعی دستکاری عاطفی است که تشخیص آن می‌تواند دشوار باشد، زیرا اغلب به شکل رفتار طبیعی ظاهر می‌شود. این دسته افراد ممکن است گوشه‌گیر یا بی‌علاقه به‌نظر برسند، اما در واقعیت واکنش شما به رفتارشان را به دقت زیرنظر دارند. آن‌ها ممکن است اطلاعات را مخفی کنند یا برای اینکه شما را وادار به واکنش کنند، حرف‌های تحقیرآمیز بزنند.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
اگر مشکوک هستید که کسی سعی می‌کند شما را ازنظر عاطفی دستکاری کند، به حس درونی خود توجه کنید و اقدامات لازم را برای محافظت از خود انجام دهید. ممکن است دراین‌موارد نیاز باشد حد و مرزی تعیین کنید یا شبکه پشتیانی از افراد قابل اعتماد ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که شما مسئول شادی دستکاری‌کننده نیستند و نباید به او اجازه دهید احساسات شما را کنترل کند.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
باج‌گیری عاطفی
باج‌گیری عاطفی ابزار دستکاری روانی قدرتمند است که می‌تواند برای کنترل و استثمار دیگران استفاده شود. این روش معمولا شامل تهدید به خودداری از محبت یا تایید می‌شود تا قربانی خواسته‌های باج‌گیر را برآورده سازد.

باج‌گیران عاطفی اغلب از احساس گناه یا ترس استفاده می‌کنند تا قربانیان خود را وادار کنند کاری که آن‌ها می‌خواهند انجام دهند. برای مثال، والدی ممکن است تهدید کند که اگر فرزندنش از او اطاعت نکند، دیگر به او محبت نمی‌کند و موجب آسیب دیدن روابط و پریشانی عاطفی می‌شود.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
حذف محبت
یکی از تاکتیک‌های رایج دستکاری حذف محبت است که اغلب با باج‌گیری عاطفی همراه است. این می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد از امتناع از صحبت کردن با فرد تا خودداری از محبت فیزیکی و اغلب برای تنبیه شخص یا مجبور کردن او به انجام کاری استفاده می‌شود.

حذف محبت می‌تواند ابزار بسیار قدرتمندی باشد، زیرا از نیاز عمیق ما برای ارتباط و تایید بهره‌برداری می‌کند. وقتی این نیازهای ما قطع شود، می‌تواند موجب پریشانی بسیار زیادی برای ما شود. در برخی موارد، درد قطع ارتباط با دیگری می‌تواند برای ایجاد انگیزه در آن‌ها برای تغییر رفتار کافی باشد. درحالی‌که گرفتن محبت در کوتاه‌مدت ممکن است نتایجی داشته باشد، راه سالمی برای تعامل با دیگران در طولانی‌مدت نیست و موجب آسیب عاطفی پایدار می‌شود.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
گفتار متقاعد‌کننده
سخنرانان دستکاری‌کننده اغلب از تکنیک‌های روانشناسی تاریک برای متقاعد کردن مخاطبان خود برای انجام کاری چه خرید محصولی، رای دادن به کاندیدا یا حمایت از یک جنبش استفاده می‌کنند. در چنین متقاعدسازی تاریکی اغلب به جای استدلال منطقی بر جذابیت‌های عاطفی و مغالطه‌های منطقی تکیه می‌شود (استدلال‌هایی که ممکن است قانع‌کننده به‌نظر برسند، اما مبتنی‌بر منطق معیوب و غیرمعتبر هستند).

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
تبلیغات فریب‌آمیز
تبلیغاتی که متکی بر ادعاهای نادرست یا تصاویر گمراه کننده هستند، از روانشناسی تاریک برای ترغیب مردم برای اقداماتی استفاده می‌کنند که ممکن است به نفع آن‌ها باشد یا نباشد.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
بازجویی قهرآمیز
بازجویی قهرآمیز تکنیک بحث‌برانگیزی است که توسط مجریان قانون و سازمان‌های اطلاعاتی استفاده می‌شود که در آن مظنونان برای فاش کردن اطلاعات تحت فشار روانی قرار می‌گیرند. درحالی‌که این روش در مواردی موثر است، ازنظر بسیاری از افراد غیراخلاقی درنظر گرفته می‌شود.

Aedan

پرسنل مدیریت
کاندیدای مدیریت
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
461
امتیازها
63
کیف پول من
19,517
کنترل ذهن
شاید کنترل ذهن افراطی‌ترین نمونه روانشناسی تاریک باشد که در آن فرد یا گروهی به دنبال کنترل دیگران هستند. اغلب ممکن است این مورد را درمورد رهبران فرقه‌ها مشاهده کنید که به کمک این رویکردها پیروان خود را متقاعد می‌کنند هر دستوری را اجرا کنند.

بالا