• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

خانه داری 4 روش برای تمیز کردن مبل

• نویسنده موضوع Roxana
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 366
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Roxana

مدیر بازنشسته تالار خانواده و زندگی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
تمیز کردن مبل

این یک واقعیت اجتناب ناپذیر از زندگی است، مبل‌ها کثیف می شوند. نو*شی*دنی‌ها ریخته می‌شوند و حیوانات خانگی گل و لای را روی سطح مبلمان پخش می‌کنند. خوشبختانه، تمیز کردن مبل نسبتاً آسان است. تمام آنچه شما نیاز دارید کمی وقت و چند وسیله برای تمیز کردن است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Roxana

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

قبل از تمیز کردن مبلمان

1. ذرات بزرگ را جارو کنید. پیش از نظافت عمیق (deep cleaning)، باید ذرات بزرگ روی سطح را پاک کنید. برای اینکار از لوله‌ی بزرگ جارو برقی استفاده کنید.
    • از سر بلند و باریک جارو برای تمیز کردن شیارها استفاده کنید.
    • سطح تمام کوسن‌ها را جارو کنید.
    • تمام کوسن‌ها را از روی مبل بردارید و سطح مبل را به طور کامل جارو کنید.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
2. از فرچه شست و شو استفاده کنید. اگر در بخش‌هایی از مبلمان گرد و غبار و کثیفی زیاد وجود دارد، از برس های سفت تر استفاده کنید و سپس محل مورد نظر را جارو کنید. برس را روی سطح بکشید اما مراقب باشید به پارچه آسیبی وارد نشود.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
3. موی حیوانات را از روی سطح پاک کنید. جاروهای با قدرت متوسط ممکن است نتوانند این پرزها را از بین ببرند، اگرچه برخی از شرکت‌ها، جاروهایی مخصوص افرادی که حیوان خانگی دارد تولید می‌کنند. پس از جارو کردن مبلمان، از برس یا غلتک پرزگیر برای پاک کردن موهای باقی مانده استفاده کنید.
  • تمام سطح مبل را به صورت دقیق و مرتب از گوشه‌ای تا گوشه‌ای دیگر تمیز کنید تا مویی باقی نماند.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
4. هر سطح سختی را که در معرض دید است پاک کنید. بسیاری از مبل ها دارای چوب یا بخش‌های دیگری هستند که در معرض دید هستند. مطمئن شوید که به آنها نیز توجه داشته باشید. یک محصول تمیز کننده، متناسب با سطحی که می خواهید تمیز کنید پیدا کنید. اگر محصولی مخصوص سطح در دسترس نیست، یک پاک کننده همه کاره استفاده کنید.
  • اگر منطقه مورد نظر گسترده است، پاک کننده را روی یک حوله بپاشید و سپس به کمک حوله سطح را پاک کنید.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
5. ج*ن*س پارچه مبل را پیدا کنید. برچسبی را که به شما می گوید روکش مبل از چه چیزی ساخته شده است، پیدا کنید. این برچسب ها معمولاً دستورالعمل هایی برای استفاده از محصولات تمیزکننده روی پارچه دارند.
  • “W”: به این معنی است که از شوینده بر پایه آب به همراه بخارشو استفاده کنید.
  • “WS” : به این معنی است که میتوانید از شوینده بر پایه آب به همراه بخارشو استفاده کنید یا از تمیزکننده خشک (dry-cleaning detergent) استفاده کنید.
  • “S” : فقط می توانید از تمیزکننده خشک استفاده کنید.
  • “O” : به این معناست که مواد به کار رفته در مبل آلی است و باید سطح را با آب سرد شست و شو داد.
  • “X” : می توانید از جارو یا فرچه برای تمیز کردن مبلمان استفاده کنید و یا می‌توانید از خدمات تخصصی مبلشویی برای تمیز کردن مبلمان کمک بگیرید.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713

تمیز کردن مبلمان به کمک شوینده‌های بر پایه آب و بخارشو

از نرم کننده (pre-conditioner) استفاده کنید. نرم کننده پارچه ممکن است در فروشگاه های معمولی شما پیدا نشود، بنابراین می‌توانید به صورت آنلاین آن را خریداری کنید.این ماده کمک می‌کند شامپو بهتر و راحت‌تر روغن و مواد آلی را از روی مبلمان پاک کند.
  • نرم کننده را در نقطه ای از مبل آزمایش کنید که به راحتی قابل مشاهده نیست تا مطمئن شوید منجر به تغییر رنگ نمی شود.
  • نرم کننده را روی سطحی از مبل که قرار است شامپو بزنید، اسپری کنید.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
به کمک آب و مواد شوینده، محلول پاک کننده درست کنید. 85 گرم مواد شوینده بر پایه آب را با 85 گرم آب مخلوط کنید
محلول شوینده خود را امتحان کنید. پارچه ای را به محلول آغشته کرده و روی قسمت کوچکی از مبل بمالید. می توانید از همان نقطه ای که نرم کننده را روی آن آزمایش کرده اید استفاده کنید.
  • بگذارید محلول به مدت 10 دقیقه روی پارچه بماند ، سپس آن را بررسی کنید.
  • یک حوله کاغذی را به محل فشار دهید و ببینید آیا رنگ پارچه مبل به حوله کاغذی منتقل می‌شود یا نه.
  • در صورت عدم تغییر رنگ ، به مرحله بعدی بروید.

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
بخارشو را آماده کنید. انواع مختلف عملیات بخارشویی وجود دارد، در نتیجه دستورالعمل‌ها به صورت کلی ارائه می‌شود.
  • مخزن بخارشو را جدا کنید و درب آن را باز کنید.
  • محلول را درون مخزن بریزید ، سپس درب آن را ببندید.
  • شیلنگ را وصل کنید.
  • حوله‌ی بخارشو را به انتهای شلنگ متصل کنید

Roxana

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2021-02-08
لایک‌ها
1,198
امتیازها
73
کیف پول من
4,713
شامپو را به مبل بمالید. نازل را روی پارچه مبل قرار دهید و ماشه یا دکمه را که محلول ریخته شده در مخزن را آزاد می کند ، پایین نگه دارید. با فشار دادن دکمه ، همانطور که قبلاً با جاروبرقی کار کردید ، به صورت شبکه ای روی سطح مبل حرکت کنید. اطمینان حاصل کنید که شامپو تمام سطح مبل را بپوشاند.
  • برای اطمینان از توزیع یکنواخت شامپو، به آرامی حرکت کنید.

بالا