• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید

پزشکی و سلامت مزایا و معایب لمینت دندان(برای چه کسانی مناسب نیست؟)

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 13
  • بازدیدها 121
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
لمینت یا ونیر دندان راه حل خوبی برای بهبود زیبایی دندانها و خوشایندتر کردن لبخند است به خصوص اگر دندانهای جلویی تان اشکالاتی داشته باشند که نیاز به اصلاح دارد. اما درمان لمینت کاملا بدون اشکال نیست بلکه عوارض و مشکلاتی هم میتواند داشته باشد. در مورد خوبی‌ها و مزیت‌های لمینت بسیار گفته شده است، اما در این‌جا میخواهیم به مشکلات و عوارض لمینت دندان بپردازیم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

لمینت کردن دندان چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟​

• صدمه دیدن لمینت​

یکی از مشکلات اصلی لمینت این است که ممکن است ل*ب پر شده یا ترک بردارد و یا از دندان جدا شود. اگر از دندانتان برای باز کردن در بطری یا شکستن فندق یا جویدن یخ و از این چیزها استفاده کنید، لمینت ممکن است صدمه ببیند. لمینت ها مقاومت دندان را ندارند و صدمه می بینند. با این حال گاهی اوقات قابلیت ترمیم دارند، به خصوص لمینت کامپوزیتی. اما اگر نتوان لمینت را ترمیم کرد باید تعویض شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  • صدمه دیدن دندان​

یکی از عوارض لمینت دندان صدمه دیدن دندان است. برای لمینت کردن دندانها باید یک لایه نازک از مینا تراشیده شود چرا که در غیر این صورت با اضافه شدن ضخامت لمینت، دندان حجیم می شود. به همین علت دندانی که لمینت شده، مینای نازکتری دارد و دیگر بدون لمینت یا روکش دندان نمیتوان آن را رها کرد. فرایند لمینت کردن برگشت پذیر نیست بنابراین باید با توجه بیشتری تصمیم بگیرید. مینای از دست رفته دیگر رشد نمیکند و برنمیگردد. اگر میخواهید لمینت کنید باید بدانید این درمان زیبایی باید مادام العمر ادامه داشته باشد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

لمینت دندان برای چه افرادی گزینه مناسبی نیست؟​

با وجود اینکه تقریباً تمام افراد می‌توانند کاندیدای استفاده از این روش ترمیمی و زیبایی باشند، اما گروهی از افراد در صورت استفاده از این روش نتیجه مطلوب و مورد نظر خود را به دست نخواهند آورد که عبارت‌اند از:

1. کسانی که بیماری‌های لثه و پوسیدگی‌های دندانی دچار هستند.
  2. کسانی که مینای دندان کافی ندارند.
  3. افرادی که به دندان‌قروچه مبتلا هستند.
  4. افرادی که بهداشت د*ه*ان و دندان خود را رعایت نمی‌کنند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

معایب لمینت دندان​

1. حساسیت دندانی​

برخی از افراد پس از انجام لمینت سرامیکی دندان، دچار حساسیت‌های دندانی می‌شوند. اگر شما تحت این درمان قرار گرفته‌اید، ممکن است برای چند روز، دندان‌هایتان به دمای سرد و گرم حساسیت نشان دهد. البته این وضعیت معمولاً موقتی بوده و جای نگرانی نیست. در این دوره شما می‌توانید با استفاده از د*ه*ان‌شویه و خمیر دندان مخصوص، درد و حساسیت دندان‌های خود را کاهش دهید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  1. غیر قابل برگشت بودن درمان​

قبل از انجام لمینت دندان بهتر است توجه داشته باشید که ونیرهای دندانی دائمی بوده و وضعیت و شکل اولیه دندان‌های شما غیر قابل بازگشت است. چرا که دندانپزشک معالج، قبل از نصب ونیرهای دندانی، برای ایجاد استحکام و چسبندگی لازم، مجبور به انجام تغییرات جزئی در ساختار طبیعی دندان بوده و لایه نازکی از مینای دندان را می‌تراشد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  1. عدم امکان ترمیم لمینت دندان در صورت شکستن یا پریدگی​

لمینت دندان ج*ن*س مخصوصی دارد که در صورت ل*ب پر شدن و یا شکستگی امکان ترمیم آن وجود نداشته و باید تعویض گردد.
    البته ج*ن*س لمینت بسیار سخت و محکم است و به سادگی دچار پریدگی یا شکستگی نمی‌شود، اما عدم توجه به رعایت نکات مراقبتی می‌تواند فرد را با این مشکل روبرو کند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

آیا لمینت دندان تغییر رنگ می‌دهد؟​

به توجه به تکنولوژی که در ساخت لمینت‌های دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییر رنگ از آنها انتظار داشت. اما با این حال لمینت‌ها دائمی نبوده و بعد از مدت زمانی با توجه به نوع رعایت نکات مراقبتی توسط فرد دچار تغییر رنگ خواهند شد. اگر می‌خواهید تا تغییر رنگ لمینت دندان‌های خود را به تأخیر بیندازید، بهتر است تا نکات زیر را در نظر داشته و رعایت کنید:

1. حداقل روزی دو بار مسواک زده و از نخ دندان به صورت روزانه استفاده داشته باشید.
  2. از د*ه*ان‌شویه و خمیر دندان مناسب استفاده کنید.
  3. نو*شی*دنی‌های رنگی مانند چای و قهوه و خوراکی‌های رنگی را کمتر مصرف کنید و بعد از مصرف آنها حداقل د*ه*ان خود را با آب بشویید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

سؤالات متداول​

1. آیا لمینت دندان ظاهری مصنوعی دارد؟​

باید بدانید که لمینت دندان دارای طیف رنگ گسترده و برندهای متنوعی است که هر فرد می‌تواند با سلیقه شخصی خود نوع متناسب با چهره خود را انتخاب کند.
    نوعی از لمینت که می‌تواند برای شما ظاهری مصنوعی داشته باشد، انواع بسیار سفید و درخشان آن ظاهری مصنوعی به دندان های شما می دهد، اما در صورتی که تمایل به داشتن دندان‌هایی زیبا با ظاهری طبیعی داشته باشید، می‌توانید از طیف رنگ‌های هماهنگ و متناسب با چهره خود استفاده نمایید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
  1. آیا حجم زیادی از مینای دندان برای نصب لمینت تراشیده می‌شود؟​

در اکثر موارد نصب لمینت روی دندان‌ها برای برقراری پیوند محکم بین مینای دندان و لمینت به میزان تراش جزئی از دندان نیاز دارد. میزان این تراش برای هر فرد با توجه به شرایط دندانی که دارد، متفاوت است. البته یک دندانپزشک متخصص و باتجربه تا حد ممکن جزئی‌ترین میزان تراش را در نظر گرفته تا آسیب کمتری به دندان‌ها وارد کند.

بالا