• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

برای سلامت پو*ست چه کنیم

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 271
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

شوینده متناسب با نوع پو*ست خود استفاده کنید​

بر روی پو*ست های چرب یا مستعد آکنه، ژل سالیسیلیک یا شستشوی بنزوئیل پراکسید عملکرد خوبی دارد. برای پو*ست خشک از پاک کننده گلیکولیک مرطوب کننده یا شیری استفاده کنید. برای پو*ست هایی با لکه های قهوه ای یا ملاسما، از شوینده های روشن کننده مانند پاک کننده آلفا هیدروکسی اسید استفاده کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

از محصولات زیاد استفاده نکنید​

روی هم قرار گرفتن چند لایه محصول بر روی پو*ست به طور همزمان، یک عمل کاملا اشتباه است. این کار می‌تواند باعث ایجاد لایه ای ضخیم بر روی پو*ست شود، که در نتیجه این امر مسبب آسیب بیشتر و مسدود شدن منافذ می‌شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

صورت خود را هم در روز و هم در شب رطوبت رسانی کنید​

بهترین زمان برای رطوبت رسانی به پو*ست، درست بعد از بیرون آمدن از حمام و قبل از خواب است. از استفاده از لوسیون هایی با رایحه های قوی اجتناب کنید و مطمئن شوید که از مرطوب کننده ای استفاده می‌کنید که برای استفاده روزانه به اندازه کافی ملایم است و هیچ تحریکی ایجاد نمی‌کند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

صورت خود را لمس نکنید​

عدم لمس مداوم صورت بسیار مهم است. این کار نه تنها باکتری ها را گسترش داده و باعث ایجاد جوش می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به ایجاد زخم، افزایش چین و چروک و حتی ابتلا به آنفولانزا یا ویروس های دیگر شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

هیدراته کردن پو*ست یکی از مهم‌ترین نکات لازم برای سلامت پو*ست در پاییز​

تمام متخصصان پو*ست بر اهمیت هیدراتاسیون تأکید دارند. کمبود آب به معنای درخشندگی کمتر و افتادگی بیشتر پو*ست است. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که محصولاتی(پاک کننده، مرطوب کننده و ضد پیری) را انتخاب کنید که دارای فرمول های آبرسان هستند. همچنین در کنار آن روزانه حدود هشت لیوان آب بنوشید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

از قرار گرفتن در معرض حرارت مستقیم خودداری کنید​

منظور ما تنها آفتاب نیست! نزدیک شدن بیش از حد به بخاری ها و شومینه ها نیز می‌تواند پو*ست شما را خ*را*ب کند. این امر باعث التهاب و از بین رفتن کلاژن می‌شود. بنابراین دفعه بعد که مشغول کبابی کردن ماهی های خود بر روی آتش هستید، یک قدم به عقب بردارید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

چند بار در هفته لایه برداری کنید​

لایه‌بردارهای شیمیایی حاوی AHA و اسید سالیسیلیک نیز راهی عالی برای پاک‌سازی عمیق منافذ پو*ست هستند. می‌توانید از اسکراب‌های خانگی نیز استفاده کنید. برای تهیه اسکراب خانگی، کافی است شکر و عسل را با یکدیگر مخلوط کنید. اگر پوستتان حساس است، می‌توانید از بلغور جو دوسر مخلوط با عسل و شیر استفاده کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

برس های آرایش خود را همیشه تمیز کنید​

برای مقابله با عفونت و مسدود شدن منافذ، هفته ای یکبار برس های کانسیلر و کرم پودر خود را بشویید. شست و شوی برس های دور چشم ماهی دو مرتبه و شست و شوی برس های دیگر به صورت ماهانه توصیه می‌شود.

نحوه انجام این کار: یک قطره شامپوی معمولی را در کف دست خود بریزید. موهای برس را با آب ولرم خیس کنید. سپس موها را در کف دست خود ماساژ دهید تا شامپو در کل برس پخش شود. تا حد امکان از خیس شدن قسمت فلزی قلم مو/یا پایه موهای برس خودداری کنید، زیرا چسب موجود در آن قسمت نرم شده و موها جدا می‌شوند. سپس برس را بشویید و آب آن را با یک حوله بگیرید. پس از آن برس ها را در مکانی قرار دهید تا خشک شوند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

از پو*ست خود در برابر نور آفتاب محافظت کنید​

شاید مهم ترین عامل پیر شدن پو*ست، اشعه ماوراء بنفش (UV) موجود در نور آفتاب باشد. این اشعه می تواند باعث تخریب لایه کلاژن پو*ست، ایجاد چین و چروک، ایجاد لک های قهوه ای رنگ پوستی و البته سرطان پو*ست گردد. برای این منظور باید با کرم و لوسیون ضد آفتاب با SPF حداقل ۱۵ و یا بیشتر، نقاطی از پو*ست مانند صورت، گر*دن و دست ها را که معمولا در معرض نور آفتاب هستند، محافظت کرد.

قدرت محافظتی ضد آفتاب ها معمولا پس از سه تا چهار ساعت کاهش می یابد. پس اگر مثلا صبح زود ضدآفتاب را به کار برده اید و از منزل خارج شده اید، اگر در هنگام ظهر در معرض نور آفتاب قرار می گیرید، باید ضدآفتاب را دوباره به کار ببرید. توجه داشته باشید که قوی ترین زمان تابش نور آفتاب در طول روز بین ساعت ده صبح تا چهار بعدازظهر است. از این رو تجدید ضدآفتاب در هنگام ظهر اهمیت دوچندان پیدا می کند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
پس در این مواقع برای سلامت پو*ست چه کارهایی باید انجام داد ؟ در این ساعت ها توصیه می شود که از پیاده روی به خصوص با لباس آستین کوتاه و شلوارک اجتناب کنید و در صورت نیاز از کلاه و لباسهایی با میزان پوشش مناسب استفاده نمایید. اشعه ماوراء بنفش همچنین از صفحه مانیتورها نیز منتشر می شود، به خصوص اگر از استانداردهای لازم برخوردار نباشند.

پس بهتر است مطمئن شوید که مانیتور شما کمترین میزان اشعه را منتشر می کند و در غیر این صورت از محافظ های جداگانه که در مقابل صفحه قرار داده می شوند، استفاده نمایید.

بالا