• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

خواص خوراکی 12 خاصیت روغن آرگان

• نویسنده موضوع DARK GIRL
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 370
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
قرن‌های طولانی است که روغن آرگان (Argan oil) به عنوان یکی از روغن‌های اصلی در زندگی مردم مراکش استفاده می‌شود. جدا از خواص روغن آرگان که در این مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، این روغن طعم و بویی مطلوب به غذا می‌دهد و در آشپزی نیز قابل استفاده است.

در مراکش، از خواص روغن آرگان برای ساخت محصولات آرایشی و دارویی نیز استفاده می‌شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : DARK GIRL

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
روغن آرگان چیست و چگونه تهیه می‌شود؟

روغن آرگان، به طور طبیعی از هسته میوه درخت آرگان استخراج می‌شود. این روغن، سرشار از انواع ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌ها است و به همین دلیل نیز فواید زیادی در استفاده از آن برای پو*ست و مو ذکر شده است.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
خاصیت روغن آرگان

در این مقاله می‌خواهیم در مورد 12 خاصیت فوق العاده روغن آرگان که کمتر می‌دانید صحبت کنیم.

1. روغن آرگان حاوی اسیدهای چرب ضروری است

این روغن از اسیدهای چرب متنوعی تشکیل شده است. 29–36% محتوای آن را اسید چرب امگا 6 لینولئیک اسید و 43–49% آن را را اولئیک اسید تشکیل می‌دهد.

هرچند اولئیک اسید جزو اسیدهای چرب ضروری نیست اما خواص بی شماری در حفظ و ارتقای سلامتی دارد.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
2. روغن آرگان اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد

دیگر خاصیت روغن آرگان، وجود ویتامین E در آن است که باعث می‌شود برای پو*ست و مو بسیار مناسب باشد. ویتامین E، ویتامینی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل کرده و باعث ارتقای سلامت می‌گردد.
از دیگر ترکیبات مفید موجود در این روغن می‌توان به کوآنزیم Q10، ملاتونین و استرول‌های گیاهی که نقش‌های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی مهمی دارند، اشاره کرد.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
3. تقویت سلامت قلب

همانطور که گفتیم، روغن آرگان منبع خوبی از اولئیک اسید است که اسید چرب امگا 9 می‌باشد.
اولئیک اسید که در آووکادو و روغن زیتون نیز وجود دارد، اثرات مثبتی بر روی سلامت قلب و عروق می‌گذارد.
در بعضی مطالعات دیده شده است که مصرف روزانه 15 گرم روغن آرگان، می‌تواند سطح کلسترول بد خون یا همان LDL را پایین بیاورد و همچنین با وجود داشتن آنتی اکسیدان‌ها، خطر بیماری‌های قلب و عروق را کاهش دهد.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
4. کاهش علائم پیری پو*ست

روغن آرگان به دلیل خواص بیشماری که دارد، به ترکیب محبوب بسیاری از شرکت‌های آرایشی و مراقبت پوستی تبدیل شده است.

5. تسریع بهبود زخم

بعضی مطالعات انسانی نشان می‌دهد روغن آرگان چه به صورت خوراکی مصرف شود یا اینکه مستقیماً روی پو*ست استفاده شود، در افزایش الاستیسیته و آب رسانی پو*ست خانم‌های یائسه موثر است.
در یک مطالعه حیوانی، خوراندن روغن آرگان به موش‌ها باعث بهبود زخم درجه 2 آن‌ها در مدت 14 روز شد.
هرچند که تنها یک مطالعه توان اثبات یک مسئله را ندارد اما می‌تواند نشان دهنده‌ی نقش احتمالی این روغن در تسریع فرآیند بهبود زخم باشد

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
6. خواص روغن آرگان برای پو*ست و مو

اولئیک اسید و لینولئیک اسید که عمده چربی‌های موجود در روغن آرگان را تشکیل می‌دهند، برای سلامت پو*ست و مو ضروری هستند.
از خواص روغن آرگان برای پو*ست و مو می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که می‌تواند پو*ست و مو را مرطوب نگه دارد.
در یک مطالعه، خوردن یا استفاده موضعی از این روغن باعث حفظ رطوبت و آبرسانی پو*ست در خانم‌های پس از سنین یائسگی شده است. همچنین، برخی مطالعات نشان می‌دهد که این روغن می‌تواند از انواع آسیب‌های وارد شده به مو پیشگیری کند.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
7. پیشگیری و درمان ترک‌های پوستی

این روغن از قدیم الایام برای درمان و پیشگیری از ترک‌های پوستی استفاده می‌شده است . هر چند در این زمینه هنوز مدارک اثبات شده وجود ندارد.
به هرحال طی مطالعات گوناگون اثر این روغن بر کاهش التهاب پو*ست ثابت شده است و این شاید دلیلی بر استفاده مردم از این روغن برای درمان استرچ مارک و انواع ترک‌های پوستی باشد.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
8. پیشگیری از دیابت

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نتایج برخی مطالعات حیوانی نشان می دهد که روغن آرگان اثرات ضد دیابتی نیز دارد.
در دو مطالعه، مصرف روغن آرگان باعث کاهش معنی دار قند خون ناشتا و مقاومت انسولین در موش‌ها شده است.
هر چند باید اشاره کنیم که برای اثبات این موضوع و استفاده از این روغن برای درمان دیابت، انجام مطالعات انسانی نیز نیاز است.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,671
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
9. درمان آکنه

بعضی منابع ادعا می‌کنند که دیگر خاصیت روغن آرگان برای پو*ست، در درمان آکنه باشد.
در این مورد هنوز منابع علمی محکمی وجود ندارد؛ با این حال، به نظر می‌رسد خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی روغن آرگان برای پو*ست، بتواند قرمزی و ت*ح*ریک ناشی از آکنه را تسکین دهد. البته باید بدانید که اگر آکنه‌های شما هورمونی باشند، این روغن کمک زیادی نمی‌کند.
البته باید بدانید که اگر آکنه‌های شما هورمونی باشند، این روغن کمک زیادی نمی‌کند.

بالا