• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

نکات و نحوه ی اموزش انواع پرسپکتیو

• نویسنده موضوع ParadoX
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 22
  • بازدیدها 311
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
طراحی پرسپکتیو ترسیمی : در پرسپکتیو ترسیمی اشیاء به صورتی رسم می شوند که در یک صفحه ی دو بعدی دیده می شوند ، نه شکلی که در دنیای واقعی دارند.طراحی اشیاء نسبت به موقعیت و زاویه ی دید بیننده یا همان ناظر متفاوت است. به طوری که می توان با دیدن نقاشی ، زاویه ی دید طراح را نسبت به اشیاء و تابلو حدس زد.

از ویژگی های پرسپکتیو ترسیمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
بافتسایه تیره و روشنتقارب موازیموضع و اندازهطراحی پرسپکتیو علمی : این نوع پرسپکتیو در تهیه ی نقشه های فنی و رشته های دانشگاهی ، همچون معماری و صنعت بسیار کاربرد دارد.که بر خلاف پرسپکتیو ترسیمی می توان گفت که طراح از تمامی زوایا ، به طور دقیق مشاهده و طراحی می کند. و شامل سه زاویه ی الفا ، بتا ، گاما می باشد.در نتیجه نسبت و تناسب بین اجزا همیشه برقرار است.

طراحی پرسپکتیو هنرمعماری و انواع ان:

پرسپکتیو هنرمعماری در زمینه هایی همچون نقاشی و گرافیگ ، سینما و عکاسی ، هنر و معماری کاربرد های بسیاری دارد.معماران و طراحان همواره به دنبال شیوه و روشی ، برای نشان دادن طرح های خود به بیننده بوده اند که مخاطب بتواند ان را درک و واقعی تلقی کند و طراحی پرسپکتیوهنرمعماری توانسته ، کمک شایانی به جامعه ی معماران کند.

پرسپکتیو مقدماتیپرسپکتیو تک نقطه ایپرسپکتیو دو نقطه ایپرسپکتیو سه نقطه ایپرسپکتیو بدون نقطه

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
پرسپکتیو مقدماتی:

مرحله ی اول را با کشیدن یک X در وسط صفحه شروع کنید و سپس چهار خط را از مرکز به سمت گوشه های کاغذ رسم کنید به اینصورت یک علامت ضربدر بزرگ بر روی صفحه رسم می شود.

در مرحله ی دوم : یه سری ستون عمودی در قسمت راست صفحه رسم کنید توجه داشته باشید که هر چه به مرکز صفحه نزدیک می شوید ستون ها باریک تر ، کوتاه ترو فاصله ی بین انها کم تر می شوند.

در مرحله ی سوم : همین ترتیب و رسم خطوط را در قسمت چپ نیز رسم کنید.

در مرحله ی چهارم : قسمت بالای صفحه که در واقع سقف می باشد را با نشان دادن الگوی شطرنجی رسم کنید.

در نهایت با کشیدن خطوط اضافی و بعد دادن به قسمت سقف و پایین ستون ها ، نقاشی شما رو به اتمام است.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
پرسپکتیو یک نقطه ای

تعریف : یک سیستم ریاضی است که متشکل از خطوط عمودی و افقی که بر هم متقاطع شده اند، که اشیاء دو بعدی و سه بعدی از یک نقطه انتشار پیدا می کنند.

ممکن است که تعریف پرسپکتیو یک نقطه ای ، پیچیده به نظر بیاید ولی معنا و مفهوم ان بسیار ساده تر از تعریف ان است.

پرسپکتیو تک نقطه ای یک روش طراحی مدل و اشیاء بر روی کاغذ و بوم است که به شی ما در صفحه بعد می دهد که می توان به این وسیله نشان داد که چگونه اشیاء وقتی دور تر می شوند،کوچک تر به نظر می رسند و در نهایت به یک نقطه در صفحه تبدیل می شود.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
کاربرد پرسپکتیو تک نقطه ای در طراحی:

اغلب زمانی از پرسپکتیو تک نقطه ای استفاده می شود که که اشیاء از روبه رو دیده شوند و به صورت ممتد تکرار شود. مانند؛جاده ، ریل قطار و تیر های برق،درختانی که ب طور منظم در یک مسیر قرار گرفته اند.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
اموزش طراحی پرسپکتیو تک نقطه ای:

در ابتدا خطی افقی را در نظر بگیرید و سپس با مدادی سخت،رسم کنید.این خط به شما کمک خواهد کرد که تا چه فاصله ای می توان مسافت و فاصله را دید.

در مرحله ی دوم : نقطه ی گریز یعنی محلی که اشیا به ان سمت حرکت می کند و در یک نقطه نا پدید می شود را رسم کنید.

در مرحله ی سوم : شی های اصلی تصویر خود را رسم کنید .

خطوطی که از رو به روی دید ببیننده شروع می شوند هر چه به سمت نقطه ی گریز نزدیک می شوند؛فاصله ها کمتر و خطوط و تصویر به سمت نقطه ی گریز حرکت می کند.

در اخرین مرحله شما می توانید جزئیات نقاشی خود را کامل کنید

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
پرسپکتیو دو نقطه ای:

تعریف : در این نوع طراحی دو نقطه ی گریز بر روی خظ افقی که رسم می کنیم، داریم. و فقط تعدادی از خطوط عمود به موازات با پرده ی تصویر رسم می شوند.و الباقی خطوط به صورت مورب رسم می شوند.

طراحی پرسپکتیو دو نقطه ای معمولا برای معماران کاربرد دارند.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
اموزش طراحی پرسپکتیو دو نقطه ای:

در مرحله ی اول : کمی بالاتر از مرکز صفحه ، خط افقی رسم کنید . و سپس خطی عمود از وسط صفحه و متقاطع با خط افق رسم کنید.

در مرحله ی دوم: زاویه ای از دید بیننده ی تصویر مشخص کنید این نقطه ممکن است خارج از صفحه ی کاغذ قرار بگیرد.

در مرحله ی سوم اولین نقطه ی گریز خود را از زاویه ی 60درجه از سمت چپ رسم کنید. و سپس نقطه ی گریز دوم را از زاویه ی دیدی 30درجه از سمت راست رسم کنید.

توجه داشته باشید که زاویه ی بین خطوط از دید بیننده به نقطه های گریز 90 درجه باشد.

در مرحله ی چهارم: اشیای اصلی خود را با رسم خط عمودی بکشید و سپس خطوط افقی به سمت چپ در زاویه ی نقطه ی گریز از چپ و خطوط افقی به سمت راست در زاویه ی گریز از مرکز راست رسم کنید.

در مرحله ی پنجم : با توجه به جهت هایی که خطوط افقی رسم شده اند شروع به اضافه کردن جزئیات نمایید و پس از پر رنگ کردن خطوط اصلی تصویر،خطوط راهنمایی و اولیه را پاک کنید.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
پرسپکتیو دو نقطه ای از دید پرنده : همانطور که از اسم ان مشخص است . این نوع طراحی از زاویه ی دید پرنده ها می باشد که از این زاویه هیچگاه نمی توان اسمان را دید و طراحی کرد.بلکه ؛ بام خانه ، فضاهای سبز و جاده ها از بالا قابل مشاهده و رسم است.

ParadoX

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-12-27
لایک‌ها
14,998
امتیازها
0
کیف پول من
211
پرسپکتیو دو نقطه ای با ایجاد فضا : در این نوع طراحی با استفاده از منعکس شدن اجسام بر روی زمین می توان بارش باران و خیس بودن زمین را القا کرد . که قسمت هایی که نزدیک به زمین است ، باید با رنگ های تیره رنگ امیزی کرد.

بالا