• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روانشناسی 10 نکته مهم درمورد درمان های روانشناختی و مغز

• نویسنده موضوع Nazanin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 26
  • بازدیدها 319
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

امضا : Nazanin

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

درمان های روانشناختی​

مداخلات روانپزشکی به وسیله درمان های روانشناختی با استفاده از دارو یا ت*ح*ریک مغز با ایجاد تغییرات فیزیکی در نحوه کار مغز، علائم اختلالات روانی را بهبود می بخشد. اما اعتقاد بر این است که گفتاردرمانی بر عملکرد مغز (و در نتیجه بر الگوهای تفکر، احساس و رفتار) تأثیر دارد. ماهیت و میزان تغییر ایجاد شده توسط این اشکال مختلف درمانی بسیار پیچیده است و به طور مداوم تحت بررسی متخصصان است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
  • آیا درمان های روانشناختی مغز را تغییر می دهد؟
  • تفاوت های روانپزشکی، عصب روانشناسی و عصب شناسی چیست؟
  • داروهای روانپزشکی چگونه بر مغز تأثیر می گذارند؟
  • چگونه ت*ح*ریک مغز به وسیله درمان های روانشناختی در مراقبت های بهداشت روان استفاده می شود؟
  • آیا می توان از اسکن مغز برای تشخیص اختلالات روانی و درمان های روانشناختی استفاده کرد؟

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

یا درمان های روانشناختی مغز را تغییر می‌دهد؟​

همانطور که فرد رفتارهای جدید را یاد می گیرد و توسعه می دهد، این تغییرات در شبکه های عصبی مغز تجسم می یابد. بنابراین منطقی ست که این باور را داشته باشیم که بهبود در خلق و خو، الگوهای فکری و رفتاری که در نتیجه درمان های روانشناختی حاصل می شود با تغییرات اساسی در عملکرد مغز همزمان است.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
تغییراتی که در اثر درمان های روانشناختی ایجاد می شود، مسلماً پیچیده است و به ماهیت اختلال روانشناختی و سایر تفاوتهای فردی اساسی و همچنین ویژگیهای مداخله درمانی بستگی دارد. اما تحقیقات با استفاده از تصویربرداری عصبی چند نمونه مشخص از چگونگی درمان منجر به تغییرات مغزی می شود.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

درمان شناختی رفتاری (CBT)​

دانشمندان کشف کرده اند که درمان شناختی رفتاری (CBT)، درمانی که به طور گسترده برای اختلالات اضطرابی و افسردگی استفاده می شود، با تغییر عملکرد آمیگدالا (که کلیدی برای پاسخ به تهدید قابل درک است) و قشر جلوی پیشانی، که مهار کننده آن است، علائم اختلالات را بهبود می بخشد. تحقیقات همچنین تغییرات عصبی را مشاهده کرده است که به نظر می رسد با کاهش علائم در اختلال استرس پس از سانحه، روان پریشی و سایر شرایط مطابقت دارد.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

تفاوت های روانپزشکی، عصب روانشناسی و عصب شناسی چیست؟​

مشکلات ذهنی و رفتاری که تصور می شود ریشه در عملکرد مغز دارد، توسط متخصصان بالینی از تعدادی تخصص مختلف ، تشخیص و درمان می شود. این تخصص ها در تأکید و نوع آموزش های مختلف متفاوت هستند. سه زمینه ب*ر*جسته با تمرکز بر پیوندهای مغز و رفتار عبارتند از: عصب روانشناسی، روانپزشکی و عصب شناسی.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
عصب روانشناسی
روانشناسان اعصاب بالینی روانشناسانی هستند (دارای مدرک دکترا یا دکتری روانشناسی) که دانش ویژه ای در مورد ارتباط بین رفتار و تفکر و سیستم عصبی دارند. آنها این دانش را در ارزیابی نگرانی های مربوط به حافظه، استدلال، ادراک، توجه و سایر توانایی های شناختی به کار می گیرند. این نگرانی ها ممکن است به آسیب مغزی یا بیماری یا شرایطی مانند اوتیسم، ADHD یا اختلال یادگیری مرتبط باشد

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912
ارزیابی های عصب روانشناختی معمولاً شامل مصاحبه و آزمون های استاندارد توانایی ها و مهارت های شناختی است. روانشناسان مغز و اعصاب ممکن است تشخیص ها را تشخیص داده یا تأیید کنند، به برنامه ریزی کمک می کنند و به سایر ارائه دهندگان خدمات مراقبت بازخورد می دهند.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

وانپزشکی و مغز و اعصاب​

روانپزشکان و متخصصان مغز و اعصاب پزشک پزشکی (با مدرک MD یا DO) هستند. آنها علاوه بر ارزیابی خود و توصیه به بیماران و عزیزانشان، می توانند برای تغییر علائم به وسیله درمان های روانشناختی از طریق تغییر عملکرد مغز، داروهایی را برای کمک به درمان علائم تجویز کنند. شباهت هایی بین این دو رشته وجود دارد، اما بر اساس نوع شرایطی که تمایل دارند با آن کنار بیایند، تا حدی متفاوت هستند.

بالا