آموزشی "نون" تا "یای" نویسندگی✒

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته تالار نویسندگان
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی

سعی کنید در همان چند خط ابتدایی اثرتان گره‌‌افکنی کنید. کاری کنید که از همان ابتدا مخاطب توی ذهنش پرسش ایجاد شود. گره انداختن، درست مثل یک مرداب خیلی قوی یا گرداب عمل می‌کند که در هر شرایطی فرد را به داخل خودش می‌کشاند.

#آموزشی

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی

📝 سعی کنید یک دفتر برای نکته‌برداری و ایده‌هایی که به ذهنتان می‌رسد، داشته باشید. این کار باعث یادگیری بیشتر، بهتر به خاطر سپردن نکته‌ها و ایده‌هایتان می‌شود. هرگاه هم مطلبی را فراموش کردید، می‌توانید به آن رجوع کنید. بهتر است آنچه را که یادداشت می‌کنید، باخطی خوش، چند رنگ متفاوت و رعایت علامت‌های نگارشی بنویسید تا بهتر و باشوقی بیشتر به دفتر نکته‌هایتان رجوع و آن را مرور کنید.

#آموزشی

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی

📝برای اینکه فضاسازی اثرتان طولانی نشود، می‌توانید لابه‌لای اتفاقات داستان‌تان فضاسازی کنید. برای اینکه هم تصویرسازیِ ظاهرِ شخصیتِ اثرتان طولانی نشود، می‌توانید آن را لابه‌لای رخدادهای داستانتان انجام دهید.
لطفاً فراموش نکنید بهتر است، دیالوگ‌ها(گفتگوها) طولانی نباشند و حدوداً هر چهار پنج خط یک دیالوگ وجود داشته باشد.

#آموزشی

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی

وقتی می‌خواهید دست به قلم شوید، ابتدا چیزی را که می‌خواهید بنویسید، برای خودتان تعریف کنید و سپس آن را بنویسید. بعد از آنکه نوشتن اثرتان تمام شد، قبل از انتشارش، دوباره اثرتان را برای خودتان تعریف کنید. ببینم چقدر برای خودتان جالب است؟ اگر مخاطب چنین نوشته‌ای بودید، چه تأثیری روی خودتان و خانواده‌تان می‌گذاشت؟ شما را متحول می‌کرد؟

#آموزشی

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی

حتی اگر یک ژانر خاص دوست دارید، فیلم‌هایی با انواع ژانر تماشا کنید. مجله‌، روزنامه‌ و کتاب‌های زیادی بخوانید. مستندهای زیادی ببینید. اشعار‌ شاعران ایران و جهان را مطالعه کنید؛ این کار نه تنها به قلم شما کمک می‌کند و اثرتان ارزش بیشتری خواهد داشت، بلکه بهتر است یک نویسنده بیشتر از بقیه بداند، بفهمد و با همه نوع مفاهیم و هنری آشنایی داشته باشد.

#آموزشی

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی

📗 سعی کنید به شیوه‌های متفاوتی بنویسید. مثلاً اگر با دست راست می‌نویسید، گاهی با دست چپ نیز بنویسید و برعکس. گاهی در یک حوض آب بنشینید و بنویسید. گاهی در حال قدم زدن توی حیاط و خانه. برخی وقت‌ها روی پشت بام یا درخت و... . این کار باعث انگیزه بیشتر، بهتر نوشتن و کاهش بی‌حوصلگی می‌شود.

📙همیشه منتظر نمانید که یک روز یا یک هفته کاملاً بیکار شوید و بنویسید. لابه‌لای کارهای روزمره‌تان بنویسید. مثلاً گاهی حین کار به نوشتن فکر کنید و اگر حتی یک دقیقه بیکار شدید، بنویسید. فراموش نکنید- قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود-. اینکه باخودتان می‌گویید؛ چون وقت نداریم نمی‌نویسیم یا بعداً می‌نویسیم، بهانه‌ایست که خودتان برای خودتان می‌‌سازید و فقط خودتان را از هدفتان دور می‌‌کنید.

#آموزشی

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی

برای اینکه اثرتان پخته‌تر شود، پس از آنکه نوشتنش به پایان رسید، نیاز است که بارها آن را از نو بخوانید و ویرایش کنید. گاهی هم با صدای بلند آن را بخوانید تا بهتر متوجه ایرادهای نوشته‌تان شوید. پس از آنکه چندین بار این کار را انجام دادید، می‌توانید اثر جدیدی خلق کنید و پس از چند روز به سراغ نوشته قبلیتان بروید. چون در این صورت با حوصله و انرژی‌ بیشتری اثرتان را می‌خوانید و ویرایش می‌کنید و در نتیجه نوشته‌تان بهتر از آب در می‌آید. فراموش نکنید عجله آفت قلم است و با این کار قلمتان را آفت‌زده و نامرغوب می‌کنید.

#آموزشی

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی.

یک نویسنده به سه چیز نیاز دارد:" تجربه، مشاهده و تخیل. برای خود من داستان معمولا با یک ایدهٔ تنها، یا یک خاطره و یا یک‌تصویر آغاز می‌شود. من چیزی به نام الهام نمی‌شناسم. اصلا نمی‌دانم الهام چیست. چیزهایی درباره‌اش خوانده‌ام اما هرگز آن را ندیده‌ام."

ویلیام_فاکنر

#آموزشی

پارسا تاجیک

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-26
لایک‌ها
14,949
امتیازها
93
کیف پول من
1,609
#نکته‌های_نویسندگی

نویسندگی مهم‌تر از هرچیزی عشق و انگیزه می‌خواهد. اگر عاشق نوشتن باشید، کافیست چشم‌هایتان را ببندید، خوب تجسم کنید و آنگاه قلم خودش حرکت می‌کند. اگر چند روز متوالی حتی روزی در حد دقیقه این کار را انجام دهید، به نوشتن عادت می‌کنید. نوشتن یار همیشگی و بهاری شما می‌شود و این باعث زیباتر و شکوفا شدن قلمتان می‌شود. بی‌شک اگر درکنارش فیلم ببینید و کتاب بخوانید، این قلم زیباتر هم خواهد شد.

#آموزشی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا