• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

معرفی کتاب بادبادک باز|نوشته خالد حسینی

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 200
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,405
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
کتاب بادبادک باز نخستین رمان و اثری ماندگار از خالد حسینی، نویسنده افغانستانی ساکن آمریکا است. این اثر داستان زندگی امیر و حسن در جریان بی‌نظمی‌ها و تغییرات افغانستان و سال‌های پس از آن را به تصویر می‌کشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,405
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
کتاب بادبادک باز چه ویژگی‌هایی دارد؟

بادبادک باز (The Kite Runner) نخستین بار در سال 2003 منتشر شد. از جمله ویژگی‌های ب*ر*جسته این رمان این است که نویسنده به خوبی با درد و رنج مردم افغانستان آشنا می‌باشد و ظلم و غم حاکم بر این مردم را به وسیله رمانش به گوش جهانیان رسانده است. نویسنده کتاب بیان می‌کند از تجربه‌های شخصی‌اش برای توصیف کابلِ پیش از جنگ و تصویر کردن زندگی پناهندگان افغان استفاده کرده است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,405
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
بادبادک باز با وجود مشهور نبودن نویسنده‌اش از آغاز انتشار بسیار مورد توجه قرار گرفت، به سرعت شناخته شد و نویسندگان و منتقدان مختلفی از کشورهای مختلف نقد و نظرات خود را درباره این کتاب منتشر کردند. این کتاب برای مدت چند هفته در صدر لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز قرار داشت و به 48 زبان دنیا نیز ترجمه شده است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,405
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
داستان کتاب بادبادک باز:

کتاب بادبادک باز داستان دو پسر به نام‌های امیر و حسن است که با هم دوستان صمیمی‌ هستند و در کابل زندگی می‌کنند. امیر پسر مردی ثروتمند است و حسن فرزند خانواده‌ای فقیر است که خدمت‌کار هستند. توجه ویژه‌ای که پدر امیر به حسن دارد و اختلاف طبقاتی میان امیر و حسن باعث می‌شود امیر در سن دوازده سالگی به دوستش، حسن خیانت کند. هنگامی‌که افغانستان مورد حمله روس‌ها قرار می‌گیرد، امیر به همراه پدرش به آمریکا مهاجرت می‌کند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,405
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
او در طول سال‌های زندگی‌ خود به خاطر خیانتش به حسن عذاب وجدان دارد به‌طوری که در شادترین موقعیت‌های زندگی‌اش هم لحظه‌ای آسوده نیست. هنگامی‌که امیر متوجه می‌شود حسن و همسرش در افغانستان به‌دست طالبان کشته شده‌اند و تنها یک فرزند از آن‌ها باقی مانده است، تصمیم می‌گیرد برای جبران گذشته به افغانستان برگردد و فرزند حسن را نجات دهد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,405
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
فیلم سینمایی بادبادک باز:

در سال 2007 بر اساس رمان بادبادک باز خالد حسینی فیلمی ‌به همین نام توسط مارک فورستر، کارگردان آلمانی – سوئیسی ساخته شد. این فیلم نامزد جایزه‌های سینمایی معتبر و متعددی از جمله اسکار شده است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,405
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
درباره خالد حسینی نویسنده کتاب بادبادک باز:

خالد حسینی (Khaled Hosseini) نویسنده و پزشک افغان تبار و ساکن آمریکا است که در سال 1965 در کابل متولد شد. در کودکی پدرش به عنوان دیپلمات وزارت خارجه افغانستان به همراه خانواده به پاریس اعزام شد و چند سال بعد به دلیل شرایط سیاسی افغانستان بر کنار شد و به ایالات متحده آمریکا درخواست پناهندگی سیاسی داد که پذیرفته شد. حسینی بیشتر افتخارات و شهرتش را به خاطر رمان‌های «بادبادک باز» و «هزار خورشید تابان» است. به طور معمول کتاب‌ها و شعرهایی که توسط نویسندگان افغان و ایرانی نوشته می‌شود در ابتدا به زبان فارسی منتشر می‌شوند و بعد به انگلیسی و زبان‌های دیگر ترجمه می‌شود. وجه تمایز کتاب‌های خالد حسینی با دیگر نویسندگان ایرانی و افغان این است که از ابتدا آثارش را به زبان انگلیسی نوشته و از همان زمان با استقبالی جهانی روبه‌رو شده است. با وجود این که حسینی به زبان‌های فارسی، پشتو، فرانسه مسلط است، انگلیسی را برای نوشتن انتخاب می‌کند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,405
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
در قسمتی از کتاب میخوانیم:
من علی را وادار نکردم پایش را روی میز بگذارد. من که طالبان را توی خانه‌ی بابا نیاوردم تا حسن را با تیر بزنند. اما من بودم که علی و حسن را از خانه بیرون کردم. یعنی این قدر بعید است که تصور کنیم اگر این کار را نمی‌کردم همه‌ی اتفاقات نوع دیگری رخ می‌داد؟ شاید بابا آن‌ها را با ما به آمریکا می‌آورد. شاید حالا حسن هم برای خودش خانه‌ای، شغلی، خانواده‌ای داشت، صاحب یک زندگی بود در یک کشور، که هزاره‌ای بودن یا نبودنش برای کسی اهمیتی نداشت. جایی که حتی مردم نمی‌دانند هزاره‌ای یعنی چه. رحیم خان گفته بود هنوز هم راهی برای بازگشت هست.
با پسری کوچک و یتیم، پسر حسن، یک جایی توی کابل تمام می‌شد. یک زمانی حسن مرا خیلی دوست داشت، بیشتر از همه، طوری که هیچ‌کس مرا دوست نداشته و نخواهد داشت. حالا او رفته بود، اما پاره تنش، پسرش، زنده بود و توی کابل منتظر بود. رحیم خان در گوشه‌ی اتاق نماز می‌خواند. صبح تاریکی که در برابر آسمان سرخ در حال رکوع بود. صبر کردم تا نمازش تمام شود. بعد گفتم می‌خواهم به کابل بروم و گفتم که صبح به خانم و آقای کالرول تلفن کند. گفت: «برایت دعا می‌کنم.»

بالا