• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

مکان های دیدنی مجارستان

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 23
  • بازدیدها 335
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
جاهای دیدنی بوداپست
بوداپست پایتخت مجارستان با داشتن زیباترین بناهای تاریخی جهان، موزه‌ها، جاذبه‌های فرهنگی و چشمه‌های آب گرم لقب پاریس اروپای مرکزی و شهر جادویی اروپا را به خود اختصاص داده است. بیشتر آثار تاریخی و فرهنگی این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو به‌ثبت رسیده‌اند. اگر قصد سفر به مجارستان را دارید، با ما همراه باشید تا جاهای دیدنی بوداپست را به شما معرفی کنیم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

ساختمان پارلمان​

ساختمان پارلمان مجارستان یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های کل کشور و یکی از جاهای دیدنی بوداپست محسوب می‌شود که صدها دفتر پارلمانی را در خود جای داده است و در حاشیه‌ی دانوب قرار دارد. این ساختمان باشکوه به‌سبک معماری احیای گوتیک (گوتیک ریوایوِل) بنا شده است و از هر زاویه‌ای نمای فوق‌العاده‌ای دارد؛ اما وقتی از آن‌سوی دانوب نگاهش می‌کنید، باشکوه‌تر به‌نظر می‌رسد.

جاهای دیدنی بوداپست - ساختمان پارلمان

قسمت‌هایی از ساختمان برای بازدید عموم آزاد است، اما برای ورود باید کارت شناسایی به‌همراه داشته باشید و شاید کیف‌تان را هم بازرسی کنند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

حمام‌ های گلییرت​

جاهای دیدنی بوداپست - حمام‌‌های گِلییِرت

حمام‌های گِلییِرت (Gellért) یکی از بزرگ‌ترین مراکز اِسپای بوداپست است. ازجمله‌ امکانات این مرکز می‌توان به استخر روباز (به استخر موج هم تبدیل می‌شود)، استخر شنای گازدار، سونای فنلاندی و مجموعه‌ی مفرحی از سایر انواع سوناها و استخرها اشاره کرد. در اینجا ماساژ و سایر خدمات اِسپا نیز ارائه می‌شود. ساختمان این مجموعه بین سال‌های ۱۹۱۲ تا ۱۹۱۸ به‌سبک هنر نو ساخته شد و در جنگ جهانی دوم آسیب جدی دید. اما کل مجموعه در سال ۲۰۰۸ بازسازی شد و شکوه سابق به حمام‌های گِلییِرت بازگشت. ضمنا اینجا در تمام ایام هفته باز است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

میدان دلاوران​

جاهای دیدنی بوداپست - میدان دلاوران

میدان دلاوران واقع در انتهای خیابان آندرَشی (Andrássy) بنای یادبود هفت رهبری است که گفته می‌شود مجاری‌ها را از آسیای میانه به حوضه‌ی کارپات هدایت کردند. در بالای ستون مرکزی مجسمه‌ی جبرئیل را می‌بینید که تاجی در دست دارد. در طرفین پایه‌ی مرکزی میدان نیز دو ردیف ستون هم‌شکل قرار دارد که در میان‌شان مجسمه‌های سایر شخصیت‌های تاریخی مجارستان وجود دارد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

جزیره‌ مارگارت​

جاهای دیدنی بوداپست - جزیره‌ی مارگارت

جزیره مارگارت با ۲٫۵ کیلومتر طول در قسمت میانی دانوب قرار دارد و مجموعه‌ی مفرحی از پارک‌ها و امکانات تفریحی را شامل می‌شود. در اینجا مراکزی هم هستند که وسایل نقلیه‌‌ی سبکی مانند ماشین‌های مخصوص زمین گلف اجاره می‌دهند تا بتوانید اطراف جزیره را خوب بچرخید. اگر دونده هستید که دیگر خوش‌به‌حال‌تان! دورتادور جزیره یک مسیر دوی ۵٫۵ کیلومتری ساخته شده که می‌توانید به‌ دور از شلوغی شهر یک دل سیر در آن بدوید. از دیگر جاذبه‌های این جزیره می‌توان به آب‌نمای جالبی اشاره کرد که ر*ق*ص آب آن همگام با موسیقی کلاسیک تنظیم شده است. در این جزیره چند ویرانه‌ی قرون‌ وسطایی و محل کوچکی هم برای مراقبت از پرندگان آبی زخمی وجود دارد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

پیاده راه دانوب​

جاهای دیدنی بوداپست - پیاده‌راه دانوب

پیاده‌راه دانوب از پل الیزابت شروع و به پل چِین ختم می‌شود و با اینکه مسیر کوتاهی است، منظره‌ی فوق‌العاده‌ای دارد و بسیاری از بناهای معروف بوداپست ازجمله قلعه‌ی بودا، مجسمه‌ی آزادی و اَرگ ماهیگیر در پس‌زمینه‌اش پیداست. در سمت خود پیاده‌راه هم به مجموعه‌ی بی‌نظیری از رستوران‌ها و کافه‌های دلپذیر دسترسی خواهید داشت و ضمنا می‌توانید از میدان سِکینی ایشتوان (Szechenyi Istvan) و مجسمه‌ی شازده‌خانم کوچولو دیدن کنید. ضمنا قایق‌سواری در دانوب نیز فراموش‌تان نشود!

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

خانه‌ وحشت​

جاهای دیدنی بوداپست - خانه‌ی وحشت

خانه‌ی وحشت تاریخ رژیم‌های فاشیستی و کمونیستی حاکم بر مجارستان در طول قرن بیستم را روایت می‌کند. این ساختمان در گذشته مقر فرماندهی حزب فاشیست صلیب پیکانی بود و بعدها به زندان و شکنجه‌گاه خدمات امنیت دولتی مجارستان تبدیل شد. بازدید از بخشی از زندان‌های زیرزمین برای عموم آزاد است. در اینجا می‌توانید در مورد این دو رژیم‌ و شهادت‌های برخی از قربانیان‌شان اطلاعات کسب کنید. در این ساختمان گاهی نمایشگاه‌های موقتی دیگری هم برپا می‌شود.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

باسیلیکای سنت استفان​

جاهای دیدنی بوداپست - باسیلیکای سِنت اِستِفان

باسیلیکای سِنت اِستِفان یکی از مهم‌ترین بناهای مذهبی مجارستان است. این کلیسا به‌پاس اِستِفان نخستین پادشاه مجارستان نام‌گذاری شده است و دستی که گفته می‌شود دست راست پادشاه است نیز در محفظه‌ای، در همین محل نگهداری می‌شود. اگر به ارتفاع علاقه‌مندید، می‌توانید به بالای گنبد کلیسا بروید و از آنجا نمای شهر را از زاویه‌ای متفاوت ببینید. این باسیلیکا میزبان کنسرت‌های موسیقی کلاسیک و موسیقی‌های کلیسایی است. این کنسرت‌‌ها گاهی آن‌قدر شلوغ می‌شوند که جمعیت تا بیرون کلیسا و در محوطه‌ی میدان ادامه می‌یابد. ضمنا برای ورود به این کلیسا لباس‌تان باید به‌گونه‌ای باشد که شانه‌ها و زانوهایتان را بپوشاند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

اپراخانه‌ دولتی​

جاهای دیدنی بوداپست - اپراخانه‌ی دولتی

اپراخانه‌ی دولتی مجارستان ساختمانی به‌سبک نئورنسانس یکی از جاهای دیدنی بوداپست است که در سال ۱۸۸۴ به‌دستور امپراتور فرانس یوزِف (Franz Joseph) افتتاح شد. در بیرون ساختمان مجسمه‌های فِرِنس اِرکِل (Ferenc Erkel)، آهنگسار سرود ملی مجارستان، و فِرِنس لیست (Ferenc Liszt)، آهنگساز مجاری، قرار دارند. این سالن اپرا ۱۲۰۰ صندلی گنجایش دارد و یکی از بهترین اپراخانه‌های جهان است که قطعا به بلیت‌خریدنش می‌ارزد. قیمت بلیت هم از ۵۰۰ فورینت شروع می‌شود. حتی اگر برای دیدن اپرا وقت ندارید، تورهایی هستند که در طول روز داخل ساختمان را نشان‌تان می‌دهند، اما معمولا باید از قبل باید برای همراه‌شدن با این تورها وقت بگیرید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

اَرگ ماهیگیر​

جاهای دیدنی بوداپست - اَرگ ماهیگیر

اَرگ ماهیگیر شبیه یادبودهای قرون‌وسطایی و یکی از جاهای دیدنی بوداپست است، اما در اوایل قرن بیستم و به‌سبک نئوگوتیک ساخته شده است. از اینجا می‌توانید دانوب، جزیره‌ی مارگارت و پِست را با چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه ببینید. هنگام غروب منظره‌ی شهر از اینجا بسیار دیدنی است. این بنا به‌خاطر صنف ماهیگیرانی که در گذشته مسئولیت حفاظت از، این قسمت از دیوارهای شهر را در قرون‌وسطی به‌عهده داشتند، به این اسم نام‌گذاری شده است. هفت برج این اَرگ درواقع نماد هفت قبیله‌‌ای هستند که به‌ مستقرشدن مجاری‌ها در حوضه‌ی کارپات کمک کردند.

بالا