مصاحبه سازندگان بازی Horizon Forbidden West در مورد ویژگی‌های جدید آن

• نویسنده موضوع Kooki♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 321
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Kooki♡

سرپرست بازنشسته بخش تکنولوژی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
گلایدر نیز همان‌طور که اشاره کردم، امکان پایین آمدن هرچه سریع‌تر از بلندی‌ها را به شما می‌دهد و اکنون با کمک قلاب و گلایدر، نیازی نیست که برای بالا رفتن و پایین آمدن از بخش‌های کوهستانی به زحمت زیادی بیافتید و زمانی طولانی را پشت‌سر بگذارید تا مسیر مربوطه را پیدا کنید.
این مکانیزم‌ها درکنار راحت‌تر کردن گشت‌وگذار در محیط، روی نحوه‌ی برخورد با دشمنان نیز تأثیر می‌گذارند و برای مثال می‌توان با استفاده از گلایدر، دشمنان را غافلگیر کرد. همچنین می‌توانید بعضی از این قابلیت‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید و مثلاً بلافاصله بعد از پرتاب قلاب و بالا رفتن، گلایدر را باز کنید و به این شکل حرکاتی سریع و آزادانه را تجربه کنید.
جست‌وجو در دنیای زیر آب نیز مکانیزم‌های خاص خود را دارد و این بار درکنار ماجراجویی در محیط‌های زمینی و ارتفاعات، می‌توانید به پایین‌ترین بخش‌های زیر آب هم سری بزنید و از زیبایی‌های آن ل*ذت ببرید؛ جایی که با کمک ماسک مخصوص و قابلیت‌هایی مثل سریع‌تر شنا کردن در مسیر جریان آب، لحظات جالبی را فراهم می‌کند. قابلیت جا خالی دادن زیر آب برای فرار از چنگ ربات‌ها و همین‌طور امکان استفاده از بمب‌های دودی زیر آب برای کور کردن موقت آن‌ها نیز در نظر گرفته شده و موارد دیگری را هم خواهیم داشت که در آینده با آن‌ها آشنا می‌شوید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
این سؤال را حتماً باید بپرسم. آیا قابلیت سواری گرفتن از Tremortuskها را خواهیم داشت؟
متایس دی‌یونه: سؤال خوبی را مطرح کردید. در این نسخه شاهد ربات‌های بیشتری برای سوار شدن خواهیم بود، مثل Clawstriderها (ربات‌های رپتر مانند) که در دموی بازی هم سواری با آن‌ها را دیدید. نمونه‌های دیگری را هم خواهیم داشت که فعلاً نمی‌توانم در مورد آن‌ها صحبت کنم، ولی متأسفانه قابلیت سوار شدن روی Tremortuskها وجود نخواهد داشت.
علت اصلی این قضیه هم به موضوعی برمی‌گردد که چند سال قبل در زمان تولید Horizon Zero Dawn با آن روبه‌رو شدیم. در آن زمان روی نمونه‌های اولیه از ربات‌های عظیمی کار می‌کردیم که بازیکن بتواند سوار آن‌ها شود، ولی بعد به این نتیجه رسیدیم که در این صورت دوربین خیلی عقب می‌رود و تصویر ایلوی روی صفحه بسیار کوچک می‌شود.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
یعنی شرایط جوری می‌شود که انگار فقط در حال کنترل آن ربات غول‌پیکر هستید، نه خود ایلوی. و از آنجایی که ما همواره دوست داریم بازیکن خود را در نقش ایلوی احساس کند، سواری گرفتن از ربات‌های عظیم‌الجثه حس و حال جالبی نداشت و به تجربه‌ی گیم‌پلی آسیب می‌زد. ما همیشه به‌دنبال این هستیم که دوربین تا جای ممکن به ایلوی نزدیک باشد، چرا که قرار است شما در قالب این شخصیت قرار بگیرید و با او ارتباط برقرار کنید. به همین دلیل درنهایت وقتی دیدیم آزمون و خطاها در زمینه‌ی سواری گرفتن از ربات‌های بزرگ به نتیجه‌ی مطلوبی نمی‌رسد، تصمیم گرفتیم این قضیه را رها کنیم.
سواری گرفتن ایلوی از Clawstrider در بازی Horizon Forbidden West

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
دموی بازی به شکل 4K 30fps اجرا می‌شد. آیا برنامه‌ای هم برای حالت 60fps دارید؟
متایس دی‌یونه: بله، نسخه‌ی پلی استیشن 5 بازی دارای دو حالت گرافیکی خواهد بود. یکی Quality Mode که کیفیت تصویر در آن بالاتر است و به شکل 4K 30fps اجرا می‌شود و دیگری هم Performance Mode که به شکل 60fps اجرا خواهد شد.
در دموی هورایزن فوربیدن وست با ویژگی‌های جدیدی در بخش مبارزات نزدیک آشنا شدیم، مثل جایی که ایلوی بعد از زدن ضربه‌ای به دشمن، با تیر و کمان نیز در حالتی زمان‌بندی‌شده به او حمله می‌کرد. بخش مبارزات بازی چه تغییرات دیگری نسبت به قبل داشته است؟

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
متایس دی‌یونه: ما احساس می‌کردیم که سیستم مبارزات نزدیک نسخه‌ی اول کمی سطحی و بدون تنوع است. با اینکه حرکات مختلفی برای این بخش طراحی شده بود ولی در طول بازی برخلاف ویژگی‌هایی مثل مهارت‌ها، پوشش‌ها و سلاح‌ها که به تدریج بهتر و پیشرفته‌تر می‌شدند، مبارزات نزدیک تغییر خاصی نمی‌کردند. بنابراین تصمیم گرفتیم برای نسخه‌ی جدید قابلیت‌های بیشتری را در اختیار بازیکن قرار دهیم تا به تدریج قدرتمندتر شود. به همین دلیل درخت مهارت‌های بازی را هم به‌طور کامل از نو طراحی کردیم و اکنون یکی از شاخه‌های درخت مهارت‌ها به‌طور اختصاصی متعلق به مبارزات نزدیک خواهد بود و می‌توان با کمک آن به مواردی مثل کمبوهای جدید دست پیدا کرد.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
از حرکات جدید بازی هورایزن فوربیدن وست می‌توان به Resonance Blast اشاره کرد؛ همان حرکت ویژه‌ای که در نمایش بازی مشاهده کردید و وقتی حلقه‌های انتهای نیزه شروع به درخشیدن می‌کنند و به‌طور کامل پُر می‌شوند، می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید و پس از آن هم تیری به سمت دشمن رها کنید که آسیب زیادی به او وارد می‌کند و این قابلیت هم ازطریق درخت مهارت‌ها آزاد می‌شود.
شارژ شدن نیزه که به آن اشاره کردم هم با نوار مخصوصی در ارتباط است که در پایین سمت راست تصویر به چشم می‌خورد و توسط کارهای تکنیکی بازیکن پُر می‌شود، مثل تیراندازی به سمت سر دشمنان و انداختن کلاهخود آن‌ها یا تیراندازی به نقاط ضعف دشمنان که باعث می‌شود امتیاز مخصوصی به بازیکن داده شده و نوار موردنظر شارژ شود و بتوان یکی از این حرکات ویژه را انجام داد.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
همچنین تکنیک‌های مخصوصی برای سلاح‌ها خواهیم داشت که عمق بیشتری به مبارزات می‌دهد. هر کلاس اسلحه مثل تیر و کمان معمولی یا تیر و کمان قلاب‌سنگی (Slingshot) یکی دو تکنیک ویژه خواهد داشت که نمونه‌ای از آن را در اواخر نمایش بازی دیدید؛ جایی که ایلوی روی زانوی خود می‌نشیند و تیری بسیار قدرتمند را به سمت Tremortusk پرتاب کرده و او را از بین می‌برد. این تکنیک هم ازطریق درخت مهارت‌ها به‌دست آمده و می‌توان در طول بازی از این تکنیک‌ها استفاده کرده و در زمان دلخواه بین آن‌ها جابه‌جا شد و بهترین مورد را انتخاب کرد.
در نمایش‌های هورایزن فوربیدن وست با ربات‌های پرنده‌ی جدیدی به نام Sunwingها یا ربات‌های ترانادان مانند آشنا شده‌ایم (ترانادان‌ها خزندگان بالداری بودند که ده‌ها میلیون سال قبل درکنار دایناسورها زندگی می‌کردند، ولی در حقیقت دایناسور محسوب نمی‌شدند). این قضیه باعث شده طرفداران بازی به‌شدت مشتاق پرواز کردن با این موجودات باشند. آیا امکان گشت‌وگذار هوایی در بازی وجود خواهد داشت؟
متایس دی‌یونه: ما از این قضیه آگاه هستیم که سواری گرفتن از موجودات پرنده جزو بزرگ‌ترین خواسته‌های طرفداران هورایزن است، ولی در حال حاضر نمی‌توانم به این سؤال پاسخ مثبت یا منفی بدهم و فقط می‌توانم در مورد چیزهایی صحبت کنم که در نمایش گیم‌پلی بازی دیده شدند.
بازی Horizon Forbidden West و ربات های وحشی در حال پرواز در آسمان مقابل ابرها

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
بازی در حال حاضر در چه مرحله‌ای از روند تولید خود قرار دارد؟
متایس دی‌یونه: ما به‌تازگی مرحله‌ی بتای بازی را با موفقیت پشت‌سر گذاشته‌ایم که نشان می‌دهد پروسه‌ی تولید تا جای خوبی پیش رفته است. این روزها در مراحل پایانی ساخت بازی قرار داریم و روی کارهایی مثل پولیش و برطرف کردن باگ‌ها و ایرادات کار می‌کنیم. همچنین روی بعضی از ویژگی‌های بازی کار می‌کنیم که در طول تولید پروژه وقت‌گیر بودند و به خوبی به آن‌ها نرسیده بودیم، مثل بعضی از ربات‌ها. روی صح*نه‌های سینمایی پایانی هم کار می‌کنیم و در مجموع در حال جمع کردن تمام بخش‌های بازی هستیم. ولی با اینکه در مراحل انتهایی کار به سر می‌بریم، هنوز باتوجه‌به ابعاد و عظمت بازی چیزهای زیادی باقی مانده که باید به آن‌ها رسیدگی کنیم.
آیا تفاوت چشمگیری بین نسخه‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 بازی هورایزن فوربیدن وست وجود خواهد داشت؟ تولید هم‌زمان بازی برای دو نسل مختلف باعث ایجاد محدودیتی برای نسخه‌ی پلی استیشن 5 نشده است؟

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
متایس دی‌یونه: فکر نمی‌کنم تولید بازی برای دو نسل محدودیتی را برای ما ایجاد کرده باشد. وقتی که اولین مراحل ایده‌پردازی را برای این نسخه شروع کردیم، ایده‌های بزرگ زیادی برای آن داشتیم که بدون درنظرگرفتن سخت‌افزارهای بازی به سراغ آن‌ها رفتیم و موفق شده‌ایم تجربه‌ای منحصربه‌بفرد را بدون درگیر شدن با محدودیت خاصی تولید کنیم. برای طراحی مأموریت‌های بازی هم خود را درگیر سخت‌افزارها نکردیم و دوست داشتیم یک ماجراجویی جذاب را برای مخاطبان فراهم کنیم.
تولید بازی برای کنسول‌های دو نسل مختلف، محدودیتی برای سازندگان آن ایجاد نکرده و نسخه‌ی پلی استیشن 5 به‌لطف قدرت بالای خود ویژگی‌هایی مثل حالت 60fps خواهد داشت
در مورد تفاوت‌های دو نسخه، به جز بحث صدای سه‌بعدی، بارگذاری‌های سریع‌تر و استفاده از ویژگی‌های دوال سنس، می‌توان به تفاوت‌های گرافیکی بازی اشاره کرد و در پلی استیشن 5 می‌توانیم جزئیات به مراتب بیشتری را درون بازی پیاده‌سازی کنیم که یکی از آن‌ها موهای ریز روی صورت ایلوی هستند.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
احتمالاً بیشتر مخاطبان متوجه چیزهایی مثل خزه‌های روی صخره‌ها در نمایش بازی نشده‌اند، ولی همین خزه‌ها هم به‌لطف قدرت پلی استیشن 5 به شکلی طراحی شده‌اند که تک‌تک بخش‌های آن‌ها به‌صورت جداگانه رندر می‌شوند. این کنسول واقعاً قدرت بالایی دارد و به ما کمک می‌کند که جزئیات بسیار بیشتری را به بازی اضافه کنیم و مثلاً یکی دیگر از مواردی که می‌توانم به آن اشاره کنم، نحوه‌ی نورپردازی بازی روی این کنسول است.
نورپردازی نسخه‌ی پلی استیشن 5 حالتی سینمایی دارد که پیش از این تنها می‌توانستیم در میان‌پرده‌ها و ویدیوهای سینمایی به سراغ آن برویم، ولی اکنون به‌لطف قدرت بالای این کنسول درون گیم‌پلی هم از آن استفاده می‌کنیم و سیستم نورپردازی و رندر بسیار باکیفیتی را در اختیار داریم.

بالا