مصاحبه سازندگان بازی Horizon Forbidden West در مورد ویژگی‌های جدید آن

• نویسنده موضوع Kooki♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 321
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Kooki♡

سرپرست بازنشسته بخش تکنولوژی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
مصاحبه سازندگان بازی Horizon Forbidden West در مورد ویژگی‌های جدید آن

مصاحبه سازندگان بازی Horizon Forbidden West در مورد ویژگی‌های جدید آن​

کارگردان و نویسنده‌ی Horizon Forbidden West از ویژگی‌های مختلف بازی، حالت 60fps آن و تفاوت‌های نسخه پلی استیشن 5 و 4 این اثر صحبت کرده‌اند.

بازی Horizon Zero Dawn با عرضه در سال ۲۰۱۷ برای پلی استیشن 4، به یکی از بهترین آثار کنسول نسل قبل سونی تبدیل شد؛ بازی زیبایی که ترکیبی جذاب از یک دنیای پساآخرالزمانی خوش آب و رنگ را درکنار موجودات و دایناسورهای روباتیک به نمایش می‌گذاشت و بار دیگر نام استودیو گوریلا گیمز (Guerrilla Games) را به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های باکیفیت سونی مطرح کرد.
سال گذشته بود که بالاخره نسخه‌ی دوم بازی با نام Horizon Forbidden West برای پلی استیشن 5 معرفی شد و بعدها اعلام شد که نسخه‌ای از آن برای پلی استیشن 4 نیز آماده می‌شود؛ اثری که احتمالاً امسال منتشر خواهد شد، ولی هنوز تاریخ عرضه‌ی دقیقی ندارد. در جدیدترین نمایش بازی که شامل بخش‌هایی از گیم‌پلی آن می‌شد، شاهد نکات جالب زیادی بودیم و به‌تازگی دو نفر از اعضای تیم تولید بازی هم به صحبت در مورد آن پرداخته‌اند؛ متایس دی‌یونه، کارگردان بازی و بنجامین مک‌کاو، نویسنده‌ی آن که در نسخه‌ی قبلی نیز همین سِمَت‌ها را برعهده داشتند و این بار با تجربه‌ای بیشتر، قصد ارائه‌ی اثری بهتر از قبل را دارند.
ایلوی در کنار رودخانه و گل‌ها در بازی Horizon Forbidden West

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
برای نشان دادن یک دنیای پساآخرالزمانی در آمریکا، می‌توان مناطق زیادی را انتخاب کرد. چرا برای نمایش اخیر بازی به سراغ ایالت کالیفرنیا و شهر سان‌فرانسیسکو رفتید؟

بنجامین مک‌کاو: نمایش مناظر و موقعیت‌های مکانی معروف آمریکا، بخشی از DNA مجموعه‌ی Horizon محسوب می‌شود و سان‌فرانسیسکو هم با آن طبیعت زیبای خود، انتخابی طبیعی برای حضور در نسخه‌ی دوم بود و از همان روزهای اول تولید بازی به فکر طراحی سان‌فرانسیسکوی پساآخرالزمانی با حضور ربات‌های مرگبار بودیم. البته بازی Horizon Forbidden West درکنار سان‌فرانسیسکو، مناطق بسیار متنوع دیگری نیز خواهد داشت و چیزی که در این دمو دیدید، تنها بخش کوچکی از مناطق گسترده‌ی بازی بود و ایلوی (Aloy) در طول سفر حماسی خود به ماجراجویی در بخش‌های دیگری هم می‌پردازد.
آیا برای بخش‌های زیر آب که به این نسخه اضافه شده‌اند، مواردی مثل لوت‌ها، آیتم‌های جمع‌کردنی و مأموریت‌های جانبی هم در نظر گرفته‌اید تا بازیکن‌ها بیشتر تشویق به گشت‌وگذار زیر آب شوند؟
متایس دی‌یونه: اکتشاف زیر آب، بخش کاملاً جدیدی در این نسخه محسوب می‌شود و برخلاف بازی قبلی که ایلوی تنها می‌توانست روی سطح آب شنا کند، این بار توانایی این را دارد که به عمیق‌ترین نواحی ممکن رفته و با کمک ماسک مخصوص خود، تا زمانی‌که می‌خواهد زیر آب بماند. بنابراین بازیکن‌ها نگرانی و استرسی بابت تمام شدن اکسیژن نخواهند داشت و می‌توانند در کمال آرامش به جست‌وجو در مناطق زیبای زیر آب بپردازند.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
از آنجایی که داستان بازی در هزار سال آینده اتفاق می‌افتد، کره‌ی زمین دستخوش تغییرات اقلیمی شده و سطح آب هم خیلی بالاتر از قبل آمده و بخشی از سازه‌های انسان‌ها زیر آب فرو رفته‌اند. همین موضوع هم باعث می‌شود خیلی از مناطق طراحی شده در نقشه‌ی Horizon Forbidden West زیر آب قرار گرفته باشند و شاهد شهرهای غرق‌شده‌ای باشیم که ماجراهای خاص خود را دارند. الآن نمی‌خواهم به همه‌ی جزئیات اشاره کنم، ولی در بازی با سناریوها و ماجراهای زیرآبی زیادی روبه‌رو خواهید شد و مأموریت‌ها و فعالیت‌های جانبی مختلفی برای این بخش‌ها در نظر گرفته شده که شامل کشف رازهای جالب یا کمک به مردم می‌شود.
بازی به چه صورت از قابلیت‌های جدید پلی استیشن 5 استفاده می‌کند؟
متایس دی‌یونه: یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌هایی که این روزها به‌عنوان یک بازی‌ساز با آن سر و کار دارم، سرعت بارگذاری فوق‌العاده بالای پلی استیشن 5 است. پیش از این وقتی می‌خواستیم در زمان تولید بازی وارد بخش خاصی از آن شویم و چیزی را تست کنیم، ممکن بود مجبور شویم تا دو دقیقه هم برای بارگذاری آن صبر کنیم و در این مواقع من به سراغ چک کردن گوشی خود یا خواندن ایمیل‌ها می‌رفتم. ولی الآن دیگر امکان انجام چنین کارهایی را ندارم، چرا که همه‌چیز در عرض چند ثانیه بارگذاری می‌شود و تمام! چنین چیزی واقعاً فوق‌العاده است.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
بخش‌های زیر آب در بازی Horizon Forbidden West اهمیت بالایی دارند و مأموریت‌های متنوعی را به خود اختصاص داده‌اند
از طرف دیگر از قابلیت‌های کنترلر دوال سنس (DualSense) نیز استفاده می‌کنیم و ویژگی‌هایی مثل تریگرهای تطبیقی که مثلاً کشش کمان را به بازیکن انتقال می‌دهند را در آن به کار می‌بریم. و همین‌طور قابلیت بازخورد لمسی این کنترلر و البته صدای سه‌بعدی پلی استیشن 5. این ویژگی‌ها خیلی خوب با حال و هوای بازی ترکیب می‌شوند و تجربه‌ای را به وجود می‌آورند که بازیکن بیش‌ازپیش در آن غرق می‌شود؛ چیزی که ما به‌شدت به‌دنبال آن هستیم و می‌خواهیم کاری کنیم که مخاطب دوست داشته باشد واقعاً در دنیای بازی حضور پیدا کند و جزئی از آن باشد.

در مجموع قابلیت‌های متنوع پلی استیشن 5 در ارتباط با کنترلر و صدای سه‌بعدی و البته قدرت پردازشی و گرافیکی بالای آن باعث می‌شود نه‌تنها اثری زیباتر از قبل را ارائه دهیم، بلکه حس حضور در بازی را نیز بیشتر از قبل تقویت کنیم.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
از قابلیت‌های ری تریسینگ چه استفاده‌ای خواهید کرد؟
متایس دی‌یونه: ما از تکنولوژی ری تریسینگ برای موارد متعددی استفاده می‌کنیم؛ از موتور صوتی بازی و فیزیک آن تا رندر و پردازش گرافیک. البته من مهندس تکنیکی نیستم و نمی‌توانم در این زمینه به جزئیات کاملی اشاره کنم، ولی از ری تریسینگ استفاده‌های زیادی خواهیم کرد.
مبارزه ایلوی با Tremortusk در بازی Horizon Forbidden West

در جریان نبرد ایلوی با Tremortusk (ربات عظیم‌الجثه و ماموت‌مانند) شاهد تخریب گسترده‌ای در محیط بودیم. آیا در محیط‌های جهان‌باز (اپن‌ورلد) بازی از این تخریب‌ها زیاد خواهیم دید یا تنها به بخش‌های خاص داستانی مربوط می‌شوند؟

متایس دی‌یونه: چیزی که در آن بخش دیدید را می‌توان یک ست‌پیس دانست (بخش‌های جذاب بازی‌های ویدیویی که حالتی سینمایی به آن‌ها می‌دهند). در طول بازی و در مأموریت‌های داستانی و بعضی بخش‌های خاص به سراغ چنین ست‌پیس‌هایی می‌رویم و درعین‌حال تخریب‌پذیری در ارتباط با مواردی مثل درختان، صخره‌ها و موارد کوچک‌تر هم در دنیای بازی وجود خواهد داشت.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
به‌طور کلی می‌توانم بگویم در Horizon Forbidden West شاهد تخریب‌پذیری بالایی خواهید بود ولی به علت وسعت بالای دنیای بازی نمی‌توانیم به سراغ تخریب‌پذیری کامل در تمام بخش‌ها برویم. بازی نیز چنین چیزی را نمی‌طلبد و بیشتر سعی ما بر این است که قدرت بالای ربات‌ها را از این طریق نشان دهیم که چگونه درخت‌ها و دیوارها را تخریب می‌کنند، ولی این به مفهوم تخریب‌پذیری کل دنیای بازی نیست.
ما بعد از مناطق سرد و یخ‌زده‌ی Horizon : The Frozen Wilds (بسته‌ی الحاقی نسخه‌ی اول)، سواحل گرم و آفتابی نسخه‌ی جدید را دیدیم. بازی از نظر تنوع محیط‌ها و مناطق نسبت به Horizon Zero Dawn در چه وضعیتی به سر می‌برد؟

بنجامین مک‌کاو: در مورد گیم‌پلی بهتر است متایس صحبت کند ولی در مورد بخشی که در دمو دیدیم، داستان در سان‌فرانسیسکوی گرم و استوایی در فضایی پساآخرالزمانی می‌گذرد که تنها یکی از بخش‌های کوچک بازی خواهد بود و درکنار آن با شرایط آب و هوایی بسیار متنوع و مناطق جغرافیایی زیادی همراه خواهیم شد. به‌طور کلی نقشه‌ی بازی شامل بخش‌های زیادی از ایالت‌های غربی آمریکا می‌شود که در حال حاضر نمی‌توانیم صحبت زیادی در مورد آن‌ها داشته باشیم و دوست داریم خود بازیکن‌ها این مناطق را در زمان تجربه‌ی بازی ببینند.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
متایس دی‌یونه: سان‌فرانسیسکو در غربی‌ترین بخش ایالات متحده و درکنار اقیانوس قرار گرفته و بازی نه از آن‌جا، بلکه از بخش‌های شرقی‌تر شروع می‌شود و به تدریج به سواحل غربی می‌رسد. همان‌طور که بن گفت، در طول سفر و ماجراجویی درون بازی با مناطق بسیار متنوعی روبه‌رو خواهید شد که بعضی از آن‌ها مثل جنگل‌ها و بیابان‌ها را تا امروز در نمایش‌های بازی دیده‌اید.
هر بخش حیات وحش خاص خود را خواهد داشت و برای مثال حیوانات ساکن مناطق خشک با نمونه‌های حاضر در مناطق مرطوب متفاوت خواهند بود. ربات‌ها نیز نسبت به حال و هوای هر منطقه با منطقه‌ی دیگر فرق می‌کنند و مثلاً جایی که آب باشد، Snapmawها (ربات‌های تمساح‌مانند) هم حضور پررنگ‌تری خواهند داشت.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
از طرف دیگر سیستم جدید بالا رفتن از ارتفاع و موانع، یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های آن با نسخه‌ی قبلی خواهد بود. همچنین به کمک قلاب مخصوص می‌توانید سریع‌تر از مناطق کوهستانی بالا بروید و با گلایدر هم خیلی راحت‌تر به سمت پایین بیایید. چنین قابلیت‌هایی دست به‌دست هم می‌دهند تا حس گشت‌وگذار در بازی نسبت به قبل تقویت شده و بتوانید راحت‌تر و سریع‌تر از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر بروید. در مورد بخش‌های سرد The Frozen Wilds هم صحبت کردید و باید بگویم که اگر این بخش‌ها را دوست داشته‌اید، در نسخه‌ی جدید هم مناطق بسیار سرد و یخ‌زده‌ای در انتظار شما خواهد بود.
شنا الوی زیر آب کنار موجود مکانیکی بزرگ و خزه ها در بازی هورایزن فوربیدن وست پلی استیشن

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
کمی بیشتر در مورد قابلیت‌های جدید گشت‌وگذار در محیط صحبت کنید و به ما بگویید که ابزار جدید ایلوی چگونه با طراحی متفاوت دنیای این نسخه ترکیب می‌شوند.
متایس دی‌یونه: ما در زمان طراحی بازی Horizon Zero Dawn تلاش کرده بودیم دنیای عظیمی را تدارک ببینیم که بازیکن‌ها توانایی جست‌وجو در بخش‌های مختلف آن را داشته باشند و به هر کجای این دنیا که می‌خواهند سر بزنند. مثلاً اگر منظره‌ی جالبی را در دوردست می‌دیدند، می‌توانستند به سراغ آن بروند و از نزدیک با آن روبه‌رو شوند. این قضیه با بازی‌های Killzone خیلی متفاوت بود و آن بازی‌ها حالتی خطی‌تر داشتند و اجازه‌ی چنین آزادی عملی را به مخاطب نمی‌دادند. بااین‌حال در نسخه‌ی اول Horizon، همچنان محدودیت‌هایی وجود داشت و برای مثال بعضی از بخش‌ها را زردرنگ کرده بودیم تا به بازیکن بگوییم تنها می‌تواند از این نقاط بالا برود و راه دیگری ندارد. ولی این بار همه‌چیز آزادانه‌تر شده و دیگر محدودیتی وجود نخواهد داشت.

Kooki♡

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-21
لایک‌ها
19,147
امتیازها
248
کیف پول من
4,446
برخلاف Horizon Zero Dawn، در نسخه‌ی جدید خبری از محدودیت برای صعود از صخره‌ها نخواهد بود و می‌توان با آزادی کامل از هر جایی بالا رفت
البته این قضیه در دموی به نمایش درآمده از بازی Horizon Forbidden West خیلی واضح نبود، ولی اکنون شما می‌توانید از هر جایی که می‌خواهید بالا بروید. همچنین نیازی ندارید که همیشه از Focus استفاده کنید (ابزار مخصوصی که به ایلوی اجازه می‌دهد محیط اطراف را بهتر ارزیابی کرده و به اطلاعات بیشتری برسد). Focus این بار بیشتر در بخش‌هایی کارایی دارد که شرایط نوری خوب نیست و مثلاً شب‌ها که دید کمتری دارید، این وسیله به شما کمک خواهد کرد. البته بدون استفاده از آن نیز می‌توانید از هر جایی که خواستید صعود کنید و نیاز اجباری به آن نخواهید داشت، ولی در صورت نیاز قابلیت یاری رساندن به شما را دارد.

بالا