• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

اخطار:گیاه مفید اما کشنده!!!!!

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 587
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان نارسایی قلبی
یکی از مهم ترین موارد استفاده از گل انگشتانه در طب سنتی ، درمان نارسایی های قلبی می باشد . تا سال ها پزشکان سنتی به توصیه زکریا رازی از این گیاه برای درمان بیمارانی که دچار مشکلات قلبی بوده اند استفاده می کردند . تا سال 2005 پزشکان مدرن اعتقادی به استفاده از این گل نداشتند تا اینکه طبق آزمایش های جدید ثابت شد که این گل دارای گلیکوزیدهایی مثلdigitoxin و digoxin می باشد که برای درمان نارسایی های قلبی بسیار مفید می باشند .

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان Hypertrophie
این بیماری که در طب سنتی به پرسازی نیز مشهور بوده است ، سبب می شود تا بزرگ شدن بافت ها و اندام به دلیل حجیم شدن یاخته ها آن بافت ، صورت بگیرد . معمولا در این حالت یاخته های بافت آب و خوراک بیشتری جذب می کنند . استفاده از برگ های گل انگشتانه یکی از راه هایی است که می تواند بر این بیماری فائق بیاید . البته ذکر این نکته لازم است که این خاصیت گل انگشتانه توسط پزشکان طب سنتی یونانی کشف شده است و سپس پزشکان ایرانی نیز از آن استفاده کردند .

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
ادرار آور
گیاه انگشتانه دارای برگ هیا زیبای ارغوانی رنگ می باشد که به همین دلیل از آن برای مصارف زینتی نیز استفاده می شود . این برگ ها دارای مقادیر زیادی دیجیتال هستند . دیجیتال موجود در این برگ ها خواص بسیاری دارد . یکی از مهم ترین خواس دیجیتال ، اداری آوری آن می باشد . برای کسانی که مشکل در تولید ادرار دارند ، استفاده از برگ های گل انگشتانه توصیه می شود . البته باید دقت کنید که حتما باید این مصرف زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرید . این گل به شدت سمی نیز می باشد و اگر محتاط نباشید ، منجر به بروز مشکلات خطرناکی می شود .

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان ذات الریه
در میان دست نوشته های طبیب معروف یونانی آگوستوس سزاروس ، برای درمان ذات الریه از گلبرگ های گل انگشتانه استفاده می شده است . به همین منوال پزشکان تا سال 1910 از این گیاه برای درمان این بیماری استفاده می کردند بدون اینکه بدانند دقیقا این گل چگونه باعث بهبود بیماری می شود تا اینکه بالاخره در سال 1910 دانشمندان فهمیدند که خواص دیجیتال موجود در برگ های این گیاه است که منجر به درمان ذات الریه می شود .

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
عوارض گل انگشتانه
همان طور که در مورد خواص گل انگشتانه حرف زدیم ، باید به عوارض آن نیز استفاده کرد . این گل در دسته گیاهان سمی قرار می گیرد . یعنی تنها یک رده پایین تر از گیاهان خیلی سمی . اگر از قسمت های اشتباه این گل استفاده کنیم ، عوارض فراوانی را تجربه خواهیم کرد که از جمله مهم ترین آنها می توان به تهوع ، استفراغ ، دلپیچه ، اسهال ، گلو درد ، خارش های موضعی ، سرگیجه ، سر درد و در بعضی موارد مشکلات قلبی اشاره کرد . به همین دلیل است که استفاده از این گیاه تنها باید با مشورت پزشک و همچنین دقیقا به همان میزانی که توصیه شده است استفاده کنیم .

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
نحوه پرورش گل انگشتانه
همان طور که گفتیم این گل بومی ایران نیست ولی به خاطر زیبایی منحصر به فردش شاید دوست داشته باشید این گل را برای مصارف زینتی پرورش دهید . باید دقت داشته باشید که دمای مناسب برای بذر این گل 18 تا 20 درجه می باشد . از آنجایی که این گیاه بیشتر در کشور های اروپایی می روید ، به نور آفتاب کم و دمای معتدلی نیاز دارد . دمای 15 درجه مناسب ترین دما برای رشد این گیاه می باشد به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می دهیم این گل را در پاییز بکارید تا به بیشترین بازدهی برسید . همان طور که گفتیم این یک گیاه دو ساله است که به میران قابل توجه ای آب نیاز دارد . در سال اول 450 تا550 میلی لیتر آب و در سال بعد دو برابر این مقدار آب مصرف می کند .

ac-image-or1564648709F5.jpeg

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
سخن آخر
گیاهان دارویی از جمله انگشتانه، لوفا، آقطی و ... امروزه در درمان بسیاری از بیماری ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. همان طور که گفته شد گل انگشتانه بومی ایران نیست، اما می توان با ایجاد شرایط معتدلی مثل دمای ۱۸ تا ۲۰ و همچنین رطوبت مناسب به عنوان یک گیاه زینتی زیبا آن را پرورش داد. با این حال دقت کنید که به دلیل سم زیاد این گیاه، هرگز بدون تجویز متخصص از آن استفاده دارویی نکنید. هم اکنون از مواد موثر گل انگشتانه در صنایع داروسازی برای تولید دارو های مختلفی مثل ایزولانید و کاردینوکسین استفاده می شود.

بالا