• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مکان های دیدنی قبرس

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 14
  • بازدیدها 515
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
طبیعت، آثار تاریخی و البته سواحل، قبرس را به مقصدی هیجان انگیز تبدیل کرده اند، سرزمینی جذاب در دریای مدیترانه که فقط جزیره ای آرام با سواحل زیبا نیست بلکه با تاریخی طولانی گنجینه ای از آثار تاریخی و البته طبیعتی چشم نواز را در خود جای داده است. درست است که لارناکا در قبرس جنوبی مقصد سفر خیلی از ما ایرانی هاست اما این جزیره شهرهای دیگری هم دارد، شهرهایی مثل نیکوزیا، گیرنه، فاماگستا، لفکا و … که در قبرس شمالی قرار گرفته اند و هر کدام دنیایی از جاذبه های تماشایی اند

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
کوریون باستان
شهر باستانی کوریون یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قبرس اروپایی و جز جاهای دیدنی قبرس جنوبی است. این شهر باستانی نمایی رو به دریای مدیترانه دارد؛ ترکیب دریا و آسمان منظره‌ای چشم‌نواز و نامتناهی را خلق کرده که با ایستادن بر فراز تپه‌های کوریون می‌توانید آن را مشاهده کرده و از آن ل*ذت ببرید.

کوریون باستان در ۱۸ کیلومتری غرب ساحل لیماسول قرار دارد و قدمت آن به صده ۸ قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. در کوریون بناهای دیدنی نسبتا زیادی وجود دارد که تماشای آن‌ها می‌تواند برای لحظه‌ای شما را به زندگی در دوران صده ۸ قبل از میلاد مسیح ببرد. استادیوم کوریون، خانه گلادیاتورها، بازار رومی، خانه آشیل، آگورا، کلیساها، حمام‌ها و اتاق از جمله مکان دیدنی شهر باستانی کوریون هستند که موقع رفتن به کوریون نباید دیدن آن‌ها را فراموش کنید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
قلعه سنت هیلاریون
سنت هیلاریون جز جاهای دیدنی قبرس شمالی به‌شمار می‌رود. این قلعه در ن*زد*یک*ی شهر گیرنه واقع شده و از قلعه‌های بازمانده قرن یازدهم است. برای رسیدن به سنت هیلاریون باید به شهر گیرنه رفته و بخشی از مسیر را با پای پیاده طی کنید. وقتی به ورودی قلعه می‌رسید یک کافه آنجا جا خوش کرده است که می‌توانید در آنجا کمی استراحت کرده، یک فنجان قهوه نوش جان کنید یا یک اسنک سفارش داده و گرسنگی خود را رفع کنید.

همه جای قلعه دیدنیست و شاید کمتر کسی باشد که از تماشای آن ل*ذت نبرد؛ اما هیچ منظر‌ای تماشایی‌تر از چشم‌اندازهای بالای قلعه نیست. آنجا نمایی از شهر گیرنه و دریا را مشاهده کرده و همزمان هوایی پاک را تنفس خواهید کرد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
لارناکا
لارناکا سومین شهر بزرگ قبرس و جز قبرس جنوبی است. این شهر خودش به تنهایی آن‌قدر جاهای دیدنی و زیبا دارد که اگر همه چند روزی که در قبرس هستید را در آنجا بگذارنید، احتمالا مجالی برای بازدید کردن از سایر دیدنی های قبرس نخواهید داشت.

کلیسای سنت لازاروس، قنات کاماراس، صومعه استاوروونی، روستای لفکارا و دریاچه نمک تنها بخشی از تماشاخانه‌های این شهر هستند که مورد آخر یعنی دریاچه نمک در فصل بهار به چشم‌اندازی ناب و کم نظیر تبدیل خواهد شد. در فصل بهار دریاچه نمک مملو از فلامینگوهای صورتی شده و واقعا تماشایی می‌شود. بنابراین یادتان باشد اگر در فصل بهار به قبرس سفر کردید حتما از این دریاچه دیدن کنید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
شبه جزیره کارپاس
کارپاس بهشتی در امتداد سواحل طلایی پشت تپه‌های شمال شرقی جزیره قبرس است. منطقه‌ای کمتر دیده شده با روستاهای عجیب و غریب و مکان‌های تاریخی پنهان! در کارپاس قرار است به تماشای جاهای دیدنی و دست نیافتنی قبرس نشسته و لحظاتی ناب و به‌یاد ماندنی را در دفترچه خاطرات خود ثبت کنید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
قلعه کلوسی
قلعه کلوسی واقع در جنوب قبرس، جز جاهای دیدنی قبرس جنوبی و یک قلعه سه طبقه است که به‌عنوان یک قلعه نظامی برای صلیبیون قرون وسطایی ساخته شده بود. این قلعه از قرن سیزدهم تا پانزدهم میلادی، توسط شوالیه‌های سنت جان کنترل می‌شد و بعدها توسط رقبای آن‌ها، شوالیه های تمپلار گرفته شد. اگر تماشای داخل قلعه برای شما راضی کننده نبود، کافیست از پله‌های مارپیچی کلوسی بالا بروید تا منظره‌ای زیبا از تاکستان‌هایی را مشاهده کنید که پشت آن‌ها، دریایی مدیترانه جا خوش کرده است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
دهکده اومودوس
دهکده اومودوس واقع در منطقه تاکستانی لیماسول به ش*ر*اب‌هایش معروف است. در این شهر که جز دیدنی های قبرس جنوبی به‌شما می‌رود، رستوران‌ها و کافه‌های سنتی فراوانی را مشاهده می‌کنید که می‌توانید ساعاتی را در آن‌ها به سر برده و از خوردن نو*شی*دنی و غذا ل*ذت ببرید.

اومودوس با داشتن خیابان‌های سنگ‌فرش شده، خانه‌های سنگی، باغ‌های سرسبز، صومعه‌ای که از قرن هفدهم باقی‌مانده است و موزه‌های خود، روستایی فوق‌العاده است که می‌تواند به عنوان مقصد گردشگری شما در قبرس انتخاب شود. اگر زندگی روستایی را دوست داشته باشید و بخواهید کمی به دور از هیجانات شهری زندگی کنید، چند روز اقامت در دهکده اومودوس یک خاطره بی‌نظیر را برای شما رقم خواهد زد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
غواصی در منطقه کشتی غرق شده زنوبیا
کشتی غرق شده زنوبیا که در سال ۱۹۸۰ در بیرون از بندر لارنکا غرق شد، این روزها به یکی از سایت‌های غواصی جهان مبدل شده و سالانه حدود ۴۵۰۰۰ هزار غواص را به خود جذب می‌کند.

کشتی غرق شده زنوبیا یکی از جاهای دیدنی قبرس (قبرس جنوبی) است که اگر عاشق غواصی باشید واقعا ارزش دیدن دارد. غواصی در این منطقه این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که به عمق ۴۳ متری دریا سفر کنید و از نزدیک، کشتی که روزی عظمت و شکوه داشته اما این روزها به جولانگاه موجودات دریایی تبدیل شده را مشاهده کنید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
ساحل نیسی
نیسی یکی از جالب‌ترین سواحل دنیا و جز معروف‌ترین سواحل و جاذبه های گردشگری قبرس است. جالب از این حیث که این ساحل به شکلی هیرت‌انگیز و کاملا طبیعی توسط شن‌های دریایی به دو قسمت کم‌عمق و عمیق تقسیم شده است.

در سرتاسر ساحل کافه‌ها و بارهای زیادی حضور دارند که صدای موسیقی آن‌ها سر به فلک گذاشته و ساحل را به محیط شاد و پرجنب و جوش تبدیل کرده است. در نیسی محلی بنام Bay Beach Nissi Bay وجود که در آنجا دی‌جی‌ها به‌صورت شبانه‌روزی مشغول نواختن موسیقی هستند. اگر اهل موسیقی باشید، به احتمال زیاد این بخش از ساحل به یک پاتوق همیشگی برای شما تبدیل خواهد شد.

امکانات ساحل نیسی صرفا به کافه‌ها، بارها و دی‌جی‌ها خلاصه نمی‌شود؛ انواع ورزش‌های آبی، دکه‌های فروش غذا و لوازم شنا و مجمتمع‌های اقامتی از دیگر امکانات ساحل هستند که با وجود آن‌ها، نیازی به حضور در شهر برای خرید مایحتاج‌تان نخواهید داشت.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
کلیسای سنت لازاروس
سنت لازاروس جز یکی از بهترین جاهای دیدنی لارناکاست که کمی قبل‌تر به آن اشاره کردیم، اما از آنجا که جز بهترین جاهای دیدنی قبرس نیز به‌شمار می‌رود اینجا و در قسمتی جداگانه به آن پرداختیم. این کلیسا مهشورترین مکان‌های مذهبی مسیحیان است که بر سر قبر یکی از شخصیت‌های کتاب مقدس مسیحیان به نام «لازاروس بتانی» ساخته شده است.

کلیسای سنت لازاروس به‌خاطر نوپردازی فوق‌العاده‌ای که دارد در شب بسیار زیباتر از روز به نظر می‌رسد. بنابراین اگر قصد دارید از این بنای تاریخی تصویری به یادگار ثبت کنید، شب را برای این کار انتخاب کنید.

بالا