• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

قطع نخاع و فلج اندام چگونه ایجاد شده و چه علائمی دارد؟

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 568
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
مراقبت های بیمار قطع نخاع چیست؟
یكی از نكات مهم در برخورد با بیمارانی كه دچار این حوادث میشوند اینست كه باید از زمان انتقال بیمار از محل حادثه تا رساندن آن به بیمارستان مراقب باشیم گر*دن و ستون مهره س*ی*نه ای و كمری كمترین حركت را داشته باشند.​

هر بیماری كه دچار حادثه شده ممكن است شكستگی یا دررفتگی ستون مهره داشته باشد و حركت دادن ستون مهره وی میتواند موجب قطع نخاع شده و یا در صورتیكه قطع نخاع ناكاملی داشته باشد آنرا كامل كند.​

انتقال بیمار به بیمارستان باید به توسط پرسنل آموزش دیده صورت گیرد. معمولا به محض مواجهه با این بیماران گردنبند طبی مخصوصی را دور گر*دن او میبندند و بیمار را با روش خاصی به روی برانكارد منتقل كرده و محكم میبندند تا ستون مهره حركت هیچ حركتی نداشته باشد.​

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
2440 1

بی حركت كردن گر*دن بیمار با گردنبند و كمر بیمار با برانكارد

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
بیمار قطع نخاعی نیاز به مراقبت های خاصی دارد. این مراقبت ها از طریق فیزیوتراپ و كاردرمانگر به وی داده شده و به همراهان وی آموزش داده میشود. مهمترین این مراقبت ها عبارتند از :​

مراقبت از پو*ست
یكی از مهمترین مشكلاتی كه ممكن است برای یك بیمار قطع نخاعی ایجاد شود زخم بستر است. علت بروز زخم بستر در این بیماران عدم توانایی در حركت دادن لگن و اندام تحتانی است.
این بیماران به علت فلج شدن هر دو اندام تحتانی نمیتوانند خود را در بستر جابجا كرده و مدت های زیادی به پشت میخوابند. فشار ممتد بستر به پشت لگن این بیماران میتواند موجب زخم بستر شود.
این زخم ها میتوانند در پشت پاشنه پا هم بوجود آیند. پیشگیری از این زخم ها با جابجا كردن مكرر بیمار در بستر و یا استفاده از تشك های مخصوص طبی به نام تشك مواج است.​

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
مراقبت از دستگاه ادراری
بیماران قطع نخاعی كنترل ادرار ندارند. در ابتدا برای این بیماران سوند ادراری زده میشود. بیمار باید یاد بگیرد چگونه از سوند استفاده كند و یا بدون آن تا حدودی كنترل ادرار كردن را بدست بگیرد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
مراقبت های دفعی
بیماران قطع نخاعی كنترل دفع مدفوع ندارند. این بیماران با آموزش های خاص یاد میگیرند كه چگونه تا حدودی بر روی دفع خود كنترل داشته باشند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
مراقبت از مفاصل
یكی از خطراتی كه بیمار قطع نخاعی را تهدید میكند خشك شدن مفاصل است. مفاصل اندان فلج شده بطور ارادی حركت نمیكند پس اگز مدتی بیحركت بماند دچار خشكی و سفتی میشود.

این خشكی بعد از مدتی غیر قابل برگشت شده و در مراقبت بیمار مشكلات جدی ایجاد خواهد كرد. در این بیماران باید بطور روزانه و هر روز چند بار تمام مفاصل اندام فلج شده به توسط همراه بیمار حركت داده شود تا از خشك شدن آنها جلوگیری شود. این حركات به توسط فیزیوتراپ به همراه بیمار آموزش داده میشود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
مراقبت های حركت كردن
برحسب اینكه عضلات لگن بیمار فلج شده یا نه بیمار میتواند برای حركت كردن از صندلی چرخدار و یا بریس استفاده كند. آموزش استفاده از این وسایل به توسط فیزیوتراپ به بیمار داده میشود.

بالا