• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

پزشکی و سلامت بیماری هپاتیت

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 557
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
چگونه هر نوع از بیماری هپاتیت درمان می شود:
گزینه های درمانی با نوع هپاتیت شما مشخص می شوند و این که آیا عفونت حاد و یا مزمن است یا خیر.

درمان هپاتیت A:
هپاتیت A معمولاً به درمان نیاز ندارد چون یک بیماری کوتاه مدت است. استراحت می تواند در صورتی توصیه شود که علائم بیماری موجب ناراحتی زیادی شود. اگر استفراغ یا اسهال را تجربه می کنید، دستور پزشک خود را برای آبرسانی و تغذیه دنبال کنید.

واکسن هپاتیت A برای پیش گیری از این عفونت در دسترس است. اغلب کودکان زیر 12 تا 18 ماه واکسیناسیون را آغاز می کنند. این یک سری از دو واکسن است. واکسیناسیون برای هپاتیت A هم برای بزرگسالان موجود است و می تواند با واکسن هپاتیت B ترکیب شود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان هپاتیت B:
هپاتیت B حاد به درمان ویژه ای نیاز ندارد. هپاتیت B مزمن با داروهای ضد ویروسی درمان می شود. این نوع درمان می تواند پرهزینه باشد، چون باید چندین ماه یا چند سال ادامه یابد.

درمان بیماری های هپاتیت B مزمن نیز نیازمند ارزیابی های منظم پزشکی و نظارت بر تعیین این است که آیا ویروس در حال واکنش به درمان است یا خیر. هپاتیت B می تواند با واکسیناسیون پیش گیری شود.

CDC واکسیناسیون هپاتیت B را برای تمام نوزادان توصیه می کند. این مجموعه از سه واکسن به طور معمول در شش ماهه اول دوران کودکی تکمیل می شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان هپاتیت C:
داروهای ضدویروسی برای درمان بیماری های حاد و مزمن هپاتیت C استفاده می شوند. افرادی که هپاتیت C دارند معمولاً با ترکیبی از داروهای ضد ویروسی درمان می شوند. آن ها همچنین ممکن است نیاز به آزمایش بیشتری برای تعیین بهترین نوع درمان داشته باشند.

افرادی که دچار سیروز (زخم کبد) یا بیماری کبدی می شوند در نتیجه هپاتیت C مزمن می توانند شخصی برای دریافت پیوند کبد باشند. در حال حاضر، هیچ واکسیناسیونی برای هپاتیت C وجود ندارد.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان هپاتیت D:
هیچ داروی ضد ویروسی برای درمان هپاتیت D در این زمان وجود ندارد. براساس مطالعه 2013، دارویی بنام اینترفرون برای درمان هپاتیت D استفاده می شود، اما این بیماری در حدود 25 تا 30 درصد در افراد پیشرفت می کند.

هپاتیت D را می توان با دریافت واکسن هپاتیت B پیش گیری کرد، زیرا عفونت با هپاتیت B برای توسعه هپاتیت D ضروری است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
درمان هپاتیت E:
در حال حاضر، هیچ درمان پزشکی خاصی برای درمان هپاتیت E در دسترس نیست. از آنجا که این عفونت معمولاً حاد نیست، به طور معمول خودش حل می شود.

افراد مبتلا به این نوع عفونت، اغلب توصیه می شود که استراحت کافی داشته باشند، مقدار زیادی مایعات بنوشند، مواد مغذی کافی داشته باشند و از ا*ل*ک*ل دوری کنند. با این حال، زنان باردار که این عفونت را رشد می دهند، نیازمند نظارت و مراقبت نزدیک هستند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
واکنش سیستم خودایمنی:
در برخی موارد، سیستم ایمنی، کبد را به عنوان یک شی مضر اشتباه می پندارد و شروع به حمله به آن می کند. باعث التهاب مداومش می شود که می تواند از ملایم تا شدید باشد و اغلب مانع از عملکرد کبد شود. در زنان سه برابر بیشتر از مردان رایج است.

هپاتیت خودایمنی:
کورتیکواستروئیدها، مانند پردنیزون یا بدسونید، در درمان اولیه هپاتیت خود ایمنی بسیار مهم هستند. آن ها در حدود بین 80 درصد از افراد مبتلا به این بیماری موثر هستند. آزاتیوپرین، دارویی که سیستم ایمنی را سرکوب می کند، و اغلب در درمان گنجانده می شود و می تواند بدون استروئید به کار رود.

سایر داروهای سرکوب کننده ایمنی مانند میکوفنولات (سلسپت)، تاکرولیموس (پروگراف) و سیسلوسپورین (نورال) نیز می توانند به عنوان جایگزین برای درمان استفاده شوند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
توصیه هایی برای پیش گیری از هپاتیت:
نظافت برای هپاتیت:
داشتن بهداشت خوب یک راه کلیدی برای جلوگیری از ابتلا به هپاتیت A و E است. اگر به یک کشور در حال توسعه سفر می کنید، باید از این موارد دوری کنید:

آب محلی
یخ
صدف های خام یا نپخته
میوه و سبزیجات خام
هپاتیت B، C و D از طریق خون آلوده منتقل می شوند.
به اشتراک گذاشتن سرنگ
به اشتراک گذاشتن تیغ
استفاده از مسواک یک نفر دیگر
دست نزدن به خون ریخته شده
هپاتیت B و C را می توان از طریق روابط ج*نس*ی و تماس ج*نس*ی نزدیک گرفت.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
واکسن هپاتیت:
استفاده از واکسن یک کلید مهم برای پیش گیری از هپاتیت است. واکسیناسیون برای پیش گیری از توسعه هپاتیت A و B در دسترس است. متخصصان در حال حاضر در حال توسعه واکسن بر علیه هپاتیت C هستند. واکسیناسیون هپاتیت E در چین وجود دارد، اما در ایالات متحده در دسترس نیست.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
مشکلات و عوارض انواع بیماری هپاتیت:
هپاتیت B یا C مزمن اغلب می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود. از آنجا که ویروس بر کبد تاثیر می گذارد، افراد مبتلا به هپاتیت B مزمن یا C در معرض این خطرها قرار دارند:

بیماری مزمن کبد
سیروز
سرطان کبد

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
هپاتیت و نارسایی کبد
وقتی کبد شما به طور طبیعی عمل نمی کند، نارسایی کبد ممکن است رخ دهد. مشکلات مربوط به نارسایی کبد شامل موارد زیر باشد:

• اختلالات خونریزی
  • سلول هایی از مایعات در شکم
  • فشار خون در رگ های پورتال که به کبد وارد می شوند، فشار خون را افزایش می دهند.
  • نارسایی کلیه
  • بیماری کبد، که می تواند شامل خستگی، از دست دادن حافظه و کاهش توانایی های ذهنی ناشی از تجمع سموم، مانند آمونیاک باشد که بر عملکرد مغز تاثیر می گذارد
  • هپاتوسلولار که نوعی سرطان کبد است

بالا