• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

پزشکی و سلامت ویروس کرونا خطرناک تر است و یا آنفولانزا؟

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 215
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
ویروس کرونا خطرناک تر است و یا آنفولانزا؟

کرونا ویروس ها خانواده بزرکی از ویروس ها بوده که به عنوان عامل عفونت سیستم تنفسی فوقانی شناخته شده است به طوریکه پس از راینو ویروس ها شایعترین عامل سرماخوردگی محسوب می شود. از نظر ظاهری این ویروس ها در سطح خود زوائد تاجی شکلی داشته و به همین دلیل کرونا (تاجی شکل) نام گذاری شده است. کرونا ویروس طیف وسیعی از علائم‌ بالینی را ایجاد میکند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
علائم کرونا ویروس

ویروس کرونا خطرناک تر است و یا آنفولانزا

انواع مختلفی از این ویروس وجود دارد که اکثرا باعث علائم خفیف تنفسی نظیر سرفه، گلو درد و ...می شوند و در نهایت خود به خود هم بهبود پیدا میکنند. در برخی انواع کرونا ویروس ها، علائم گوارشی نظیر اسهال و استفراغ علاوه بر علائم تنفسی وجود دارد. در برخی دیگر ممکن هست دچار مشکلات انعقادی و اختلالات خونریزی دهنده نیز بشوند. به دنبال همولیز و رسوب هموگلبین در کلیه ها حتی ممکن هست به سمت نارسایی کلیه ها نیز پیش بروند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
دو نوع خطرناک ویروس کرونا

دو نوع خطرناک این ویروس مرس و سارس بوده که به ترتیب در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ اپیدمی آنها بوده است. این دو ویروس در طی مدت زمان کوتاهی افراد را به سمت سندرم تنفسی حاد و نارسایی تنفسی برده و سبب جان باختن آنها می شدند. آخرین اپیدمی کرونا ویروس در سال ۲۰۱۹ در کشور چین بوده و بر اساس آمار ها تا کنون بیش از بیست هزار نفر به ویژه در کشورهای آسیای شرقی به آن مبتلا شده اند که حدود پانصد نفر از مبتلایان جان باخته اند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
چه افرادی بیشتر در خطر ابتلا به این ویروس هستند

افراد مسن، کودکان، زنان باردار و افرادی که سطح ایمنی پایینی دارند بیش از سایر افراد در خطر ابتلا به این بیماری هستند و افراد بالغ با سطح ایمنی نرمال لازم نیست نگران ابتلای خود باشند و با رعایت نکات لازم تا حد زیادی مصون هستند.

راه انتقال ویروس کرونا

عمده ترین راه انتقال ویروس از طریق تنفسی، روبوسی کردن، دست دادن و.. می باشد. از زمان تماس با یک فرد آلوده تا بروز علائم حدود سه الی چهارده روز زمان لازم هست. شواهد نشان داده است که افرادی که علائم بالینی دارند میتوانند ویروس را انتقال دهند و توانایی انتقال در ناقلین بدون علامت وجود ندارد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
ویروس کرونا خطرناک تر است و یا آنفولانزا؟

بسیاری از متخصصین و جامعه پزشکان در سطح جهان، ویروس آنفولانزا را به مراتب خطرناکتر از کرونا ویروس می دانند. کرونا ویروس افراد مسن بالای ۶۵ سال و افرادی که ضعف سیستم ایمنی دارند را درگیر میکند، این در حالی هست که آنفولانزا توانایی گرفتاری کلیه افراد در همه گروه سنی را دارد. به همین جهت این گروه معتقدند کرونا پس از یک دوره بیماری زایی ،فروکش خواهد کرد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
قدرت انتقال ویروس کرونا

قدرت انتقال ویروس کرونا زیاد نبوده و برخی مطالعات انتقال و بیماریزایی ویروس هایی نظیر سرخک و راینوویروس ها را بیشتر از کرونا دانسته اند. بسیاری از مبتلایان به کرونا ویروس، علائم با شدت کم تا متوسط را تجربه می کنند و مورتالیتی برخی ویروس ها از کرونا بیشتر می باشد. ویروس کرونا آمار مرگ و میر در حد دو درصد دارد و این نشان میدهند علائم‌ بالینی عمده مبتلایان، خود به خود بهبود پیدا میکند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
درمان و پیشگیری کرونا ویروس

تا کنون درمان قطعی برای کرونا یافت نشده و اغلب خود بهبود شونده هستند.

برخی مراجع از تاثیر داروهای ضد ایدز بر درمان این بیماری صحبت کرده اند که هنوز تاثیر آنها مورد سوال هست.

به نظر میرسد شستشوی مرتب دست ها و پرهیز از تماس نزدیک با افراد، موثرترین راه جلوگیری از انتقال و پیشگیری می باشد.

بالا