• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

پزشکی و سلامت علل تیرگی لثه ها

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 351
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
علل تیرگی لثه ها

رنگ لثه در افراد مختلف متفاوت است. لثه های سیاه و سایر تغییرات رنگ لثه می تواند ناشی از شرایط پزشکی، دارو، سیگار کشیدن یا سایر عوامل شیوه زندگی باشد. لثه ها بافت های سختی هستند که دندان ها را در محل خود محاصره کرده و نگه می دارند. آنها می توانند از رنگ قرمز یا صورتی تا قهوه ای یا سیاه متغیر باشند. سلامتی د*ه*ان و دندان برای رفاه عمومی ضروری است. تغییر در رنگ لثه می تواند نشانگر یک مشکل اساسی در زمینه سلامت باشد، بنابراین فرد برای تعیین علت باید با پزشک صحبت کند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
علل لثه های تیره
  • ملانین
ب*دن به طور طبیعی ملانین را تولید می کند، ماده ای که به پو*ست، مو و چشم آنها رنگ می بخشد. هرچه ملانین بیشتر در ب*دن خود داشته باشد مو، پو*ست یا چشم های آنها تیره تر خواهد بود.

لثه های قهوه ای تیره یا سیاه ممکن است به دلیل داشتن ملانین بیشتر در ب*دن باشد. اگر لثه های یک شخص همیشه بسیار تیره بوده است، هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

اگر رنگ لثه در یک دوره کوتاه تغییر کند، یا اینکه لکه‌های سیاه روی لثه ظاهر شود، احتمالاً ناشی از ملانین نیست و ممکن است مسئله پزشکی باشد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • سیگار کشیدن

تیرگی لثه

سیگار کشیدن می تواند باعث ایجاد لثه های تغییر رنگ شود. این به ملانوز سیگاری معروف است.
سلولهای تخصصی موجود در ب*دن بنام ملانوسیتها ملانین را می سازند. نیکوتین موجود در تنباکو می تواند باعث شود ملانوسیت ها بیش از حد معمول ملانین تولید کنند. لثه ها ممکن است قهوه ای یا سیاه تر شوند. تغییر رنگ می تواند در لکه ها ظاهر شود یا بر کل قسمت داخلی د*ه*ان تأثیر بگذارد. قسمت داخلی گونه ها و ل*ب پایین نیز ممکن است تغییر کند. تحقیقات ارتباط بین ترک سیگار و کاهش تغییر رنگ لثه را نشان داده است. این نشان می دهد که تکه های تیره رنگ روی لثه های ناشی از استعمال سیگار ممکن است برگشت پذیر باشد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • دارو
مینوسیکلین برای درمان آکنه و برخی عفونت ها مانند کلامیدیا استفاده می شود. یک عارضه جانبی غیرمعمول مینوسیکلین رنگدانه یا تغییر رنگ است که گاهی اوقات در د*ه*ان رخ می دهد. فرد باید در مورد هرگونه تغییر رنگ ناشی از داروها با پزشک خود صحبت کند، زیرا ممکن است داروهای جایگزین در دسترس باشد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • خال کوبی آمالگام
خال کوبی آمالگام می تواند در هر جای د*ه*ان ظاهر شود اما معمولاً در کنار پر شدن ظاهر می شود. به نظر می رسد یک تکه سیاه، خاکستری یا آبی درون د*ه*ان است. آمالگام ترکیبی از فلزات است که برای ساختن پر کردن و تاج استفاده می شود. اگر ذرات این ماده از بین بروند، می تواند در زیر لثه ظاهر شود. درمان معمولاً برای خال کوبی های آمالگام لازم نیست، زیرا هیچ خطری برای سلامتی ندارند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • لثه های زخم نکروز کننده حاد
لثه زخم نکروز کننده حاد، عفونت لثه است که به د*ه*ان ترانشه نیز معروف است. باعث ایجاد تب، لثه های دردناک و بوی بد د*ه*ان می شود. اگر لایه ای از بافت مرده بر روی لثه ها ایجاد شود، عفونت می تواند باعث ایجاد لثه های سیاه یا خاکستری شود. این بیماری از رشد سریع باکتری ها در د*ه*ان ناشی می شود. این باکتری ها به دلیل بهداشت ضعیف د*ه*ان، استرس، کمبود خواب یا رژیم غذایی ناسالم ممکن است ایجاد شوند. علائم اولیه آن شامل خونریزی لثه، بوی بد د*ه*ان، مقدار زیادی بزاق د*ه*ان و احساس بیماری است. ممکن است زخم ها در لثه ها در لبه دندان تشکیل شوند، درمان ساده است. دندانپزشک د*ه*ان را تمیز می کند و ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • بیماری آدیسون
بیماری آدیسون روی غدد آدرنال تأثیر می گذارد، که باعث ایجاد انواع هورمون ها می شوند. این اختلال این غددها را از تولید هورمون های کافی متوقف می کند.

علائم
علائم اولیه شامل موارد زیر است:

• خستگی
  • احساس تشنگی بیش از حد معمول
  • کاهش وزن ناخواسته
  • عدم اشتها
  • عضلات ضعیف شده

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
علاوه بر تأثیرگذاری بر ل*ب و لثه، بیماری آدیسون می تواند باعث ایجاد لکه های تیره پو*ست در سایر مناطق ب*دن شود. رایج ترین مکان هایی که ممکن است تکه های تیره ایجاد شود روی زانوها، ناخنها، در خطوط کف دستها و اطراف زخمها است. بیشتر موارد بیماری آدیسون به دلیل مشکل سیستم ایمنی ب*دن است. این باعث می شود ب*دن به غدد آدرنال حمله کرده و آسیب ببیند. در صورت عدم درمان بیماری آدیسون می تواند عوارض شدید ایجاد کند. اگر سطح هورمون خیلی کم شود، می تواند یک بحران آدرنال ایجاد کند. علائم بحران آدرنال شامل کم آبی شدید، تنفس سریع و کم عمق، خواب آلودگی و پو*ست کم رنگ است. بحران آدرنال یک اورژانس پزشکی است.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
  • سندرم پوتز- جگرز
سندرم پوتز جگرز یک بیماری ژنتیکی است که می تواند خطر ابتلا به پولیپ یا سرطان را افزایش دهد.

یكی از علائم اولیه، ظاهر شدن مكمل های آبی تیره یا قهوه ای تیره است. اینها می توانند در د*ه*ان و همچنین روی پو*ست انگشتان و انگشتان پا ظاهر شوند. علایم Peutz-Jeghers به طور معمول در کودکی ظاهر می شوند و با افزایش سن از بین می روند. یکی دیگر از علائم اصلی خونریزی یا انسداد روده است که معمولاً در کودکی نیز رخ می دهد. یک آزمایش ژنتیکی می تواند نشان دهد که آیا فرد مبتلا به سندرم پوتز-جگرز است یا خیر.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,739
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
719
درمان

تیرگی لثه

درمان لثه های سیاه به علت اصلی بستگی دارد. شرایطی مانند عفونت لثه یا بیماری آدیسون معمولاً نیاز به درمان با دارو دارد. ممکن است تغییراتی در رنگ لثه که در اثر سیگار کشیدن ایجاد می شود معکوس کند. پزشک باید در زمینه ترک سیگار توصیه و پشتیبانی کند. برای روشن شدن رنگ لثه، دندانپزشکان ممکن است سفیدکردن لثه را توصیه کنند. با این حال، سفید کردن می تواند به لثه آسیب برساند و فقط باید توسط یک متخصص انجام شود.

بالا