• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

مکان های دیدنی ارمنستان

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 20
  • بازدیدها 690
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
گیومری و هزاران نام

جاهای دیدنی استانبول
مناظر شهری گیومری
این شهر یکی دیگر از پرجمعیت‌ترین شهرهای ارمنستان است. گیومری تاریخی طولانی پشت سر گذاشته و در دوران‌های مختلف نام‌هایی متفاوت گرفته است. یکی دیگر از شهرهایی که در لیست جاهای دیدنی ارمنستان قرار می‌گیرد و با به شما بسیار توصیه می‌کنیم شهر گیومری است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
کلیسای گغارت ، میراث خاندان آل زاکاریان
جاهای دیدنی ارمنستان
کلیسایی از دل سنگی کوه
گغارت معنای نیزه می‌دهد و کلیسایی است در ارمنستان که یکی از شگفت‌انگیزترین سازه‌های معماری در جاهای دیدنی ارمنستان محسوب می‌شود. این اثر در روزگاری که وسایل عمرانی در ابتدایی‌ترین حالت خود بودند در دل کوهستان بنا شد و ارزشی جهانی دارد. دیدن کلیسای گغارت را حتما در برنامه خود قرار دهید، این کلیسا جز میراث فرهنگی یونسکو است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
شهر جرموک و مراکز آب‌درمانی
%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%D9%85%D9%88%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D8%A2%D8%A8%E2%80%8C%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C.jpg

این شهر یکی دیگر از انتخاب‌های پیش روی شما در جاهای دیدنی ارمنستان است. این شهر در زمینه‌ی گردشگری سلامت بسیار برای ارمنستان دارای اهمیت است. شما در سراسر شهر جرموک می‌توانید مراکز آب‌درمانی را پیدا کنید و برای ساعاتی خود را به آرامش و سلامتی دعوت کنید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
دره گل ها ارمنستان، رنگ خوش زاخکازور

%D8%AF%D8%B1%D9%87-%DA%AF%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%AE%D9%88%D8%B4-%D8%B2%D8%A7%D8%AE%DA%A9%D8%A7%D8%B2%D9%88%D8%B1.jpg

زاخکازور به معنای دره گل ها است. این شهر کوچک با وجود طبیعت بی‌نظیرش یکی از مقاصد اصلی گردشگران در سفر به ارمنستان محسوب می‌شود. شهر زاخکازور با وجود چشمه‌های آب معدنی زلال و پیست اسکی محبوبش از آن دست جاهای دیدنی ارمنستان است که نباید از آن سرسری گذشت.

– رستوران بار “آلوا”
– کچاریس
– بورمونک
– کافی برک
– چایخانه شرقی

دمای زاخکازور در فصل گرم سال در ماه آگوست به ۱۷ درجه بالای صفر و در ژانویه ۶- است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
کاسکاد یا بنای یادبود هزارپله در ایروان

کاسکاد | بزرگ‌ترین نمادی که پس از فروپاشی شوروی در ارمنستان ساخته شد
کاسکاد | بزرگ‌ترین نمادی که پس از فروپاشی شوروی در ارمنستان ساخته شد
یکی از بزرگ‌ترین نمادهایی که پس از فروپاشی شوروی در کشورهای استقلال یافته ساخته شده بنای یادبود کاسکاد یا هزار پله (The Great Cascade) است. این بنا سازه‌ای بزرگ از پلکان‌هاست که به زیبایی به سمت پایین ساختمان با یکدیگر ارتباط پیدا می‌کنند. بنای هزارپله که بر روی تپه‌ای قرار گرفته به مجسمه‌ای مدرن و عظیم شباهت دارد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
دریاچه باستانی سوان

سفر به ارمنستان و لذت در سرزمین انارها ۳

دریاچه باستانی سوان که به نگین ارمنستان شهرت دارد یکی از بزرگ ترین و مرتفع ترین دریاچه های آب شیرین کوهستانی در دنیاست. ساحل دریاچه بسیار زیبا و پر از درختان تناور و صخره‌های پر شیب است. منظره‌ای که از دریاچه خواهید دید از قله‌های مرتفع و برفی که دامنه‌هایشان درون ابر قرار گرفته تشکیل می‌شود. تعداد زیادی عبادتگاه نیز در اطراف دریاچه وجود دارد که ارزش بازدید دارند. رفتن به دریاچه سوان را در سفر به ارمنستان به هیچ وجه از دست ندهید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
مجموعه کلیسای اچمیادزین

سفر به ارمنستان و لذت در سرزمین انارها ۴
اچمیادزین از اصلی‌ترین اماکت مقدس ارمنستان
کلیسای اچمیادزین (Echmiadzin) یکی از اصلی‌ترین اماکن مقدس ارمنستان است که قدمتی تقریبا دو هزارساله دارد. از زمانی که ارمنستان مسیحیت را به‌عنوان دین رسمی خود انتخاب کرده اچمیادزین به قلب فرهنگی، مردمی و روحانی‌ آن تبدیل شده است. در این مکان موزه‌ای نیز وجود دارد که تکه‌هایی از صلیبی که مسیح را بر روی آن بسته بودند و قسمتی از بدنه‌ی کشتی نوح در آن به‌نمایش در آمده است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
صومعه تاتیو ، جواهر معماری قرون وسطی

سفر به ارمنستان و لذت در سرزمین انارها ۵
تاتیف | جواهری از قرون وسطی در ارمنستان
بنای صومعه تاتیو (Tatev) در حقیقت جواهر معماری قرون وسطی در ارمنستان است که بین قرون ۹ تا ۱۳ میلادی ساخته شده است. قدیمی‌ترین قسمت‌های کلیسا قدمتشان به قرن ششم نیز می‌رسد. موقعیت این بنا که در میان کوهستان‌های مرتفع و محیطی آرام قرار گرفته نفس‌ها را در س*ی*نه حبس می‌کند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
منظره قله آرارات

سفر به ارمنستان و لذت در سرزمین انارها ۷
کوه آرارات شناسنامه‌ی ارمنستان است
کوه آرارات شناسنامه ارمنستان است و نقشی کلیدی در تاریخ و فرهنگ مردم این سرزمین بازی کرده، با این حال امروزه قله این کوه در کشور ترکیه قرار دارد. کوه آرارات را می‌توان از نقاط زیادی در ایروان مشاهده کرد و معماری این شهر به شکلی است که نمای قله آرارات منظره اصلی کل شهر را تشکیل دهد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
ناحیه تاریخی گارنی
سفر به ارمنستان و لذت در سرزمین انارها ۸
تماشای بقایای مهم تاریخی در گارنی ارمنستان
در منطقه‌ی تاریخی گارنی (Garni) تعدادی بنای تاریخی و معماری مربوط به دوره هلنیستی و اوایل مسیحیت وجود دارد. مهم‌ترین اثر این مجموعه معبد دژگارنی است. از دیگر آثار بجا مانده می توان به بقایای کاخ سلطنتی و حمام هایی که به شیوه رومی ساخته شده اند اشاره نمود.

بالا