• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

تحقیق در مورد سنگنوردی یا صخره نوردی.

• نویسنده موضوع DARK GIRL
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 43
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
● گردنه pass
پایین ترین نقطه تماس بین خط الرأس های دو کوه را گردنه می نامند د ردو طرف معمولاً دو دره از طرفین کوه سرازیر می شوند،‌در نتیجه گردنه شکلی شبیه به زین اسب دارد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : DARK GIRL

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
● طناب کوهنوردی
▪ انوع طناب

طناب یکی از مهمترین وسایل کوهنوردی است و در واقع محافظت از جان سنگنوردان را برعهده دارد. طناب ها باید مورد تأیید اتحادیه جهانی انجمن های کوهنوردی قرار گیرند.
در سنگنوردی طناب های با قطرهای مختلف کاربرد خاص و متفاوتی دارد. طناب ها از نظر نوع ساخت به دو دسته قابل کشش و غیر قابل کشش تقسیم می شوند. تمام طناب هایی که با آن ها عمل صعود از سنگ را انجام می دهیم باید از نوع قابل کشش باشد.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
● ساختمان طناب
▪ طناب ها از ۲ بخش تشکیل شده اند
▪ هسته
▪ روکش یا غلاف

▪ هسته : بخش اصلی طناب است و به دلیل ساختار خود مسؤول ویژگی کشش پذیری طناب است. به طور مثال در یک طناب ۱۱ میلی متری، هسته از حدود ۵۵۰۰۰ نخ باریک و بلند از ج*ن*س پرلون تشکیل شده است. این ۵۵۰۰۰ نخ در دسته های جداگانه در کنار هم قرار گرفته و هسته را تشکیل داده اند. با یک محاسبه معلوم می شود که در یک طناب ۱۱ م م با طول ۵۰ متر ، ۲۷۵۰ کیلومتر نخ باریک به کار رفته است.

▪ روکش یا غلاف : به دور هسته بافته شده و آن را خراش و دیگر عوامل خارجی محفوظ نگاه می دارد. این غلاف محافظ از ج*ن*س پلی آمید ساخته شده است. روکش یک طناب از حدود ۳۰۰۰ نخ باریک تشکیل شده است. چنانچه روکش طناب آسیب ببیند هسته که به رنگ سفید است آشکار شده و این امر هشدار واضحی است برای تعویض طناب.
آشنائی با ورزش صخره‌نوردی

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
آنچه به‌عنوان یک شکل سنتی صخره‌نوردی آغاز شده است امروزه به سمت یک فعالیت رقابتی و تفریحی رایج رشد پیدا کرده است. صخره‌نوردی یکی از ورزش‌هائی است که اخیراً در سرتاسر آمریکا توسعه‌یافته است.

آنچه به‌عنوان یک شکل سنتی صخره‌نوردی آغاز شده است امروزه به سمت یک فعالیت رقابتی و تفریحی رایج رشد پیدا کرده است. صخره‌نوردی یکی از ورزش‌هائی است که اخیراً در سرتاسر آمریکا توسعه‌یافته است. تخمین زده شده است که بیش از ۳۰۰،۰۰۰هزار نفر از مردم آمریکا بر روی دیواره‌های سنگی صخره‌نوردی می‌کنند. بنابراین با افزایش چنین مشارکت مردمی صدمات ناشی از آن هم افزایش پیدا می‌کنند، در نتیجه یک حرکتی آغاز شده که بیشتر یک نوآموز در آغاز کار با آن روبه‌رو است و کارشناسان صخره‌نوری امیدوارند که بتوانند از این صدمات به‌نحوی پیشگیری کنند.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
● توصیه‌هائی به صخره‌نوردان
صخره‌نوردی یک ورزش شدید و طاقت‌فرسا است. شما باید دارای قدرت بالائی به‌ویژه در پشت (کمر) و شانه‌ها و بازوها و ران‌ها باشید. البته برخی از صخره‌نوردان ممکن است متوجه نشوند که برای آغاز به‌کار آمادگی ذهنی دقیقاً مهم می‌باشد. برای مثال باید از کل بدنتان آگاهی داشته باشید، مانند اینکه کجا دست‌ها و پاهایتان را بگذارید قبل از اینکه حرکت بعدی را انجام دهید. هم‌چنین شما باید بتوانید بر تنش‌های تکراری در زمانی که سعی در حفظ تعادل دارید متمرکز شوید تا در یک وضعیت درست برای حرکت بعدی قرار گیرید.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
صخره نوردی:

کوهنوردی در دیواره های بزرگ: کوهنوردی آزاد در دیواره های بلند احتمالاً یکی از زیباترین گرایش ها در کوهنوردی به شمار می آید. فرود های مرحله ای ، ارتفاع گرفتن ، سفر به مکانهای نادر و بی نظیر همگی دستاوردهایی است که بیشتر کوهنوردان به دنبال آن هستند.
درمسیرهای بلند به دلیل مسائل خاص آن نیاز به کارکشتگی واقعی دارد که این امر نه تنها به دلیل سختی دیواره نوردی بلکه به دلیل تکنیک هایی است که مربوط به ایمنی و نحوه صعود در آن استفاده می شود .

سیستمهای ساده ای وجود دارد که عمل قفل شدن روی “ریورسو” را خنثی می کند

استفاده از روش صعود دو طنابه در مسیرهای بلند و و زمانی که باید نیاز به ایمنی بیشتری است بسیار مفید است:
این تکنیک سطح بالاتری از ایمنی را ارائه می دهد.( مقاومت بیشتر در برابر سائیده شدن و خطرات ناشی از پارگی طناب) .
به منظور جلوگیری از پیچیدن و گره خوردن طناب بهتر است که طنابها به صورت کلاف مارپیچ در آید بدین ترتیب به راحتی می توان با قرار دادن انتهای آزاد روی شانه نظیر تسمه آنها را به راحتی حمل کرد.

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
در مسیرهای بلند که طول طناب های زیادی وجود دارد ، مدیریت تغییر از نفر پیشرو به نفر دوم در حمایت باید به روش دقیقی انجام گیرد تا جلوی اتلاف زمان گرفته شود

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
در مورد روش حمایت ، حمایتچی باید بتواند به نفر دوم کمک کند: اگر نفر دوم در بخشی از صعود دچار مشکل شود گاهی اوقات لازم است تا یک سیستم بالا کشی ساده ایجاد کرد تا به او کمک شود .

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
وقتی سرطناب از کارگاه می گذرد لازم است تا هر چه زودتر یک حمایت میانی نصب کند
انواع آسیبهایی که در صخره نوردی اتفاق می افتد

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,658
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
بیشترین نگرانی برای کسانی که در صخره نوردی تازه کارند, احتمال آسیب, بخصوص به انگشتان و دستها است.
تکرا ر و شدت صدمات در صخره نوردی به بسیاری از متغیرهابستگی دارد, مانند تجربه, موقعیت صخــــره نورد( حرفه أی, تازه کار ), نوع صعــود, اقدامــات پیشگـــــرانه أی که به عمل آمده است و معالجات و مراقبتهای انجام شده بعد از جراحت. متداول ترین صدمات در صخره نوردی در پائین ذکر شده اند.

بالا