• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

معرفی سبک‌های مطرح ورزش‌های رزمی دنیا.

• نویسنده موضوع DARK GIRL
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 576
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
قبل از شروع ذهن خود را خالی کنید :

روزی، دانشمندی نزد یک استاد ذن رفت تا درباره ذن از او سوالاتي بپرسد. در خلاصه صحبتهای استاد، هر از چند گاهی، مرد دانشمند حرفهای او را قطع ميكرد و مي گفت:«آه!بله،ما آن را دار ... و از این قبیل حرفها..... بالاخره استاد ذن حرفهایش را قطع كرد وشروع به ریختن چای برای مرد كرد او فنجان را پر كرد، و بعد دوباره در آن چای ریخت تا فنجان لبر یز شد. مرد دانشمند گفت: «كافي است، دیگر فنجان جاندارد.» استاد ذن گفت: «بله، من هم مي دانم. اگر شما اول فنجان ذهن خود را خالي نکنید،چطور ميتوانیدفنجان چای مرا بچشید؟» منظور آن است که تا کسي فکر خود را از اندیشه های قبلی خالي نکند، نمی تواند پذیرای اندیشه های جدید باشد.

درگیر سبک نباشیم

دیالوگ معروفی که بروسلی گفت و آن را از رزمی کار های حرفه ای میشنویم ! کسانی که توی دنیای رزمی خوش درخشیدند هر کدام در چندین رشته و سبک مختلف کار کرده اند و توانایی های خود را بالا برده اند ! هیچ سبکی تنها و به خودی خود کامل نیست ! پس تنها 1 سبک نمیتواند شمارا قوی کند همانطور که بروسلی 1 سبک نداشت !!! استاد بروسلی به پیروی از یک سبک اعتقاد نداشت و معتقد به استفاده از بهترین تکنیک‌ها از سبک‌های مختلف رزمی بود. از آن جایی که به مطالعهٔ فراوان درخصوص انواع سبک‌های رزمی می‌پرداخت ازآن رو با تمامی سبک‌های مبارزهٔ غربی و شرقی آشنایی کامل داشت.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش:
امضا : DARK GIRL

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
فرض کنید چند نفر که در سبک های مختلف هنرهای رزمي مهارت پیدا کرده اند شاهد يک دعوای خیاباني تمام عیار باشند. مطمئنم که هر کدام از آنها اين واقعه را يک جور تعريف خواهند کرد. اين اختلاف قولها کاملا ً قابل فهم است. چون آنها نميتوانند مبارزه (يا هر چیز ديگر) را آن طور که هست ببینند، زيرا نقطه نظر انتخابي خودشان، يعني سبک شان، چشم آنها را کور کرده است

و آنها مبارزه را از پشت عینک سبک خودشان خواهند ديد.مبارزه، في نفسه ساده و تمام عیار است. محدود به آمادگي شما يا تجربه تان به عنوان يک رزميکار چیني نیست. مشاهده واقعي زماني شروع مي شود که الگوهای از پیش طرح شده را به دور بیندازيد و اجرای آزادانه و حقیقي تکنیک ها موقعي شروع ميشود که ماورای سیستمها (سبک ها) قرار گرفته باشید.هر کدام از سبک ها یکسری نقاط قوت و یک سری نقاط ضعف دارند که آن هارا از بقیه سبک ها جدا میکند ! همچنین قوانین هر سبک هم باعث افزایش قدرت آن سبک میشود ، برای درک بیشتر به بررسی سبک ها میپردازیم (بدون تعصب)

آخرین ویرایش:

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
بوکس:
بوکسور ها ضربات دست فوق العاده قوی و سریعی دارند که باعث ناک اوت شدن حریفشان میشود ولی در پا ضعف دارند و قدرت و سرعت پاهایشان حتی 50% قدرت و سرعت دستانشان هم نیست !(برای همین کیک بوکس بعد از بوکس امد که تکنیک های پا هم در آن کمی می گنجید ولی باز بوکس است و دست ) بیشتر بوکسور ها عضله ای و چابک و سبک وزن هستند و نوع ورزش روی قد تاثیر چندانی ندارد

نکته:کیک بوکس ورزشی ژاپنیست (که از ترکیب کیک=ضربات پا و بوکس=ضربات دست) که بخاطر نقص ورزش بوکس در استفاده نکردن از ضربات پا ابداع شد

آخرین ویرایش:

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
تکواندو:
تکواندو کار ها ضربات پای بسایر قوی و سریعی دارند که بعضا در قدرت آن هم بحث ها بسیار است ولی بر اساس تجربه و حقیقت قدرت ویرانگری هم دارند ! ولی در ضربات دست بسیار ضعیف هستند و به نوبه خود اصلا در دست ماهر نیستند ! تکواندو کار ها حدود 99 درصد سبک وزن هستند و اکثر تکواندو کار ها بلند قد هستند

آخرین ویرایش:

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
وینگ چون:
رشته ای که به بوکس چینی هم معروف است یکی از رشته هایست که ضربات دست در آن بسیار سریع و غیر قابل تصور هستند ولی ضربات پا خیر (بین بوکسور ها و وینگ چون کار ها همیشه سر قدرت جنگ بوده و هست ) ولی باید پذیرفت که قدرت بوکس بیشتر از وینگ چون است و سرعت وینگ چون بیشتر از بوکس ، وینگ چون کار ها اکثرا سبک وزن هستند و این سبک تاثیر زیادی روی قد ندارد

آخرین ویرایش:

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
کاراته:
کاراته کنترلی: (مثل شیتوریو) بیشتر جنبه غیر خشن دارد و برای مقام اوردن و تناسب اندام هستش و در قدرت دست و پا خیلی ضعیف هستند ، کاراته غیر کنتری : (مثل کیوکوشین) در قدرت دست و پا فوق العاده قوی و ویرانگر هستند ولی سرعت دست زیاد و قدرت تحمل ضربه به سر را ندارند همچنین ب*دن آن ها سفت ترین ب*دن ها در بین اکثر رشته های رزمی است

کاراته به دو بخش (کاتا: هنر نمایش ) و(کمیته :هنر مبارزه )تقسیم میشود و معمولا کیوکوشین کار ها سنگین وزن و هنرجو های سبک های کنترلی سبک وزن هستند و اکثر کاراتا کا ها چه کنترلی و چه غیر کنترلی کوتاه قد هستند

آخرین ویرایش:

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
موی تای:
رشته تایلندی که بیشتر بوکس محور است ولی از ضربات ویرانگر ارنج و زانو بهره میبرند بهمراه ضربات پای قوی شان ، رشته قدیمی موی تای موی بوران و موی چایا بوده که وحشی ترین حقیقی ترین و کامل ترین رشته در این زمینس و واقعا شاهکاره که حتی مبارزه زمینیشم عین مبارزه خیابونیه ،موی تای کار ها اکثرا سبک وزن و چابک هستند و اکثرا بلند قد هستند

آخرین ویرایش:

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
کنگ فو:
ورزش چینی که ضربات مشتی متفاوت از بوکس دارد به همراه ضربات پای متفاوت از تکواندو ! این رشته سخت گیری های خاص خود را دارد و کونگ فو کار ها سرعت و قدرت عالی ای در اجرای حرکات دارند و در کونگفو بحث فلسفه بیشتر از بقیه سبک ها مطرح است و کونگفور کار ها اکثرا سبک وزن هستند و این رشته تاثیر چندانی روی قد ندارد

- سلاح سرد در این رشته نیز اموزش داده میشود

آخرین ویرایش:

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
کشتی:
رشته ای که اصلا ضربات دست و پا در آن مجاز نیست و هدف انداختن حریف مقابل به زمین میباشد که اوزان مختلفی در آن وجود دارد و اکثرشان عضله ای هستند و هنرجویان این رشته قد های گوناگونی دارند

آخرین ویرایش:

DARK GIRL

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
45,659
امتیازها
218
کیف پول من
10,209
جودو و کوراش:
جودو ورزشی همانند کشتی برای به زمین انداختن حریف است که ضربه دست و پا در آن مجاز نیست و گاها فنونی مرگباری هم در آن وجود دارد همچنین کوراش هم همانند جودو است با این تفاوت که ضربات آرنج در بعضی قسمت ها مجاز است (این رشته هم بعد از کمربند قهوه ای به دو سبک "شیایی" و "دفاع شخصی + کاتا" تقسیم میشود که شیایی برای مسابقه است و فنون مسابقه ای جودو در آن تدریس میشود و در کاتا شما دفاع شخصی و کاتا می آموزید و در جودو هم سبک وزن وجود دارد و هم سنگین و تمرینات روی وزن تاثیری ندارد و در این رشته قد های گوناگونی وجود دارد ولی تمرینات تاثیری روی قد ندارد

- همچنین توجه داشته باشید که جودو دفاع شخصی پیشرفته دارد ، یعنی تمامی افسران ارشد ارتش ها و تمامی بادیگارد ها باید جودو بلد باشند

آخرین ویرایش:
بالا