• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

عروق خونی?

• نویسنده موضوع Ronahi
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 222
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Ronahi

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-28
لایک‌ها
914
امتیازها
63
کیف پول من
180

Ronahi

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-28
لایک‌ها
914
امتیازها
63
کیف پول من
180
شریان‌ها (سرخرگ‌ها)

که خون حاوی اکسیژن را از قلب به بقیه نقاط ب*دن حمل می‌کنند. شریان‌ها قوی و ارتجاعی هستند، و این ویژگی‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا خون را در سیستم گردش خون به جلو برانند . دیواره‌های ارتجاعی آنها فشار خون را ثابت نگه می‌دارد. سرخرگ‌ها به انشعابات کوچکتری تقسیم می‌شوند

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Ronahi

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-28
لایک‌ها
914
امتیازها
63
کیف پول من
180
عروق کرونر چیستند؟

مانند تمام اندام‌ها، قلب نیز از بافتی است که نیاز به دریافت اکسیژن و مواد مغذی دارد. گرچه دهلیزها و بطن‌های آن پر از خون است، اما قلب از این خون اصلا تغذیه نمی‌کند. قلب خون خود را از شبکه‌ای از شریان‌ها به نام عروق کرونر دریافت می‌کنند.

Ronahi

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-28
لایک‌ها
914
امتیازها
63
کیف پول من
180
وریدها (سیاهرگ‌ها)

سیاهرگ‌ها خونی که اکسیژن خود را از دست داده به قلب باز می‌گردانند و هر چه به قلب نزدیکتر می‌شوند اندازه آن‌ها نیز بزرگتر می‌شود. دیواره سیاهر‌گ‌ها نازک‌تر از شریان‌ها است.

Ronahi

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-28
لایک‌ها
914
امتیازها
63
کیف پول من
180
مویرگها

مویرگها کوچکترین شریان‌ها را به کوچکترین سیاهرگ‌ها متصل می‌کنند. مویرگ‌ها دیواره‌های بسیار نازکی دارند که به آنها اجازه می دهد تا موادی مانند دی اکسید کربن، آب، اکسیژن، مواد زائد و مواد مغذی را با بافت اطراف خود رد و بدل کنند.

سیستم عظیم رگ‌های خونی – شامل شریان‌ها، سیاهرگ‌ها و مویرگ‌ها - بیش از 60000 مایل طول دارد. این یعنی آنقدر بلند هستند که بتوانند بیش از 2 دور، دور تا دور زمین بچرخند! خون به طور مداوم در رگ‌های خونی ب*دن جریان دارد. و این قلب است که با پمپاژ کردن این کار را ممکن می‌کند.

بالا